Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chciałem się więc zapytać użytkowników jak to jest z tą wilgotnością powietrza zimą. Czy dokucza Wam za suche powietrze?

Czy w ogóle nie ma takiej kwestii i nie wnikać dalej w temat.

Mam reku 14 miesięcy i 2 proste "analogowe" higrostaty, więc na tym będę opierał swoją wypowiedź.

Dokuczać nie dokucza, ale jest odczuwalne. Najbardziej w taki sposób, że wszystko kopie, dosłownie. Każdy róg ściany w którym pod gładzią zatopiony jest kątownik potrafi kopnąć :) To jest pierwsza, najbardziej odczuwalna dla mnie rzecz. Druga to taka, że pieczywo wyłożone na stole podczas imprezy już po 2-3 godzinach jest odczuwalnie suchsze. I to tyle. Tylko u mnie 100% podłogówka, więc nie ma aż takiego osuszania z ogrzewania. Wskazówka waha się od 45-55% wilgotności. Zielone pole to 40-70. Zanim zamontowaliśmy reku potrafiło dobić do 70% przy gotowaniu rosołu albo po dużej kąpieli, wtedy okna dachowe były już zaparowane. Kumpel mieszkający w bloku mówił, że mają 20-30% wilgotności i przy porannej toalecie krew z nosa to norma, u nas tego na szczęście nie ma.

Tryb zimowy to reku na 30% + 3 krótkie wietrzenia + często podkręcany do 50-60 podczas gotowania/sprzątania.

 

Jeszcze w ramach ciekawostki przez pierwszy miesiąc od podłączenia miałem odpływ skroplin wpuszczony do wiadra. 35 litrowe wiadro po gładzi wystarczało na 9-10 zimowych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
89-92%. Trwało to kilka długich miesięcy i wiele różnych podejść ale w końcu udało się znaleźć przyczynę (wcześniej 75% i trochę więcej).

Tutaj wrzuciłem kilka pomiarów.

Możesz podzielić się ową wiedzą i doświadczeniem ??

Myślę że nie tylko ja będę Ci bardzo wdzięczny.

Edytowane przez Misiek.Miskow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiecie jaką macie sprawność? Nigdzie nie znalazłem w Air++ żeby taką informację podawało.

 

 

Sprawność oblicza się zgodnie ze wzorem:

h = (tn2 – tn1)/(tw1 – tw2) · 100%

tn - temperatura powietrza nawiewanego,

tw – temperatura powietrza wywiewanego,

1 - temperatura przed wymiennikiem,

2 – temperatura za wymiennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność oblicza się zgodnie ze wzorem:

h = (tn2 – tn1)/(tw1 – tw2) · 100%

tn - temperatura powietrza nawiewanego,

tw – temperatura powietrza wywiewanego,

1 - temperatura przed wymiennikiem,

2 – temperatura za wymiennikiem.

W Thesli temperatura przed wymiennikiem nigdy nie jest niższa niż +1 stopień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podzielić się ową wiedzą i doświadczeniem ??

Myślę że nie tylko ja będę Ci bardzo wdzięczny.

 

Informacje, które może Ci pomogą znajdziesz kilka stron wcześniej. W moim przypadku potrzebny był serwis. Ten sam wpis znajdziesz też w moim DB

Kilka razy serwis zmieniał oprogramowanie. Ostatecznie miałem mieć wymieniony sam wymiennik. Skończyło się na zmianie ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje, które może Ci pomogą znajdziesz kilka stron wcześniej. W moim przypadku potrzebny był serwis. Ten sam wpis znajdziesz też w moim DB

Kilka razy serwis zmieniał oprogramowanie. Ostatecznie miałem mieć wymieniony sam wymiennik. Skończyło się na zmianie ustawień.

 

Dziękuję Ci bardzo.

Znalazłem ten wpis, napisałem też do serwisu wspominając twoja historię oczywiście bez żadnych szczegółów.

Może coś mi pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność oblicza się zgodnie ze wzorem:

h = (tn2 – tn1)/(tw1 – tw2) · 100%

tn - temperatura powietrza nawiewanego,

tw – temperatura powietrza wywiewanego,

1 - temperatura przed wymiennikiem,

2 – temperatura za wymiennikiem.

 

Beskidziak, podpowiesz gdzie moge odczytać temperaturę przed i za wymiennikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jezeli się mylę

 

0,9 to temperatura przed grzałką, czyli generalnie temp zewnętrzna + uzyski na linii czerpnia-rekuperator, które w zależności od tego jak długi masz tam kanał oraz jak ciepło w miejscu gdzie jest rekuperator mogą pewnie podnosić ją o kilka stopni

 

7,4 to temperatura otoczenia reku, nie wiem gdzie dokładnie jest ona mierzona, pewnie gdzieś w okolicach elektroniki, u Ciebie dziwnie niska, gdzie masz reku? ja w nieogrzewanej kotłowni i najmniej miałem tam 15C, dziś ok. 18,5.

 

temperatury bezpośrednio przed wymiennikiem Ci nie wyświetla, mi też nie, da się to włączyć serwisowo jakoś, pojawia się wtedy ona po prawej od 0,9

 

temp za wymiennikiem to u Ciebie 11,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...