Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

Witam i przepraszam za zamieszanie.

 

Cena niecałe 5400 zł to cena okazyjna i za tyle mój instalator nie będzie central sprzedawał innym klientom bo sam za tyle ich nie będzie miał jak zrozumiałem dobrze. Jak i dlaczego tak jest to nie wiem. Dowiedziałem się to dziś bo dzisiaj rozmawialiśmy telefonicznie, a wcześniej tylko sms. Ceny podałem, są z wycen za OnyxDream 400 i AirPack 300 jakie dostałem,a na forum mało kto się chwali ofertami. Jakby nie ta oferta na Airpacka to pewnie skończył bym z Onyxem400 bo więcej niż 6000 zł za reku bym nie dał.

 

Ofert na allegro jest pełno zachęcam to wysyłania zapytań do różnych firm.

 

Nie prowadzę też agitacji ani nie naganiam nikomu klientów, ale jak pisałem w innym wątku facet najtańszy nie jest, ale jakościowo dobry i uczciwy. Nie mam z nim też żadnego układu w celu robienia reklamy.

 

pozdrawiam

 

byggmol

Edytowane przez byggmol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam i przepraszam za zamieszanie.

 

Cena niecałe 5400 zł to cena okazyjna i za tyle mój instalator nie będzie central sprzedawał innym klientom bo sam za tyle ich nie będzie miał jak zrozumiałem dobrze. Jak i dlaczego tak jest to nie wiem. Dowiedziałem się to dziś bo dzisiaj rozmawialiśmy telefonicznie, a wcześniej tylko sms. Ceny podałem, są z wycen za OnyxDream 400 i AirPack 300 jakie dostałem,a na forum mało kto się chwali ofertami. Jakby nie ta oferta na Airpacka to pewnie skończył bym z Onyxem400 bo więcej niż 6000 zł za reku bym nie dał.

 

Ofert na allegro jest pełno zachęcam to wysyłania zapytań do różnych firm.

 

Nie prowadzę też agitacji ani nie naganiam nikomu klientów, ale jak pisałem w innym wątku facet najtańszy nie jest, ale jakościowo dobry i uczciwy. Nie mam z nim też żadnego układu w celu robienia reklamy.

 

pozdrawiam

 

byggmol

 

Powiem tak... nie wiem skąd taka cena... albo to jakiś dobry znajomy kogoś z szefostwa albo bierze sobie centralę jako pokazówkę a jednak potem sprzedaje... inaczej się nie da. Chłopaków z thessli znam dobrze i jakby to widzieli to na pewno nie byliby zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... nie wiem skąd taka cena... albo to jakiś dobry znajomy kogoś z szefostwa albo bierze sobie centralę jako pokazówkę a jednak potem sprzedaje... inaczej się nie da. Chłopaków z thessli znam dobrze i jakby to widzieli to na pewno nie byliby zadowoleni :)

 

Mój Airpack 400v kosztowała 5832zl z VAT, a 300v był o 450zl tańszy. Ceny bez jakichkolwiek znajomości czy coś w tym stylu.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem przed zakupem rekuperatora...interesują mnie dwa:

Onyx Passiv 350 lub AirPack 300 który lepszy?

A to moje najlepsze oferty....ma ktoś lepsze proszę o info;)

Onyx Passin 350 + sterownik 5600PLN/netto

AirPack 300 + sterownik Air++ 5586PLN/netto

w razie montażu... plus koszt dojazdu liczony od km + 500zł/netto uruchomienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te czerpnie są lepsze:???:....pytam o zamarzanie i o brak zacieków na ścianie...[ATTACH=CONFIG]376343[/ATTACH]

Z czerpnią nie ma problemu, gorzej z wyrzutnią - u mnie to zwykła kratka z klasyczną, stałą żaluzją, a że w nowym budynku mam nadał 70% wilgotności, to ścieka mi po ścianie woda i zamarza. Albo to się unormuje przez osuszenie atmosfery w budynku, albo zmienię na wyrzutnię wysunięta nieco poza lico ściany. Moje GWC sprawia, że wykrapla się głównie na wyrzutni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena jest ze sterownikiem?

 

Nie, to jest cena samej centrali poniżej dokładna wycena

 

AirPack 400V - 5400 zł netto.

Panel Air++ - 640 zł netto.

Transport kurierem 80 zł netto.

Konsola 119 zł netto

 

Jak już wcześniej pisałem Airpack 300v był tańszy o 450zl ale zdecydowalem sie na 400v ze wzgedu na wentylatory EBM papst.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest cena samej centrali poniżej dokładna wycena

 

AirPack 400V - 5400 zł netto.

Panel Air++ - 640 zł netto.

Transport kurierem 80 zł netto.

Konsola 119 zł netto

 

Jak już wcześniej pisałem Airpack 300v był tańszy o 450zl ale zdecydowalem sie na 400v ze wzgedu na wentylatory EBM papst.

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Cena rozumiem tych obecnie dostępnych airpacków? W zeszłym roku były o parę stówek tańsze więc dlatego pytam, bo może to starsza seria? Nie chodzi też o wersję BASE? netto + 8% VAT z montażem lub 23%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce nikt tego nie bilansował - zajmę się tym w piątek. Reku dział na małym podciśnieniu także sprawność powinna być wyższa.

Problem polega na tym, iż reku działa poprawnie powiedzmy przez dwa tygodnie (różnica naw/wyw 2*C) następnie oczywiście takie same temp. zewnętrzne różnica pomiędzy naw/wyw wynosi 4*C i tak w koło. Także coś jest nie halo...

Koledzy z tego forum wspominali coś o wodzie w wymienniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bilansowałeś to skąd wiesz że działa na podciśnieniu? Pomierz najpierw wszystkie nawiewy i wywiewy zsumuj i woltarzem zbilansuj. Sprawdź czerpię i wyrzutnie czy czasem w pewnych warunkach nie podmarza. No i oczywiście filtry. Może pomimo iż termin jeszcze nie minął to wymagają wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bilansowałeś to skąd wiesz że działa na podciśnieniu? Pomierz najpierw wszystkie nawiewy i wywiewy zsumuj i woltarzem zbilansuj. Sprawdź czerpię i wyrzutnie czy czasem w pewnych warunkach nie podmarza. No i oczywiście filtry. Może pomimo iż termin jeszcze nie minął to wymagają wymiany.

 

Wiem ponieważ sam montowałem instalacje, i wiem ile kanałów zużyłem na naw/wyw i jakie mam nastawy wentylatorów. Ale jak już wcześniej pisałem pomierzę to pod koniec tygodnia, wtedy będzie wszystko wiadomo ;)

 

Zastanawiam się czy mógłbym zmierzyć przepływ powietrza tylko na czerpni i wyrzutni? czy muszę pomierzyć na wszystkich anemostatach?

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście filtry. Może pomimo iż termin jeszcze nie minął to wymagają wymiany.

 

Reku jest wyposażone w presostat i system CP.

System filtracji CP informuje użytkownika o konieczności wymiany filtrów po osiągnięciu przez nie rzeczywistego końcowego stanu zabrudzenia, także filtry są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...