Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ok, już notuję. :)

 

Jak pisałem w moich wypocinach

 

- połączenie lokalne w LAN

- odświeżanie podglądu wizualizacji

- API lub dokumentacja albo inne dla majsterkowiczów i posiadaczy Home Inteligence

- no i funkcja serwisu oczywistszy dla serwisantów ;p z magicznym PIN-em.

 

A jak już marudzić i chodzi o przyjazne sterowanie to mogli by zrobić tak, że na wizualizacji część z % nawiewu jest aktywnym polem (np widoczny trójkąt)... czyli można kliknąć, zmienić wartość i zostajemy na wizualizacji. A na samym dole te same funkcje co na głównym ekranie czyli program wietrzenie, kominek.. wiem wiem marudzę ale to zboczenie zawodowe :p :p Wtedy każdy wybiera co lubi i nie musi skakać między ekranami.

 

A mój przedszkolak biega i ciągle pyta... czemu jest czerwona kropka - przecież ma być zielona :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w moich wypocinach

 

- połączenie lokalne w LAN

- odświeżanie podglądu wizualizacji

- API lub dokumentacja albo inne dla majsterkowiczów i posiadaczy Home Inteligence

- no i funkcja serwisu oczywistszy dla serwisantów ;p z magicznym PIN-em.

 

A jak już marudzić i chodzi o przyjazne sterowanie to mogli by zrobić tak, że na wizualizacji część z % nawiewu jest aktywnym polem (np widoczny trójkąt)... czyli można kliknąć, zmienić wartość i zostajemy na wizualizacji. A na samym dole te same funkcje co na głównym ekranie czyli program wietrzenie, kominek.. wiem wiem marudzę ale to zboczenie zawodowe :p :p Wtedy każdy wybiera co lubi i nie musi skakać między ekranami.

 

A mój przedszkolak biega i ciągle pyta... czemu jest czerwona kropka - przecież ma być zielona :p :p

 

Dzieki. Kto ma coś jeszcze to pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Kto ma coś jeszcze to pisać.

Ja mam - chciałbym znać temperaturę powietrza na wyrzutni. Jest czujnik ale co z tego jak brakuje podglądu!

Oczywiście czujnik otoczenia reku wyprowadziłem z tej zabudowy i na kablu wisi sobie nad centralą.

Tak myślałem zamontować go w kanał wyrzutni aby mieć podgląd co tam za temperatura jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam - chciałbym znać temperaturę powietrza na wyrzutni. Jest czujnik ale co z tego jak brakuje podglądu!

Oczywiście czujnik otoczenia reku wyprowadziłem z tej zabudowy i na kablu wisi sobie nad centralą.

Tak myślałem zamontować go w kanał wyrzutni aby mieć podgląd co tam za temperatura jest.

 

Możesz go tam dać, będziesz wiedział :) Ok. Zbieram i twoje uwagi i będziemy walczyć o zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedziłeś mnie bo miałem to właśnie jeszcze dopisać (jak w onyx) :D ... ojj tam zmiany, ulepszenie. Jedną "dobrą zmianę" już mamy i wystarczy :p

 

Grzegkrzu i powiedz im niech wrzucę nawet podstawową instrukcje podłączenia do AM w dokumentacji i na stronie z produktem. Bo powiem ci, że gdybym nie dostał ręku przed stropami z GK to bym się wkurzył gdyż byłem przekonany, że jak mobile to mobile i działa to po WiFi a kabel wpina się tylko do ręku (patrząc na foto i opisy nie widać drugiego złacza) :) Potem ciągnąć kabel by trzeba jakoś po ścianach :))) Kabel pewniejszy i ok tylko żeby było to dla ludzi oczywiste :))))

Edytowane przez Janek795
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego taka 200tka lepsza? Pytam zupełnie poważnie bez podtekstów

 

do wymiany powietrza 100m3/h już będzie musiała chodzić na 50-60% a co dalej?

 

Rozmawiałem ze specjalistą od reku i najczęściej montuje 200/250-ki. Ja potrzebuję np. 60 m3/h w normalnym trybie pracy, więc 200-ka jest optymalna i ze sporym zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

airmobile.pl nie działa czyli chyba wkońcu się wzieli za robotę (od soboty) albo padło wszystko całkowicie

 

Tak lub nie. W Serwisie nic im na ten temat nie wiadomo - powiedziałem, że chyba nie jestem jedyny. W efekcie ma ktoś przyjechać na serwis, ale przed jeszcze mają się zorientować w zensystemie :D A dodzwoniłeś się tam w ogóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodzwoniłem się a potem już przestałem próbować.

 

airmobile.pl wcześniej nie działała wcale, potem wyskakiwało okno do wpisywania kodu jednorazowego (chociaż nic nie czyściłem na kompie), teraz znowu działa (bez wpisywania nowego kodu) i dalej pomarańczowa kropka, restart urządzenia nic nie daje...

 

btw

Jest ktoś w ogóle tutaj komu działa AirMobile na dzień dzisiejszy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w moich wypocinach

 

- API lub dokumentacja albo inne dla majsterkowiczów i posiadaczy Home Inteligence

 

Od tego jest Modbus, przez niego można wyciągnąć i zapisać co się praktycznie chce, oczywiście na podstawie spisu i opisu rejestrów dostarczonych przez Tessle. Inne firmy nie chcą takich dokumentów udostępniać, bo praktycznie można niskim kosztem zrobić swoje sterowanie, więc ukłon w stronę producenta, że nie robi problemów a i pomaga w implementacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest Modbus, przez niego można wyciągnąć i zapisać co się praktycznie chce, oczywiście na podstawie spisu i opisu rejestrów dostarczonych przez Tessle. Inne firmy nie chcą takich dokumentów udostępniać, bo praktycznie można niskim kosztem zrobić swoje sterowanie, więc ukłon w stronę producenta, że nie robi problemów a i pomaga w implementacji :)

 

Jak masz ten spis to będę wdzięczny na PW bo po waszych postach zainteresowałem się tematem :) Był bym wdzięczny za wszelkie info, wskazówki, doc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...