Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś łączył reku z chłodnicą/ nagrzewnicą ?

Thessla ma nawet takie produkty jak Coolbox, ciekaw jestem jak to się sprawdza.

Jak rozumiem to trzeba to do jakiegoś generatora wody lodowej podłączyć ?

 

Wiem, że nie będzie to klima, głównie z racji przepływów powietrza, ale skoro jest instlacja nawiewna gotowa można pokusić się o schłodzenie trochę strumienia. Obecnie przy 33C na zewn, GWC po połowe dnia pracy podaje temp 23C. Jakby się jeszcze o połowę udało to zbić to coś na pewno to da i o te 3-4C powinno obniżyć temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Państwa próbował wymienić tkaninę filtracyjną w filtrze CleanPad 300/400 do Airpacka400?

We wcześniejszych postach pokazane były zdjęcia z wymiany tkaniny dla Airpacka, ale blachy w moim filtrze wyglądają inaczej i sprawiają wrażenie zgiętych na stałe.

 

50700808982076812924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Państwa próbował wymienić tkaninę filtracyjną w filtrze CleanPad 300/400 do Airpacka400?

We wcześniejszych postach pokazane były zdjęcia z wymiany tkaniny dla Airpacka, ale blachy w moim filtrze wyglądają inaczej i sprawiają wrażenie zgiętych na stałe.

 

[ATTACH=CONFIG]359433[/ATTACH]

 

U mnie są dwa rodzaje filtrów: plisowany oraz ramka. Plisowany nie jest filtrem wymiennym, blacha jest zagięta na materiale. Próbowałem to rozprostować, ale straci on przez to szczelność. Do wymiany tylko tkaniny są ramki, wtedy docina się i wymienia samą włókninę - szybko i bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są dwa rodzaje filtrów: plisowany oraz ramka. Plisowany nie jest filtrem wymiennym, blacha jest zagięta na materiale. Próbowałem to rozprostować, ale straci on przez to szczelność. Do wymiany tylko tkaniny są ramki, wtedy docina się i wymienia samą włókninę - szybko i bezproblemowo.

 

Czyli trzeba zamówić te ramki dodatkowo i dopiero w nich można zmieniać tkaninę?

U mnie w zestawie miałem tylko plisowany, no ale może dostałem niekompletne urządzenie.

Pytanie dodatkowe: czy da się wymieniać te filtry tylko z jednej strony?

U mnie niestety muszę odkręcać z dwóch stron centrali żeby wyczyścić oba (mam oba plisowane).

 

 

Irytuje mnie trochę ten nieszczelny bypass...

Planowałem w sezonie letnim wentylować i wietrzyć mocno dom w nocy, gdy temperatura jest chłodniejsza, no ale zawsze mam dodane do nawiewu coś od centrali.

Np. Na czerpni jest 17 a na nawiewie mam jakieś 21 (przy załączonym bypasie oczywiście :) .

 

W sumie cieszę się że posłuchałem żony i nie robiłem nieotwieralnych okien w domu bo byłbym w czarnej d.... dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba zamówić te ramki dodatkowo i dopiero w nich można zmieniać tkaninę?

U mnie w zestawie miałem tylko plisowany, no ale może dostałem niekompletne urządzenie.

Pytanie dodatkowe: czy da się wymieniać te filtry tylko z jednej strony?

U mnie niestety muszę odkręcać z dwóch stron centrali żeby wyczyścić oba (mam oba plisowane).

 

 

Irytuje mnie trochę ten nieszczelny bypass...

Planowałem w sezonie letnim wentylować i wietrzyć mocno dom w nocy, gdy temperatura jest chłodniejsza, no ale zawsze mam dodane do nawiewu coś od centrali.

Np. Na czerpni jest 17 a na nawiewie mam jakieś 21 (przy załączonym bypasie oczywiście :) .

 

W sumie cieszę się że posłuchałem żony i nie robiłem nieotwieralnych okien w domu bo byłbym w czarnej d.... dzisiaj :)

Tak - trzeba zamówić osobno i jest to wyraźnie napisane na stronie Thesli że jest to opcja. Nie wiem jaką masz wersję ale u mnie filtry wyjmuje się z jednej strony. I trzecie pokaż mi reku ze 100% bypassem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba zamówić te ramki dodatkowo i dopiero w nich można zmieniać tkaninę?

U mnie w zestawie miałem tylko plisowany, no ale może dostałem niekompletne urządzenie.

Pytanie dodatkowe: czy da się wymieniać te filtry tylko z jednej strony?

U mnie niestety muszę odkręcać z dwóch stron centrali żeby wyczyścić oba (mam oba plisowane).

 

 

Irytuje mnie trochę ten nieszczelny bypass...

Planowałem w sezonie letnim wentylować i wietrzyć mocno dom w nocy, gdy temperatura jest chłodniejsza, no ale zawsze mam dodane do nawiewu coś od centrali.

Np. Na czerpni jest 17 a na nawiewie mam jakieś 21 (przy załączonym bypasie oczywiście :) .

 

W sumie cieszę się że posłuchałem żony i nie robiłem nieotwieralnych okien w domu bo byłbym w czarnej d.... dzisiaj :)

 

Tak, w std masz ten lepszy filtr plisowany, ale jednorazowy. Chesz sam się bawić w wycinanie - kupujesz ramki. Wg producenta te plisowane mają większą sprawność i można je rzadziej wymieniać, nawet Air++ przypomina częściej jak się w opcjach ustawi filtr płaski.

Z wymianą u mnie jest tak, ze jak ściągne obudowe to wyciągam jeden filtr, potem metalowy słupek rozdzielający i następnie drugi filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko trochę z innej beczki czy ktoś już może ma online do thessli:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ZenSystemLab.ThesslaGreenAirMobile&hl=pl

na ich stronie jeszcze nic nie ma a w sklepie play jest już apka.

Myślę że nawet nie będziesz chciał wiedzieć ile będzie trzeba zapłacić abyś ten bajer miał w swoim telefonie. Tak jak z systemem CF. niby już wszystko jest w nowym reku przygotowane ale........:)

 

Co do funkcji otwarte okna, kominek, wietrzenie oraz pusty dom to hajnel miał rację - faktycznie można je przy sterowniku Air++ i Air+ włączyć i wyłączyć z palca . Przewietrzenie łazienki możemy realizować włącznikiem dzwonkowym pod warunkiem wcześniejszego zaprogramowania tej funkcji przy pomocy jednego z w/w sterowników lub zwykłym włącznikiem gdzie to przewietrzanie będzie działało tak długo jak będzie on w pozycji zamykającej obwód. Przy sterowniku AirS wietrzenie działa tak długo jak jest on przestawiony na tą funkcję.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w std masz ten lepszy filtr plisowany, ale jednorazowy. Chesz sam się bawić w wycinanie - kupujesz ramki. Wg producenta te plisowane mają większą sprawność i można je rzadziej wymieniać, nawet Air++ przypomina częściej jak się w opcjach ustawi filtr płaski.

Z wymianą u mnie jest tak, ze jak ściągne obudowe to wyciągam jeden filtr, potem metalowy słupek rozdzielający i następnie drugi filtr.

 

ten "lepszy" filtr zdecydowanie wystarcza na dłużej. Chociaż warto pamiętać, że istotne jest to gdzie mieszkamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba zamówić te ramki dodatkowo i dopiero w nich można zmieniać tkaninę?

U mnie w zestawie miałem tylko plisowany, no ale może dostałem niekompletne urządzenie.

Pytanie dodatkowe: czy da się wymieniać te filtry tylko z jednej strony?

U mnie niestety muszę odkręcać z dwóch stron centrali żeby wyczyścić oba (mam oba plisowane).

 

 

Irytuje mnie trochę ten nieszczelny bypass...

Planowałem w sezonie letnim wentylować i wietrzyć mocno dom w nocy, gdy temperatura jest chłodniejsza, no ale zawsze mam dodane do nawiewu coś od centrali.

Np. Na czerpni jest 17 a na nawiewie mam jakieś 21 (przy załączonym bypasie oczywiście :) .

 

W sumie cieszę się że posłuchałem żony i nie robiłem nieotwieralnych okien w domu bo byłbym w czarnej d.... dzisiaj :)

 

Samą centralą nie narobisz nie wiadomo czego jeżeli chodzi o chłodzenie. Możesz co najwyżej właśnie taką lekką bryzę puścić na dom ale nie jest to wystarczające i nigdy nie będzie. Bypass jest na około 80%. Od realnego chłodzenia jest klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna zastanawiam się co w tych kartach jest takiego kosmicznego że tyle kosztują i nic mi do głowy nie przychodzi. Jedyne wytłumaczenie to że jest to super bajer dla bogatych a oni i tak to kupią aby pochwalić się przed znajomymi a kasę przy okazji można zgolić. Mając na uwadze że w Thesli mamy do dyspozycji program tygodniowy gdzie każdego dnia możemy ustawić cztery pozycje oraz dodatkowo wietrzenie to zakup tego uważam za całkowicie zbędny - przynajmniej w tej cenie.:) Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna zastanawiam się co w tych kartach jest takiego kosmicznego że tyle kosztują i nic mi do głowy nie przychodzi...

 

Ja nie widzę problemu. Zrób coś takiego np. za połowę ceny i będę brał od Ciebie. Udziel gwarancji, daj serwis, rękojmię, opłać produkcję itd. itd... Przecież to takie proste i tanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę problemu.

Wiesz dobrze o co chodzi;). Dam Ci kolejny przykład. Terometr 4-ro kanałowy koszt około 60 zł razem z czujnikami i wyświetlaczem, ale jak chciałbyś tą temp. odczytać on-line to 300. Systemy alarmowe również. Płyta główna 1000 a karta drugie tyle. A dopytam ile kosztuje moduł BASIC

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...