Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam niczym nie ocieplony na nieocieplonym strychu i nic się nie dzieje a temp na strychu spadała poniżej -5. Tyle że przy mrozach dwa razy dziennie uruchamiałem na pół godziny wietrzenie w okolicach 11 i 13 oraz odpływ u mnie jest pionowo w dół i po 10-15 cm wchodzi w ciepłą strefę. Ten kawałek od reku do podłogi strychu też ocieplony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czas dokończyć instalację reku, a ciągle nie mogę się doczekać info o tych nowych wersjach airpacka..W związku z tym szukam dobrej oferty na:

airpack 400h + CP + CF

sterownik air++

Dostawa, montaż itd. do dogadania (tak aby wyszło korzystnie) - okolice Wrocławia.

pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam airpacka na nieocieplonym poddaszu i przed zimą "skleiłem pudełko" ze styropianu 15 cm na piankę.

W największe mrozy zamarzł wymiennik, grzałkę mam dobrze ustawioną i nic to nie pomogło.

Przyjechał serwisant rozkręciliśmy urządzenie, wymiennik do rozmarznięcia a lód potraktowałem suszarką i następnego dnia całość została skręcona z powrotem do kupy.

Teraz mam go "przykrytego" wełną 20 cm dosłownie i dopiero jest dobrze. Docelowo wełna 30 cm i ocieplenie części poddasza jak znajdę trochę czasu , materiał już zakupiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry, otrzymałem dwie oferty na wykonanie kompletnej isntalacji reku:

 

Rekupeparatoruy..pl na AERIS next 350 VV TR - sterownik ComfoSwitch

Miirenergia na AirPack 300V - sterownik Air++

rurki plastikowe 63/75

 

Pytanie do specjalistów który brać :-) zależy mi sprawności oraz cichej pracy systemu.

Edytowane przez dzejoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry, otrzymałem dwie oferty na wykonanie kompletnej isntalacji reku:

 

Rekupeparatoruy..pl na AERIS next 350 VV TR - sterownik ComfoSwitch

Miirenergia na AirPack 300V - sterownik Air++

rurki plastikowe 63/75

 

Pytanie do specjalistów który brać :-) zależy mi sprawności oraz cichej pracy systemu.

 

pytasz w wątku o Airpackach to wiadomo,że bierz Airpacka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy się nie zgadzają że nasze powietrze to syf. Tak wyglądają filtry po 2 miesiącach w reku.

[ATTACH=CONFIG]382760[/ATTACH]

 

 

Z tym zasyfionym powietrzem to potwierdzam - mieszkam z dala od cywilizacji i również filtry już brudne.

 

Jakiej klasy tkaninę filtracyjną zastosować? Było o tym już pisane, ale nie mogę zlokalizować.

Teraz jednak muszę kupić i zamontować coś nowego. Pilnej wymiany wymaga filtr na czerpni powietrza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy się nie zgadzają że nasze powietrze to syf. Tak wyglądają filtry po 2 miesiącach w reku.

[ATTACH=CONFIG]382760[/ATTACH]

 

SZOK!! chyba ktoś obok Ciebie węglem w piecu dobrze kotłuje!

Ja użytkuję filtry już 4 mc i mają się całkiem dobrze :smile: nie ma obok mnie żadnego pieca węglowego.

Edytowane przez parrot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzejoo

Co tu dużo pisać. Zapewne, którego byś nie wybrał będzie dobry. Tym bardziej, że Aeris next ma już wbudowany system na wzór aipack CF.

Ja mam airpacka, mam znajomych co mają aerisy w tym Aeris next i są zadowoleni.

Z oferty, którą masz w Aerisie jest bardzo słaby sterownik w porównaniu do air++, ale z tego co wiem możesz dokonać teraz wszelkich regulacji na panelu rekuperatora aeris.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...