Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

Tylko tutaj nie chodzi o to, że w kanale niesie się dźwięk wentylatora i docelowo chcę go wyeliminować.

Dźwięk ten słyszalny jest dopiero w nocy, jak już w domu jest piekielna cisza.

 

U mnie na 100% mocy centrali kompletnie nic nie słychać w pokojach, a cisza jest zupełna, gdyż w chałupie nikt jeszcze

nie mieszka, nie ma wyposażenia, więc każde pierdnięcie myszy odbija się echem po ścianach.

Od rekuperatora do skrzynek rozdzielczych mam takie coś:

 

http://www.decinternational.com/uk/products/insulated_ducting/acoustically_insulated_ducting/sonodec_250/

http://www.decinternational.com/specs/uk/sonodec_250.pdf

 

a cała dalsza instalacja zrobiona na pe-flexach fi75. Więc wywal te sztywne kanały główne co to je hodujesz

przy centrali i problem będzie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie kolejne problemy. W czwartek byłem na strychu i nic nie zauważyłem. Natomiast w piątek jak byłem to zauważyłem mokrą płytę OSB. Zaglądam pod centralę i patrzę a tam to co na zdjęciu. Zaznaczyłem gdzie się wykrapla. Centrala pracuje 4 miesiące i dopiero teraz coś takiego się stało. Ktoś coś??[ATTACH=CONFIG]375049[/ATTACH]

 

Miąłem podobny problem chwilę po odpaleniu centrali. Z tego co pamiętam u mnie było to związane z tym że centrala została odpalona bez odpływu, po ok 2tyg hydraulik podłączył odpływ. Wniosek był taki, że podciśnienie zaciągnęło część wody do obudowy, potem ciekło mi jak u Ciebie u dołu i na łączeniu kolanka. Po wytarciu i ok 2-3tyg wszystko wyschło i już nie miałem tego problemu.

Zadzwoń do serwisu, na pewno coś doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i dotykałem oraz słuchałem w ostatnich dniach 2 instalacje i jeszcze mam do obejrzenia i obsłuchania trzecią. Okazuje się, że to co u mnie słychać, to to jest to, na co nie zwraca się uwagi i jest podobno standardem. U mnie słychać wentylator jak wejdę na krzesło i przyłożę ucho.

Pozostaje jeszcze sprawa włączenia rekuperatora po załączeniu zasilania. Jak to macie rozwiązane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro słychać to znaczy że jest problem. Pisanie że u mnie działa, czy też dobrze zrobione dobrze działa,

pomoże gościowi jak umarłemu kadzidło.

 

To nie pisz "wywal te sztywne kanały", bo nie w tym jest problem. Jak jest dobrze zaprojektowane i zrobione to nie ma prawa być głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie- potwierdzam, że po braku zasilania centrala startuje na pełnych obrotach, a po kilku sekundach wraca do wcześniejszych ustawień.

Jeśli chodzi o słyszalność wentylatora nawiewu to problem w 100% został rozwiązany poprzez zamontowanie tłumika akustycznego o wymiarach 150/1000mm. Teraz tylko ocieplić biały kanał.

P1030830-crop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...