Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Mam problem z aplikacją AirMobile g bardzo często nie odświeża informacji i np. gdy zakończyło się wietrzenie i prędkość wentylatorów powróciła na 25% to cały czas pokazuje 100%. Nie jest to wina apki bo na 2 telefonach jest to samo. Czy też tak macie? Apka pozostawia wiele do życzenia ale myślałem, że podstawowa funkcjonalność będzie działać prawidłowo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z aplikacją AirMobile g bardzo często nie odświeża informacji i np. gdy zakończyło się wietrzenie i prędkość wentylatorów powróciła na 25% to cały czas pokazuje 100%. Nie jest to wina apki bo na 2 telefonach jest to samo. Czy też tak macie? Apka pozostawia wiele do życzenia ale myślałem, że podstawowa funkcjonalność będzie działać prawidłowo...

 

Też tak mam niestety. Jak wejdziesz jakąś opcje typu "info o urządzeniu" to się odświeży :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 3 lat użytkuje airpack homa 400 serii 3. Dziś wywaliło mi alarmy

E100

S25

Awaria czujnika temp. na czerpni.

 

Czy ktoś z Was miał już taki problem?

Czy po 3 latach jest sens uderzać do Thesslagreen?

Nigdzie nie mogę znałeś jaki to jest dokładnie MODEL. Wie ktoś może ntc czy pt?

Wymieniał ktoś może sam? Z tego co widzę wszystko jest mocno zabudowane i chyba bez ściągnięcia centrali że ściany i demontażu osłon się nie obędzie. Zastanawiam się czy jest opcja wyciągnąc go z otwory na tyle żeby uciąć kabel i polutować. Próbował ktoś?

Z góry dzięki za odp

 

Edit.

Rano zgłoszone po godzinie 18 czujnik wymieniony przez serwis. Byłem w szoku. Szacun.

 

PS. Gdyby ktoś miał podobny problem z centrala home z pierwszych miesięcy produkcji to można uruchomić centrale wpinając w wejście czujnika czerpni czujnik temp z otoczenia centrali (ten na kostce). Pierwsze partie centrali (obecne mają poprawioną automatykę i w eliminowano ten problem) mają oprogramowanie które przy awarii czujnika na czerpni blokują uruchomienie centrali (tylko tego czujnika).

Edytowane przez Mateusz z Albatrosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
program na 100%. Rekuperator pracuje 2 miesiące. Problem pojawił się 2 dni temu. W domu zaczęło wyć jakby pod oknem przyśpieszał motocykl sportowy albo ktoś odśnieżarką spalinową jechał + jakby metaliczny dźwięk. Ten dźwięk trwał z 10-20 sekund i przechodził. Na wyświetlaczu podczas tego dźwięku pojawiał się alarm E139 (awaria czujnika CF) i jak ten dźwięk ustawał to komunikat znikał. Poszedłem wyłączyłem rekuperator wymieniłem te wstępne filtry. Po tym dźwięk ustał ale nadal ma te falujące obroty które były od początku. Instalator tez je słyszał ale powiedział że akurat wiatr wieje w czerpnie i modul CF reguluje przepływy przez to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czerpnie to dobrze mieć taką, która chroni od wiatru.

 

Jaki reku i na ile m3 poszla kalibracja? Być może instalator poszedł na granicy możliwości i wystarczyło nieduże zabrudzenie filtrów by CF przestał sobie radzić.

 

A z ciekawostek, ustawiłem fpx na -3 stopnie i póki co sprawdza się doskonale. Podczas wietrzenia min temp na wyrzutni to 4,2 stopnia.

Fpx pięknie moduluje moc utrzymując -3.

IMG_20210115_124028.jpg

Edytowane przez Owczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawostek, ustawiłem fpx na -3 stopnie i póki co sprawdza się doskonale. Podczas wietrzenia min temp na wyrzutni to 4,2 stopnia.

Fpx pięknie moduluje moc utrzymując -3.

[ATTACH=CONFIG]452030[/ATTACH]

 

To nie grozi zamarznięciem wymiennika? Może też obniżę trochę z tych +1, bo to zużycie prądu to wydaje mi się jakiś kosmos. 1.7kWh dzisiaj w 12h.

Od czerpni do rekuperatora mam jakieś 2-2.5m przewodu elastycznego, w kotłowni jest ok 14C, kalibracje już zmniejszyłem z 350 na 320m3h a mimo to na 25% grzałka odpala się praktycznie non stop:

reku.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia temperatury wywiewu. U mnie powietrze wywiewane ma dużą kaloryczność bo jest wilgotne. Dzięki temu niesie ze sobą więcej energii.

 

Tak jak pisałem, u mnie nawet przy -3 jest spory zapas. Praktycznie do -5 grzałka się u mnie nie włącza. W kotłowni mam 25 stopni i powietrze z zewnątrz ogrzewa się na skrzyni z filtrem - mimo, że jest zaizolowana - ale tylko 30mm wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...