Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aeris to polska marka prywatna należąca do firmy reku..ry.pl

Pod tą marką sprzedawane są rekuperatory holenderskie Zehnder (być może troche zubożone).

 

Najwyraźniej nawet konkurencyjne wobec re...ry.pl kupują u nich Aerisy bo marka stała się popularna.

 

Jak szukałem alternatywy dla mojego onyxa to się też nimi interesowalem i to nie jest ani prywatna ani Polska firma, jej włascicielem jest w 100% Sidewalk International B.V.

Szczegóły pod linikem: http://przeswietl.forbes.pl/company/index/id/34673/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prywatna marka czyli tzw "private label"

 

to że udziały w polskiej spółce z.o.o ma spółka z holandii to fakt.

 

Importerem Aeris, która to wprowadza na polski rynek są rekuperatory.pl zaś urządzenia to są urządzenia produkowane przez Zehndera.

Czy marka Aeris należy do Zehndera czy do Rekuperatorów (czyli Roha Group) to sam juz nie wiem. Wydawało mi sie ze to marka rekuperatoró, ale moge się mylić.

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z użytkowników może pochwalić się sprawnością swojego rekuperatora.

 

Mój wynik to:

T zew. 2

T wyw. 21.1

T naw. 17.7

Sprawność 83% czyli daleko do deklarowanego 92%

Czy da się jakoś poprawić ten wynik, a może to 92% to tylko taki chwyt marketingowy bo w instrukcji jest napisane do 92% ;) a do tego "do" to nikt nie dosięgnie ;)

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Załączam zdjęcia mojego wyświetlacza. Dom ogrzewany gazem (podłogówka) i mam ustawione na piecu że w domu ma być temp 21,5 stopnia C . Dodatkowo jest kominek wraz z rozprowadzeniem ciepła po pokojach i jak napalę w nim to temperatura w domu osiąga 23-25. Rano po nocy jak się budzimy to temperatura w domu 19 stopni i zimo. Domek parterowy bez lanego stropu ocieplony pianą a w pianie są rozprowadzone rury od reku PE flexy. Podejrzewam że reku wyciąga ciepło z domu.

 

 

 

IMG_20161114_063638.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda wam tych ośmiu stówek wywalać w błoto? Przecież ten kto wam montował centralę chyba zbilansował wam system.? A centrale z tego roku są jedynie przygotowane do tego systemu, natomiast płytka jest opcją do kupienia. Przy starszych centralach instalator do zamontowania tego systemu musiał poświęcić trochę więcej czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom generalnie cholernie się nie opłaca w budowie, tak samo instalacje w nim, a rekuperator w szczególności :]

A co do tematu, to nie wiem czy się opłaca czy nie. Zbilansowanie instalacji przy rozruchu według mnie nie gwarantuje, że ona będzie

dobrze pracować po jakimś czasie, bo filtry się brudzą nierównomiernie, użytkownik może jeden czy drugi anemostat przykręcić, a inny odkręcić

i już robi się asymetria. Oczywiście to nie musi przeszkadzać każdemu, ale może być niekorzystne (mocniejszy wywiew niż nawiew = niekontrolowany nawiew nieszczelnościami, pogorszenie sprawności rekuperatora, zasysanie kurzu; mocniejszy nawiew niż wywiew = uciekanie ciepła nieszczelnościami,

gorsza sprawność jak wyżej).

Ja rok temu też bym się poskrobał w łepetynę, czy faktycznie kupowanie takiego czegoś ma sens, ale teraz po przerobieniu całej budowy

stwierdzam, że jak już i tak wydaliśmy majątek na tę ruderę, to trzeba sprawy dopiąć do końca, póki jeszcze jakiś budżet jest ;)

A czy warto wydać te parę stów czy nie to każdy musi zdecydować sam. Według mnie ten moduł powinien być montowany w cenie rekuperatora

bez żadnej łaski, no ale świat nie jest idealny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry się wymienia a różnica w wydatku może być w okolicach 0,2 V max przy brudnym filtrze więc praktycznie żadna - chyba że ktoś wymienia filtr raz na rok.

Natomiast anemostaty nie mają tu nic do rzeczy bo jak jeden przykręcisz to innymi po prostu poleci więcej. I jak Ci instalator ustawił dla 100% powiedzmy 180 m3 na wszystkich nawiewach to tyle poleci a ful wtedy będzie przy n.p. 140%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem pewien z tymi anemostatami, oglądałeś kartę katalogową i wykres oporu takiego dziada, w zależności

od stopnia wkręcenia/wykręcenia? Jak się postarasz i pogmerasz przy wszystkich na przykład na wlocie, to możesz bez trudu podnieść

opór instalacji dwukrotnie :p

Zresztą mogę sobie teoretyzować, wszystko wyjdzie w praniu. A i tak jeszcze muszę wykuć nową czerpnię bo ta co jest trochę nie pasuje.

A jeszcze pewnie chciałbym dorzucić jakiś filtr (patrz wątek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?332381-SMOG-filtr-do-WM)

i zaś opory się diametralnie zmienią. Zmienię wkłady filtrów w samym rekuperatorze na inne wydumki, coś pokręcę tu i ówdzie

i zaś się rozjedzie. A nie będę wołał instalatora za każdym razem, kiedy zechce mi się psuć swoją wentylację ;)

Oczywiście mój przypadek może być odosobniony, bo statystyczny normalny użytkownik WM po prostu włącza sprzęt i resztę ma w poważaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...