Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie kolejne problemy. W czwartek byłem na strychu i nic nie zauważyłem. Natomiast w piątek jak byłem to zauważyłem mokrą płytę OSB. Zaglądam pod centralę i patrzę a tam to co na zdjęciu. Zaznaczyłem gdzie się wykrapla. Centrala pracuje 4 miesiące i dopiero teraz coś takiego się stało. Ktoś coś??[ATTACH=CONFIG]375049[/ATTACH]

 

Za krótkie przejście spadku też tu nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolejne problemy. W czwartek byłem na strychu i nic nie zauważyłem. Natomiast w piątek jak byłem to zauważyłem mokrą płytę OSB. Zaglądam pod centralę i patrzę a tam to co na zdjęciu. Zaznaczyłem gdzie się wykrapla. Centrala pracuje 4 miesiące i dopiero teraz coś takiego się stało. Ktoś coś??[ATTACH=CONFIG]375049[/ATTACH]

A ten syfon masz to z kulką? Automatyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam zdjęcie jak to stoi (w trakcie montażu). Te krótkie odcinki od nawiewu i wywiewu wchodzą na skrzynki rozdzielcze (są w pianie po bokach centrali). Ze skroplinami pokombinuję aby było fachowo i tu się nie boję ale obawiam się tego wykraplania z centrali.

 

[ATTACH=CONFIG]375084[/ATTACH]

 

To wszystko trzeba docieplic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był dziś u mnie miły gość, podłączył moduł CF, porobił pomiary i wykonał kalibrację. Działa to wszystko fajnie, ale mam wrażenie,

że producent robi mnie w wała podając parametry sprężu wentylatorów. Maksymalnie co się udało wycisnąć to niecałe 360 m3/h.

 

Może ja źle liczę, niech ktoś mnie skoryguje, ale chyba dobrze to rozumiem. Przyłącza mam fi200, potem skrzynki rozdzielcze, na nawiewie

i wywiewie po 17 rur pe-flex 75 (wewnętrzna 63). Po 2 rurki na każdej skrzynce mam przytłumione tłumikiem, więc nie biorę ich w ogóle pod uwagę

(aczkolwiek tam sobie coś też leci). Tak więc mam 15 rur, dajmy na to są długaśne na 20m (choć ja tak długiej nie mam ani jednej).

Przy 15 rurach i przepływie 360 m3/h daje 24 m3/h na rurę, czyli jakieś 42 Pa. Na czerpni dajmy na to jest 30, na 7 metrach rury fi 200 około 10. Puszka rozprężna niech łyknie z 10, anemostat z 15. Razem do kupy 107 Pa. Czyli zgodnie z tabelą producenta powinienem mieć nieco ponad 400 m3/h przepływu.

Przepływ taki jaki mam, czyli 350 m3/h na pełnym gazie, powinienem mieć przy oporze 200Pa, a takiego tam za chiny nie ma.

Pytanie czy ja coś źle rozumiem, czy Thessla oszczędza na wiatrakach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pytanie z inne beczki: Jak zmienić zadaną prędkość wentylatorów po restarcie centrali podczas braku zasilania?

Dzisiaj był brak zasilania i po jego załączeniu centrala wystartowała na 100% mocy. Myślałem, że UFO startuje.

I jeszcze jeden temat: Jakie tłumik akustyczny macie sprawdzony aby zamontować na nawiewie?

Edytowane przez PliP
tłumik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zainwestuj... w kupno sonoductów.

Tylko tutaj nie chodzi o to, że w kanale niesie się dźwięk wentylatora i docelowo chcę go wyeliminować.

Dźwięk ten słyszalny jest dopiero w nocy, jak już w domu jest piekielna cisza.

Lubię przed snem posłuchać własnych myśli, a do tego potrzebuję idealnej ciszy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie mam modułu upgrade, w każdym razie nie mam dodatkowych wyjść z tego co mi się wydaje, a na pewno nie

zamawiałem nigdy osobno tego modułu.

Moduł CF jest łączony jednym przewodem z końcówkami RJ45 do płyty głównej sterownika.

 

Kalibracja przebiega, tak jak opisane w instrukcji. Zapodajesz jakąś wartość na nawiew/wywiew którą chcesz mieć jako maksimum

i potem reku automatycznie ustawia napięcia sterujące wentyli, żeby uzyskać żądany przepływ. No i u mnie udało się wycisnąć tylko 350 m3/h

(wysterowanie wentyli około 10V, wywiew z pół wolta mniej chyba).

A o pomiarach to miałem na myśli sprawdzenie anemostatów w pomieszczeniach za pomocą miernika przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie mam modułu upgrade, w każdym razie nie mam dodatkowych wyjść z tego co mi się wydaje, a na pewno nie

zamawiałem nigdy osobno tego modułu.

Moduł CF jest łączony jednym przewodem z końcówkami RJ45 do płyty głównej sterownika.

 

Kalibracja przebiega, tak jak opisane w instrukcji. Zapodajesz jakąś wartość na nawiew/wywiew którą chcesz mieć jako maksimum

i potem reku automatycznie ustawia napięcia sterujące wentyli, żeby uzyskać żądany przepływ. No i u mnie udało się wycisnąć tylko 350 m3/h

(wysterowanie wentyli około 10V, wywiew z pół wolta mniej chyba).

A o pomiarach to miałem na myśli sprawdzenie anemostatów w pomieszczeniach za pomocą miernika przepływu.

 

Ok rozumiem, czy po montażu CF zauważyłeś jakieś zmiany dotyczące sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...