Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

Ja w styczniu słyszałem, że od lutego wprowadzają na rynek centrale ze 100% bypassem. To jeszcze się nie udało? Wyprzedziliby wtedy konkurencję. Ktoś wie z czym jest dokładnie problem?

Byłem na szkoleniu niedawno i jeszcze nad tym pracowali. Generalnie często z Thessla jest tak że mówią że już będzie a tu nieco komplikacji i trzeba czekać. Oj kiedy już zapowiadali nowy typoszereg central a było trzeba czekać więcej niż mogło by się wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, pozwolę sobie podpiąć się do tematu. Czy ta Thessla 400V to najlepszy obecnie wybór centrali o wydajności ~350 czy może znajdzie się cos tańszego (kupuje na vat 23%)? Miałem chwile euforii gdy znalazłem Frapol Onyx Dream 400 z fajnym sterownikiem za 1000 zł mniej niż Thessla, ale potem wyczytałem coś o tym, że się rozciekają... A co z Brink Excellent 400, warta uwagi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik zawsze mogę dokupić za jakiś czas, jeżeli tylko rekuperatorem da się sterować bezpośrednio. Obecnie zostały mi przedstawione takie oferty:

Frapol Onyx Dream 400 za 6250zł brutto oraz

Brink Excellent 400 za 6450zł.

Ceny są dla mnie dosyć atrakcyjne, więc pytanie czy brać któryś z nich, jeżeli tak to który, czy może jest w tej cenie coś dużo lepszego, z czego będę bardziej zadowolony i z czym będzie mniej problemów.

 

Polecany jest też Zehnder Comfoair 350 Luxe VV i ten byłby do kupienia już ze sterownikiem za 8300 brutto. Pytanie czy jest naprawdę o tyle lepszy, żeby być prawie o 1/3 droższy...

Edytowane przez qrko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik zawsze mogę dokupić za jakiś czas, jeżeli tylko rekuperatorem da się sterować bezpośrednio. Obecnie zostały mi przedstawione takie oferty:

Frapol Onyx Dream 400 za 6250zł brutto oraz

Brink Excellent 400 za 6450zł.

Ceny są dla mnie dosyć atrakcyjne, więc pytanie czy brać któryś z nich, jeżeli tak to który, czy może jest w tej cenie coś dużo lepszego, z czego będę bardziej zadowolony i z czym będzie mniej problemów.

 

Polecany jest też Zehnder Comfoair 350 Luxe VV i ten byłby do kupienia już ze sterownikiem za 8300 brutto. Pytanie czy jest naprawdę o tyle lepszy, żeby być prawie o 1/3 droższy...

Jak się postarasz i poszukasz to za te pieniądze będziesz miał Theslę z dowozem oraz montażem i regulacją, dwoma sterownikami jak i podstemplowaną gwarancję przez uprawnioną osobę.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się postarasz i poszukasz to za te pieniądze będziesz miał Theslę z dowozem oraz montażem i regulacją, dwoma sterownikami jak i podstemplowaną gwarancję przez uprawnioną osobę.

Ok, wziąłem namiar na 5 okolicznych dystrybutorów ze strony Thessli i rozesłałem zapytania. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik zawsze mogę dokupić za jakiś czas, jeżeli tylko rekuperatorem da się sterować bezpośrednio. Obecnie zostały mi przedstawione takie oferty:

Frapol Onyx Dream 400 za 6250zł brutto oraz

Brink Excellent 400 za 6450zł.

Ceny są dla mnie dosyć atrakcyjne, więc pytanie czy brać któryś z nich, jeżeli tak to który, czy może jest w tej cenie coś dużo lepszego, z czego będę bardziej zadowolony i z czym będzie mniej problemów.

 

Polecany jest też Zehnder Comfoair 350 Luxe VV i ten byłby do kupienia już ze sterownikiem za 8300 brutto. Pytanie czy jest naprawdę o tyle lepszy, żeby być prawie o 1/3 droższy...

 

Zehndera nie brać. Jak chcesz porządny sprzęt to właśnie thessla aiprack! Zehnder liczy za nazwę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zehndera nie brać. Jak chcesz porządny sprzęt to właśnie thessla aiprack! Zehnder liczy za nazwę...

 

OK, dziękuję za info. Najlepsza oferta jaka dostałem to niecałe 7000 brutto za reku z panelem lcd i dowozem i do tego 300zl brutto instalacja. Na tydzień zostawiają anemometr w celu wyregulowania przepływów na własną rękę. I tu pierwsze pytanie - jak to się reguluje - czy do każdej skrzynki rozprężnej muszę miec ten wkład tlumiaco-regulujacy czy można jakoś samym anemostatem kręcić żeby go przytkać/uchylić mocniej?

 

Druga sprawa to zaproponowane opcje dodatkowe:

- moduł rozszerzający (pozwala m.in. na włączenie funkcji "rozpalanie kominka" i włączenie funkcji "pusty dom" podłączenie rekuperatora do centrali alarmowej) - 245 brutto - wydaje się atrakcyjne, ktoś się wypowie?

- pakiet filtrów CleanPad Frame (zawiera ramki i 1 m2 tkaniny) do samodzielnego tworzenia filtrów z tkaniny filtracyjnej zakupionej na własną rękę - brzmi sensownie ale nie mam odniesienie do dedykowanych filtrów, bo nie wyskakuje nic na allegro po wpisaniu "thessla filtr" lub "airpack filtr"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to zaproponowane opcje dodatkowe:

- moduł rozszerzający (pozwala m.in. na włączenie funkcji "rozpalanie kominka" i włączenie funkcji "pusty dom" podłączenie rekuperatora do centrali alarmowej) - 245 brutto - wydaje się atrakcyjne, ktoś się wypowie?

 

Coś ktoś miesza. Te funkcje są dostępne z panelu Air++ i nie trzeba rozszerzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączysz te funkcje z panelu air ++nie trzeba modułu uprage. Chyba, że chcesz mieć przełączniki dzwonkowe i sygnał z centralki do rekuperatora to wtedy trzeba moduł. Sprawdz instrukcję panelu air++ na stronie 10 jest fajna tabelka.

Żebyś nie wiem jak się starał i nie wiem jaki miał panel to bez płytki upgrade poniższe funkcje będą niedostępne a na panelu nieaktywne:

 

 sterowanie nagrzewnicy kanałowej

 sterowanie chłodnicy kanałowej

 siłownik przepustnicy GWC

 siłownik przepustnicy odcinającej kanału czerpni

 siłownik przepustnicy odcinającej kanału wyrzutni

 moduł oczyszczania powietrza

 pompa nagrzewnicy wodnej

 czujnik temperatury powietrza po nagrzewnicy kanałowej

 presostat filtru wtórnego

 sygnał z okapu

 sygnał z centralki p.poż.

 sygnał awarii nagrzewnicy elektrycznej

 włącznik funkcji rozpalania kominka

 sygnał z alarmu/włącznik funkcji “pusty dom”

 potwierdzenie pracy nagrzewnicy elektrycznej

 

Natomiast przełącznik "dzwonkowy" możesz zastosować bez tej płytki np. do przewietrzenia łazienki lub kibelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...