Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Mam wycenę z 3 firm (m.in reku...pl) instalacji. Wszystkie firmy namawiają mnie na instalację na R-vent i AerisNext 450. Ceny wstępnych wycen wahają się od 23 do 27 tys. Każdą firmę zapytałem o możliwość zainstalowania centrali AirPack400, ale wszyscy twierdzą, że AerisNext jest dużo lepszą i bardziej oszczędną centralą. Bilans wychodzi na 400m3 a docelowo w domu będzie mieszkać 5 osób. Wiadomo, różnica w cenie jest spora, ale czy warto dopłacać? Czy mogę prosić o realne porównanie? z góry dziękuje.

Edytowane przez Superp77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam wycenę z 3 firm (m.in reku...pl) instalacji. Wszystkie firmy namawiają mnie na instalację na R-vent i AerisNext 450. Ceny wstępnych wycen wahają się od 23 do 27 tys. Każdą firmę zapytałem o możliwość zainstalowania centrali AirPack400, ale wszyscy twierdzą, że AerisNext jest dużo lepszą i bardziej oszczędną centralą. Bilans wychodzi na 400m3 a docelowo w domu będzie mieszkać 5 osób. Wiadomo, różnica w cenie jest spora, ale czy warto dopłacać? Czy mogę prosić o realne porównanie? z góry dziękuje.

Jaki duży dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 m2 użytkowe: parter i poddasze + do wentylowania przez rekuperator pomieszczenie 40 m2 w piwnicy.

[ATTACH=CONFIG]372459[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]372460[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]372461[/ATTACH]

 

Cena kosmos. To nawet opłacałoby się do ciebie pojechać wentylacje zrobić i wszyscy byliby zadowoleni :) A tak na poważnie to unikaj tych aerisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena wiem, że kosmiczna...a dlaczego mam ich unikac? oprócz cen są gorsze od Airpacków?

Niestety takie ceny jak na razie podają firmy, które to wyceniły. Czekam jeszcze na parę wycen. Chciałbym to zrobić na AirPacku ale szukam argumentów za i jakiegoś porównania z Aerisem.

 

Co do zrobienia instalacji to zapraszam jak wyjdzie taniej :)

 

a może znasz dobrego i uczciwego instalatora z pomorskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę tutaj kosmos, 11 tys. za rekuperator (cena rynkowa pierwsza z brzegu), ze 6 tys. wyjdzie na klamoty, do tego robocizna,

podatki, zysk i 23 tysiące pęknie. To cena całkiem normalna jak na firmę, oni tego charytatywnie nie robią :]

Co nie znaczy, że nie da się potargować lub zrobić taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę tutaj kosmos, 11 tys. za rekuperator (cena rynkowa pierwsza z brzegu), ze 6 tys. wyjdzie na klamoty, do tego robocizna,

podatki, zysk i 23 tysiące pęknie. To cena całkiem normalna jak na firmę, oni tego charytatywnie nie robią :]

Co nie znaczy, że nie da się potargować lub zrobić taniej.

 

Nie kolego Liściasty da się zrobić taniej. Chyba że u kolegi tam w pomorskim takie ceny są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena wiem, że kosmiczna...a dlaczego mam ich unikac? oprócz cen są gorsze od Airpacków?

Niestety takie ceny jak na razie podają firmy, które to wyceniły. Czekam jeszcze na parę wycen. Chciałbym to zrobić na AirPacku ale szukam argumentów za i jakiegoś porównania z Aerisem.

 

Co do zrobienia instalacji to zapraszam jak wyjdzie taniej :)

 

a może znasz dobrego i uczciwego instalatora z pomorskiego?

 

Jutro zadzwonie do jednego gościa i zapytam czy coś jest w stanie poradzić. Chociaż on z pomorskiego nie jest i sam bezpośrednio nie robi. A z forum był znany tyle że wyleciał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zadzwonie do jednego gościa i zapytam czy coś jest w stanie poradzić. Chociaż on z pomorskiego nie jest i sam bezpośrednio nie robi. A z forum był znany tyle że wyleciał...

 

Dzięki za pomoc i zainteresowanie.

 

Podejrzewam, że system PE flex wyjdzie taniej niż R-vent, przynajmniej patrząc na ceny katalogowe. Na Airpacku też można zaoszczędzić względem Aerisa, ale czy warto?

 

Dalej nie wiem czy warto dopłacać do Aerisa i jakie zarzuty są przeciwko niemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mamy Ci powiedzieć? Jak masz jakiś pomysł albo wnioski to napisz do producenta :>

 

Zapytałem czy ktoś wie co daje 100% bypass który ma pojawić się w nowych centralkach ThessliG. vs. dotychczasowy nieszczelny który jest obecnie stosowany.

Jakie będą korzyści z tego rozwiązania. Producent nie odpowiedział,co mnie nie dziwi w sumie. Myślę że warto rozważyć za i przeciw, tzn ile dopłacimy do 100% szczelnego bypassa i co to tak naprawdę da.

 

Nie mam pomysłu ani wniosków, pytam kogoś kto ma wiedze lub dośwaidczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem czy ktoś wie co daje 100% bypass który ma pojawić się w nowych centralkach ThessliG. vs. dotychczasowy nieszczelny który jest obecnie stosowany.

Jakie będą korzyści z tego rozwiązania. Producent nie odpowiedział,co mnie nie dziwi w sumie. Myślę że warto rozważyć za i przeciw, tzn ile dopłacimy do 100% szczelnego bypassa i co to tak naprawdę da.

 

Nie mam pomysłu ani wniosków, pytam kogoś kto ma wiedze lub dośwaidczenie.

 

Pewne rzeczy wiem, dowiem się jutro czy mogę powiedzieć i napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem co do Airpacków to wejdzie nowa seria urządzeń które będą nieco inaczej wyglądać i będą miały właśnie 100% bypass, lepszą izolację, możliwość odmrażania właśnie bypasem, brak syfonowania (skropliny będą wypychane) i parę jeszcze rzeczy. Koszt ich to około 5-7% drożej niż obecne standardowe airpacki. Jeszcze w tym roku powinien pojawić się w sprzedaży model H. Więcej napiszę jak w końcu znajdę czas podjechać i pooglądać prototypy bo akurat takie możliwości mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy oprócz cen jest jakaś róźnica między Aerisem a Airpackiem?

np. energooszczędność, awaryjność, jakość serwisu, jakość podzespołów?

 

Praktycznie airpack jest lepszą centralą jeżeli chodzi o konstrukcje. I generalnie przy aerisie płaci się za to że ten towar idzie od holendrów poprzez Niemców do nas.Tam jest też inny wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...