Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie jaka końcówka wyrzutni? Mam taki zwykły zadaszony kominek i przy większych ulewach jest problem - deszcz wdziera się do przewodu. I chyba muszę pomyśleć o odwodnieniu....

 

Są dedykowane ale nie wszyscy je mają w ofercie a raczej rzadko kto je ma dobrze wykonane jeżeli chodzi o producentów dachówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie, chciałbym, aby była jak najkrótsza, czyli kolanko i wyjście przez ścianę. To dobrze czy źle?

 

Ja mam kolano, ok 3m rury prostej i na zewn przez ścianę. Tak było w projekcie i tak mi doradzono, że tak będzie najlepiej. Zakończone jest owalną kratką z przesłonkami pod kątem. Nic praktycznie nie słychać, nie ma też problemów z wodą (okap dachu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolano, ok 3m rury prostej i na zewn przez ścianę. Tak było w projekcie i tak mi doradzono, że tak będzie najlepiej. Zakończone jest owalną kratką z przesłonkami pod kątem. Nic praktycznie nie słychać, nie ma też problemów z wodą (okap dachu).

 

No właśnie 3m zrobiło swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam pytanie odnośnie hałasu AirPack 300 zamierzam takowy zamontować. Chodzi mi o hałas w nocy czy jest słyszalny.

 

Na pewno centrali nie montujemy nad sypialnią :) Kolejna sprawa to instalacja, jak jest dobrze zrobiona to nocą gdy wszyscy śpią jest niesłyszalna. Na większych obrotach (przeważnie jak jest impreza w domu :)) wtedy zawsze coś słychać....ale nikt tego nie zauważa. Podsumowując w normalnej pracy dobrze zrobiony system wentylacji oparty na airpacku 300 jest cichy i bezproblemowy. Nie problem podjechać i posłuchać co i jak :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airpack 300 jest dość głośny.

Ale jak się do niego dobrze wykona instalację, tak by zminimalizować opory.

To pracując w przedziale 20% - 50% jest cichy.

Gorzej jak spierniczy ci ktoś instalację i będziesz musiał pracować na wydajnościach 70%-100% to wtedy robi się głośno.

Wtedy lepiej dobrać coś z większym wentylatorem, tak by pracował na niższych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko moje subiektywne odczucie.

...

Prędkości wentylatorów starałem się ustawiać podobnie.

 

Jak chcesz porównać to podepnij pod tą samą instalację, ustaw te same parametry i użyj urządzenia z powtarzalnymi odczytami pomiarów, nawet bez certyfikatów. Wtedy porównasz, a tak to jak porówanie aut na 1000km które jak pali. Jechali różni kierowcy, ale obaj podobni i obaj na wakacje.

 

PS. Na sucho będzie inaczej niż z tym samym wydatkiem m3/h i instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...