Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

Panie i Panowie jest , działa! Padł kondensator elektrolityczny na płytce w wentylatorze. Szwagier znalazł informacje na forum francuskojęzycznym po numerze płytki wyszukane, że faktycznie w tamtych modelach wentylatorów EBM kondensatory miały taką przypadłość. Pierdołka za 3 PLN był to 47uF/35V lub 100uF/35V jeżeli kogoś by interesowało to mogę wrzucić zdjęcie kondensatorka. Reku hula normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc, czy komuś po roku użytkowania przytrafiła się woda wyciekająca z rekuperatora ale po stronie (powietrza z domu) tj lewa strona.

Montażysta zasugerował mi rozszczelnienie wymiennika. Filtry są nowe, przewody wyizolowane. A na dworze nie ma siarczystych mrozów.

W domu nawilżacz centralny ustawiony na 49. A i wietrzenie 2 razy w ciagu doby to tak minimum. Nie zauważyłbym tego gdyby nie kałuża w cieplej kotłowni[ATTACH=CONFIG]467251[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]467252[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]467253[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Oczywiscie wymiennik zostal zamieniony na stuningowany poprzez uszcselnienie jak i sam reku dostal tuning w postaci mat bitumicznych by wizolowac zimne powietrze od cieplego termicznie ale jak przyszly mrozy to pod mata normalnie z wody zrobil sie lod i takie to ulepszenie przez serwis poszlo w d…. Mogliby zrobic lepszy produkt a nie wypuszczac niedorobke…. Nie wiem jak inne reku sie sprawdzaja ale ten ma wiele jeszcze do zyczenia podesle foty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowym rozwiązaniem jest podmiana czujnika tego na temp otoczenia. U mnie tak działało z 2 tygodnie zanim thessla wymieniła - rozwiazanie zalecone przez serwis. Wystarczy zamienić wtyczki na płycie.

 

Wiem, ze stary post ale może pamiętasz które porty podmienić ? Wczoraj w nocy mi padł czujnik a wyjeżdżam na dłużej i zanim czujnik dostarczą chce by ręku działało w miarę normalnie. Nie mam rozpiski wtyczek na płycie a kabelki tak ciasno upakowane ze wole nie rozgrzebywać. Thessla serwis nie odbiera telefonów wiec jesteś moim jedynym ratunkiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Wczoraj -19 dzis -21, ile Wam AirPack Home 400V bierze W na fpx przy takich mrozach?

U mnie 9tego poszło 11kwh.

 

Wiem, ze stary post ale może pamiętasz które porty podmienić ? Wczoraj w nocy mi padł czujnik a wyjeżdżam na dłużej i zanim czujnik dostarczą chce by ręku działało w miarę normalnie. Nie mam rozpiski wtyczek na płycie a kabelki tak ciasno upakowane ze wole nie rozgrzebywać. Thessla serwis nie odbiera telefonów wiec jesteś moim jedynym ratunkiem.

Pozdrawiam

Daj znać czy nadal potrzebne, mogę poszukać u siebie dokumentacji.

Edytowane przez qrko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...