Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak mocowany jest do ściany sterownik Air ++? muszę przygotować podejście na ścianie, mam zostawić puszkę ze skrętką? Będę wdzięczny za zdjęcia jak ten sterownik wygląda z tyłu;)

 

Zostaw puszkę zwykłą ze skretka . Mocowanie jest do puszki. Drugi koniec skrętki oczywiście przy rekuperatorze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

dostałem wycenę na thessle 400h i pytanie jakie są różnice między airpack a airpack home?

seria 3 Thessli AirPack home jest kilka stówek od 4 serii AirPack :confused:

Ciężko jakoś mi porównać bo laik jestem przeczytałem tylko kilkadziesiąt stron z forum widziałem delikatnie różnice w strumieniach powietrza są ale tak poza tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj uruchomilem airpacka4 z air++ niestety wszystko znajdije sie na nieuzywanym i nieocieplonym strychu.

Rury niby ocieplone 15cm welny ale jednak straty spore z domu zasysa 22,5st-23st a na czujniku w kroccu dolotowym pokazuje 16st wiec gubi po drodze 7st.

Z reku wychodzi 15 i wydmuchuje mi 13 wiec kolejne 2st.

Jak to u was wyglada na noeogrzewanycj strychach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak to u was wyglada na noeogrzewanycj strychach

 

Tak właśnie jest i niewiele można poprawić. Może trzeba poczekać, aż wszystko się nagrzeje to może będą ze dwa stopnie mniejsze straty. Też tak mam. Wentylacja dorabiana, więc większość kanałów na nieogrzewanym strychu. Na nawiewie zastosowałem nagrzewnicę wodną podpiętą do CO i dmucha mi około 20*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta nagrzewnice to masz jakos sterowana mozesz tam zmniejszac lub zwiekszac temp.czy akurat tak sie fyrlo ze 20st masz akurat :)

 

Te 20*C to umownie. Mam dodatkową pompkę która jest sterowana z rekuperatora. Rekuperator ma opcję dodatkowej nagrzewnicy. Musiałem tylko przenieść czujnik temperatury nawiewu za nagrzewnicę. Mogę ustawiać sobie temperaturę o ile pozwala na to temperatura wody w instalacji CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Airpack home 400 CF - stoi na nieogrzewanym, ale ocieplonym strychu. Przy 0 na zewnątrz, tam jest koło 12-13 stopni. W domu koło 23 stopni. Wyciąg w reku ma wtedy z reguły 22.5 stopnia, a nawiew ma wtedy 19-21 stopni.

Kanały idą w ociepleniu stropu, a od samych skrzynek do reku są prowadzone izolowane kanały o długości 1-2 mb (ale tam izolacja jest marna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

Od wtorku chodzi rekuperator(firma jak w tenacie, model 200). W rurach zapewne jest woda, bo bylo grzane, a anemostaty nie zamkniete. Rury docieplone 20cm dobrej welny(dopiero w te srode) samo reku stoi w pomieszczeniu gdzie jest 15 stopni. Poki co od wtorku do teraz temperatura na nawiewie wzrosla o 2 stopnie(od wczoraj specjalnie nie drgnelo). Normalne, ma to trfac z tydzien, dwa zanim nie bedzie dmuchac zimnem?(nawiew 11.3, wywiew 14).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

Normalne, ma to trfac z tydzien, dwa zanim nie bedzie dmuchac zimnem?(nawiew 11.3, wywiew 14).

 

Skoro wywiew masz 14 ( czyli tyle w pokojach ) to nie spodziewaj się na nawiewie więcej niż 12-13. Nie oczekujesz tam chyba 20 ?. Co do wody - zbierze się tylko jak wilgotne powietrze trafi do zimniejszej strefy - wtedy się coś może wykroplić. Nie wiem gdzie reku, ani czy była taka różnica temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*trwac

 

W pokoju 21, a nie 14... nie ma przeciez miernika temp w anemostacie.

 

Reku j/pisalem, pomieszczenie o temp. 15-16 stopni

 

Poki co nic na lepsze sie nie zmienilo.

 

Czyli masz dużo strat na rurach z pokoju do rekuperatora. Jeśli do reku wpada 14 stopni i wylatuje z niego koło 11, to jest ok. Natomiast Bardzo dużo strat masz na samych rurach.

Może podkręc obroty na jakiś czas na 100% i zobacz czy ta temperatura wzrośnie do 21, czy nie. Jeśli będzie dużo odbiegać, to jest szansa, że gdzieś jest nieszczelność i zasysa zimne powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...