Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

Możesz przesłać na priva ta instrukcję ? ( w razie "w" jakby sie okazało jak mój sie spierniczy, że podejscie do klienta się zmieniło lub miły pan juz tam nie pracuje ;)

 

Poszło do Was obu. Łożyska w wentylatorach to 608 ZZ 8x22x7. W specjalistycznym sklepie polecono mi japońskie EZO 608 2RS (te też mogą być). Wstawiłem i póki co działają niemal bezszelestnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poszło do Was obu. Łożyska w wentylatorach to 608 ZZ 8x22x7. W specjalistycznym sklepie polecono mi japońskie EZO 608 2RS (te też mogą być). Wstawiłem i póki co działają niemal bezszelestnie.

 

Sklep może i jest specjalistyczny, ale nie sprzedawca!

Do wentylatorów nie stosuje się łożysk RS, nie bez powodu oryginalne miałeś ZZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Prosze spojrzcie na zdjecie z zalacznika. Dzis pierwszy raz zauwazylem od ponad 2.5 roku, ze na ekranie podgladu temperur, "trojkacik w koleczku" od strony wywiewu z pomieszczen jest wygaszony (inny kolor wzgledem strony nawiewnej), wyglada to jakby wywiew byl nieaktywny?

Co to oznacza, spotkal sie ktos kiedys z tym? Wlaczylem wietrzenie z poziomu air++ i od razu ten trojkacik sciemnial i wrocil do wygladu jaki znam od zawsze (taki sam jak nawiew).

 

O co chodzi? Model Home 400V z Cf i ar++.

 

14bc560db0f1.jpg

 

Dziekuje

Edytowane przez Maniek82r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie, a gdzie ta opcja? Raczej jej nie mam ale może nie dotarłem tam.

Podasz wersję softu jaką Ci wgrali (po kliknięciu napisu thessla na głównym)? Ja mam 3.53 wgrywali mi na wiosnę jakoś.

 

Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz, nie śledzę tego wątku na bieżąco :)

 

U mnie wersja oprogramowania panelu Air++ to v.5.0

 

A do serwisu wysyłałem mój panel w maju 2021, więc już dawno temu.

 

Możliwość ustawienia czasu wygaszania ekranu mam po wejściu w ustawienia -> Użytkownik -> Ustawienia wyświetlacza.

 

Plik_007.jpg

Edytowane przez djcargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie mam.

 

Rekuperator Thessla Airpack Home 400V CF, płyta Basic v.10.0c. Chciałbym podłączyć bezpotencjałowy przekaźnik Wifi (najprawdopodobniej Shelly) do zdalnego włączania przewietrzania. Jeżeli dobrze się doszukałem, podłącza się go do gniazd oznaczonych symbolem W (i potem włącza z kodem serwisowym, ale ten sobie załatwię).

 

Tylko czy z któregoś gniazda mogę wziąć zasilanie 24V? Shelly może być zasilane też z 230V, ale wiadomo, z 24V czy 12V będzie bezpieczniej.

 

I drugie pytanie - od czego są te rurki, które wychodzą z wnętrza rekuperatora i wiszą sobie "luzem" koło płyty głównej? (załączam foto).

 

thessla-1.jpg

thessla-2.jpg

thessla-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy montował ktoś Cleanbox przed rekuperatorem?

U mnie jest niestety problem z miejscem i za rekuperatorem na nawiewie go nie zamontuję, nie ma szans :(

Dzwoniłem do producenta i Pan powiedział, że mogę dać przed rekuperatorem, tylko dołożyć coś najlepiej z filtrem klasy 5 przed cleanboxem żeby nie był on zaraz cały zawalony i wtedy wyjąć filtr M5 z rekuperatora. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się będzie miało do jakości filtracji na filtrach w rekuperatorze?

Tu będę miał powiedzmy M5 na rurze fi 200, potem cleanbox.

A powinno być M5 w rekuperatorze i potem cleanbox.Niby to samo w odwrotnej kolejności ale jednak wizualnie filtr w rekuperatorze jest większy niż taki na rurze fi200. Powierzchnia filtracji jest tam jakby większa, ma to jakieś znaczenie?

ten m5 z rekuperatora wtedy w ogóle wyciągać?

Edytowane przez boconek03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz, nie śledzę tego wątku na bieżąco :)

 

U mnie wersja oprogramowania panelu Air++ to v.5.0

 

A do serwisu wysyłałem mój panel w maju 2021, więc już dawno temu.

 

Możliwość ustawienia czasu wygaszania ekranu mam po wejściu w ustawienia -> Użytkownik -> Ustawienia wyświetlacza.

Jeżeli zdjęcie nie ma zaburzonych proporcji to masz chyba nowszy Air++, wiem że są dwa, nowszy jest większy, mój jest zdecydowanie niższy niż Twój. Być może stąd też różnica w funkcjonalności.

 

 

Rekuperator Thessla Airpack Home 400V CF, płyta Basic v.10.0c. Chciałbym podłączyć bezpotencjałowy przekaźnik Wifi (najprawdopodobniej Shelly) do zdalnego włączania przewietrzania. Jeżeli dobrze się doszukałem, podłącza się go do gniazd oznaczonych symbolem W (i potem włącza z kodem serwisowym, ale ten sobie załatwię).

 

Tylko czy z któregoś gniazda mogę wziąć zasilanie 24V? Shelly może być zasilane też z 230V, ale wiadomo, z 24V czy 12V będzie bezpieczniej.

 

I drugie pytanie - od czego są te rurki, które wychodzą z wnętrza rekuperatora i wiszą sobie "luzem" koło płyty głównej? (załączam foto).

 

1. Nie powiem Ci jak rozwiązać Twój problem, ale powiem Ci jak ja mam zrobione. Sonoff z przekaźnikiem beznapięciowym (SONOFF RE5V1C) wpięty jako przycisk wietrzenia, zasilany ładowarką do telefonu 5V.

 

2. Wyprowadzone rurki z presostatów, zgaduję że nie masz modułu CF i dlatego nie są do niczego podłączone.

Edytowane przez qrko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy z któregoś gniazda mogę wziąć zasilanie 24V? Shelly może być zasilane też z 230V, ale wiadomo, z 24V czy 12V będzie bezpieczniej.

W złączce W masz 24V, tak samo w 2 pozostałych obok.

Kwestia zaleźć wolne "zero", a to widzę masz w złącze SSR.

Sprawdź jaki jest napięcie AC/ DC i co potrzebuje przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się będzie miało do jakości filtracji na filtrach w rekuperatorze?

Tu będę miał powiedzmy M5 na rurze fi 200, potem cleanbox.

A powinno być M5 w rekuperatorze i potem cleanbox.Niby to samo w odwrotnej kolejności ale jednak wizualnie filtr w rekuperatorze jest większy niż taki na rurze fi200. Powierzchnia filtracji jest tam jakby większa, ma to jakieś znaczenie?

ten m5 z rekuperatora wtedy w ogóle wyciągać?

Powierzchnia filtracji ma największe znaczenie. W kanałach najlepiej jest zamontować jak największe filtry kieszeniowe. Jak nie ma miejsca, to plisowany jak w centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...