Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kupujecie oryginalne filtry? Jechałem do tej pory na clean pad pure m5 ale dziś zacząłem z ciekawości googlować za czymś z większym stopniem filtracji i znalazłem coś takiego:

https://pureventfilters.eu/pl/thessla-green/1230-filtr-eu7-do-thessla-green-airpack-300-400-341x196x50.html?search_query=thessla&results=5

Cena nie napawa zbytnim optymizmem ale może ktoś testował?

 

Mam też ramki pod własny materiał, może ktoś poleci jakiś sprawdzony? Ja kupiłem na samym początku coś takiego:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/mata-wloknina-filtracyjna-f7-filtr-do-rekuperatora-i6537962796.html

ale miałem biedę osiągnąć na tym nawet 310m3/h z tego co pamiętam, podczas gdy na clean pad pure leci 365m3/h.

Edytowane przez qrko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zainstalowany Reku jak w tytule od 2 tygodni z modułami Expansion, CF, Airmobile. Mam wątpliwości czy jest zainstalowany moduł CF, a raczej patrząc na moduły w rekuperatorze go nie widzę. Czy ktoś potrafiłby jednoznacznie odpowiedzieć patrząc na zdjęcie czy on tam jest czy nie? Może w nowej wersji tych modułów on jest gdzieś schowany? Wiem tylko że Expansion mam v10.0a. Dyndają także kabelki W+ W- N+ N- które prawdopodobnie są od modułu CF. Gość z firmy zapewnia mnie ze ten moduł tam musi być bo przecież ma fakturę:), jtro będzie to sprawdzi, ale widze że on w pełni polega na tym co mu serwis TG powie. Poza tym na sterowniku mam wyszarzoną wartość intensywności w m3/h.

 

(nie wiem czemu nie chce mi wczytac zdjęcia)https://ibb.co/hCx6C5s

Edytowane przez bart1010
brak możliwości wczytania obrazka z komputera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwróciłeś uwagę na powierzchnię tamtego i tego filtra? Ułóż go podobnie i wtedy porównaj.

Da się to zrobić dobrze na dedykowanych ramkach? Po prostu wyciąć dwa razy większy filtr i pomarszczyć go przy układaniu?

 

Mam wątpliwości czy jest zainstalowany moduł CF, a raczej patrząc na moduły w rekuperatorze go nie widzę.

Nie wiem jak w AirMobile ale w Air++ można na głównym ekranie nacisnąć na nazwę producenta i podejrzeć wersję oprogramowania poszczególnych układów w tym CF. Oprócz tego jeżeli dobrze pamiętam w menu serwisowym jest zakładka CF.

Edytowane przez qrko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zainstalowany Reku jak w tytule od 2 tygodni z modułami Expansion, CF, Airmobile. Mam wątpliwości czy jest zainstalowany moduł CF, a raczej patrząc na moduły w rekuperatorze go nie widzę. Czy ktoś potrafiłby jednoznacznie odpowiedzieć patrząc na zdjęcie czy on tam jest czy nie? Może w nowej wersji tych modułów on jest gdzieś schowany? Wiem tylko że Expansion mam v10.0a. Dyndają także kabelki W+ W- N+ N- które prawdopodobnie są od modułu CF. Gość z firmy zapewnia mnie ze ten moduł tam musi być bo przecież ma fakturę:), jtro będzie to sprawdzi, ale widze że on w pełni polega na tym co mu serwis TG powie. Poza tym na sterowniku mam wyszarzoną wartość intensywności w m3/h.

 

(nie wiem czemu nie chce mi wczytac zdjęcia)https://ibb.co/hCx6C5s

Tak wygląda zamontowany moduł CF:

 

cf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda zamontowany moduł CF:

 

[ATTACH=CONFIG]445773[/ATTACH]

 

Temat z obecnością modułu CF się rozwiązał, okazuje się że fabrycznie montują go pod filtrem wywiewu. Co do AirMobile to jest okrojony (nie daje możlowości kalibracji oraz nie ma manu serwisowego, nie wyświetla nigdzie modułów podłączonych), może ta kwestia zostanie naprawiona w kolejnych aktualizacjach softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

20200820_120110.jpg

Miał ktoś taki błąd? Do ogarnięcia samemu (ojciec elektryk) czy wzywać serwis? Gwarancja skończyła się tej zimy.

 

Z tego co widzę po menu serwisowym to jest ten czujnik którego odczyt jest domyślnie niewidoczny w podglądzie temperatur.

Edytowane przez qrko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Posiadam rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V i na pierwszym serwisie dowiedziałem się, że nie mam modułu CF.

Przyznam, że przy zakupie nie wiedziałem nawet, że takie urządzenie istnieje a Sprzedawca nie wspominał mi nic o ewentualnych dodatkowych opcjach.

Zwracam się z pytaniem czy w aktualnej sytuacji warto zamówić z montażem ten moduł CF?

Montażysta wycenił mi taką usługę na kwotę 1200 zł.

Czy w jakiś znaczący sposób zmieni to funkcjonowanie urządzenia oraz przede wszystkim czy wg Waszej opinii warto ponosić taki dodatkowy koszt?

Za każdą opinię będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś w thessli sprzężenia zwrotnego z okapem?

Mam u siebie wycisg, którego używam przy wyjątkowo intensywnych zapachach smażenia. Niestety jest problem z dopływem powietrza... Zapas sprężu w tym wentylatorze nie jest duży więc jego efektywność spada drastycznie. Dopiero otwarcie okna pozwala mu zasysać jak należy - widać efekt gołym okiem. Dodatkowo gdy wszystkie okna są zamknięte to zaciąga powietrze z garażu przez nieuszczelniony jeszcze pion techniczny...

Z tego co widzę to domyślnie w trybie okap jest 120% nawiew i wywiew ale register modbus jest on/out więc zakładam, że można by się tym pobawić i regulować sam nawiew w zależności od wyciagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...