Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

wygląda jakby bypass był otwarty/uchylony i miesza powietrze w celu obniżenia temperatury nawiewu i tu pytanie:

 

-czy ustawiona temp. nawiewu do jakiej dąży centrala jest tak niska,że otwiera bypass i schładza powietrze? (np. tryb lato masz włączony )

lub

-czy coś z bypassem nie tak (trzeba sprawdzić czy sie otwiera i zamyka prawidłowo)

 

Nic nie rób tylko wyłącz centrale, zdejmij osłone od strony bypassu i zobacz czy bypass jest uchylony lub otwarty , to dużo wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A reku podłączałeś sam i ustawiałeś ? Bo tego się trochę boję :)

Również sam. Całość instalacji wykonałem sam osobiście. Jak będziesz kupował reku to musisz dostać kod instalatora do twojej centrali. Bez tego kodu niewiele ustawisz. Znaczy się nic nie ustawisz. Niebawem wstawię na youtube film jak wygląda podłączenie mojego reku w momencie częściowego ocieplenia kanałów. Ale to jeszcze potrwa dłuższą chwilę. Na 100% wstawię linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowales centrale? Allegro ?

 

Zrobiłem zapytanie na oferteo i zgłosił się sprzedawca który ma sklep 10km od mojego domu.

Oczywiście negocjacje były ostre bowiem dostałem sporo ofert i wiedziałem jakie są ceny.

Dodatkowo rozmawiałem tez z przedstawicielem o parametrach wyposażeniu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zapytanie na oferteo i zgłosił się sprzedawca który ma sklep 10km od mojego domu.

Oczywiście negocjacje były ostre bowiem dostałem sporo ofert i wiedziałem jakie są ceny.

Dodatkowo rozmawiałem tez z przedstawicielem o parametrach wyposażeniu itd.

 

Zacznij analizę od samego początku - jak masz wyregulowaną instalacje?

Nawiew do wywiewu?

U mnie instalator chodził z anemometrem kilka razy po instalacji zanim ją wyregulował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem , wygląda na zamknięty

 

[ATTACH=CONFIG]388485[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]388486[/ATTACH]

 

a sprawność nadal marna mimo tego że na zewnątrz dość ciepło strach pomyśleć co będzie jak będą mrozy

[ATTACH=CONFIG]388487[/ATTACH]

 

jakieś pomysły ?

 

Miałem taki sam przypadek, przyczyna to zalany wymiennik.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij analizę od samego początku - jak masz wyregulowaną instalacje?

Nawiew do wywiewu?

U mnie instalator chodził z anemometrem kilka razy po instalacji zanim ją wyregulował.

 

Teraz większość ludzi zamawia centrale z systemem CF, także problem regulacji odpada ;)

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...