Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To już nie chodzi o te 3 stówki ale o to żebym zamiast rekuperatora nie kupił buczącej wirówki. Faktem jest ze są skręcone z obrotów fabrycznie i może się okazać ze producent celowo to zrobił bo normalnie są za głośne. Mało kto ma czym zmierzyć wydajność i ludzie w myślą ze im dmucha 400 m3 a w zeczywistosci jest może ze 200. Dziwne jest to ze każdy kto nimi handluje je poleca, wiec albo są takie dobre albo sprzedawcy dużo na nich zarabiają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam nad airpackiem lub Onyx dream. Instalator twierdzi ze Airpack jest lepszy o sterownik , reszta to podobno na tych samych podzespołach. No i Airpack z air++ jest 3 stówki droższy.

 

mam AIR Pack 400 i to nieto samo co frapol ma ten sam wymiennik i wentylatory ale całkiem inny przepływ powietrza w reku(ukłat tihelmana ) dodatkowo bije na głowe automatykę frapolu ma system zabezpieczania antyzamrożeniowy steroawnie grzałką w sposób płynny a nie włącz wyłącz a to znaczna obnizka kosztów urzytkowania, prucz tego ma o wiele więcej funkcji automatyki .poczytaj sam na ich stronie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie chodzi o te 3 stówki ale o to żebym zamiast rekuperatora nie kupił buczącej wirówki. Faktem jest ze są skręcone z obrotów fabrycznie i może się okazać ze producent celowo to zrobił bo normalnie są za głośne. Mało kto ma czym zmierzyć wydajność i ludzie w myślą ze im dmucha 400 m3 a w zeczywistosci jest może ze 200. Dziwne jest to ze każdy kto nimi handluje je poleca, wiec albo są takie dobre albo sprzedawcy dużo na nich zarabiają.

Pożądny instalator ma przyrządy do pomiary więc jest w stanie ustawić urządenie prócz tego w firmach mają podłączone urządenia do instalacji więc trzeba poszukać takiej i posłuchać . co do AirPacka żeczywiscie są zrobione z głową

A tak apropo jak chcesz ustawić urzadzenie bez przyrządów ? moim zdaniem nie realne

co miałeś na myśli że są skręcane z obrotów fabrycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja zaniżone wartości napięć wentylatorów. Jak komuś na max pobiera 70 w centrala to musi być ograniczona i nie dmucha maksymalnie. Sam Brzeczkowski przyznaje ze fabrycznie są ograniczone.

No i co ze instalator ma przyżądy? Chce kupić rekuperator o wydajności 400 m3 idę do sklepu i słucham jak to chodzi na max. Potem tą samą jednostkę montują mi w domu na instalacji z oporami i zamiast 400 dmucha 200. Podkręcają napięcie na wentylatorach i dmucha 400 a przy tym jest dużo głośniejsza niż kiedy ją słuchałem na max w sklepie. Nie twierdze ze tak jest bo jej nie mam ale tak moze być bo to ze są ograniczone fabrycznie to fakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zauważyć, że fabrycznie ustawiona thessla 400 ma dużo zaniżone wartości napięć na wentylatorach...

Ustawiona na 100% na sterowniku ma około 300m3/h na anemometrze ze zdjętą rurą i pobiera około 95W - wypada wtedy cicho przy innych centralkach - ot taki chwyt marketingowy "posłuchaj sobie Pan i porównaj". Ta jest cicha... taka Green

 

Obok Dospel Optimal 400 też ustawiony na 100% pobiera 168W ale daje około 500m3/h na anemomentrze - też bez rury, bez oporów...

 

Przestawiamy napięcia wentylatorów na Airpacku thessli żeby osiągnąć 400m3/h. Oczywiście niezbędny kod serwisowy niedostępny dla klienta... Tajemnica. Robi się głośno, bardzo głośno (głośniejszej centrali nie słyszałem) - pobór, uwaga, 290W !!!!

Podkręcone wentylatory dają max 590m3/h (bez rur) i huczą jak wirówka pobierają 340W.

 

Zhender bez rur daje przy 100% 500m3/h pobierając 110W... Też stał obok. Szum był, ale nie huk jak u thessli

 

A teraz do Pana Brzęczkowskiego - jaki cel ma porównywanie central ustawionych na 20% przy pomocy miernika pobieranego prądu? Robił Pan to na 3ciej stronie tego tematu... Nie porównując wydatku powietrza. Nie można porównywać procentów!!!!

Cel ten co zawsze - wprowadzać zamęt i mętlik w głowie. Widzę, że taki z Pana już typ. Brak jednoznacznych odpowiedzi, a możliwości rzetelnego porównania urządzeń ma Pan bardzo duże z tego co się chwali oczywiście. Na realnej instalacji. Może warto zrobić ten krok? Nie jeden całowałby Pana po rękach za porównanie kilku najbardziej popularnych central w tych samych warunkach (mierząc wydatki, pobór prądu i sprawność temperaturową).

 

20% na jednym urządzeniu to nie 20% na drugim. Idąc dalej 20% na żadnym urządzeniu powiedzmy o nominalnym 400m3/h dla danego sprężu nie da 80m3/h, a 50% to nie 200m3/h.

 

Ktoś tu jeszcze pisze o kalibracji thessli. Pewnie że będzie większa sprawność jak wyciąg z pomieszczeń będzie miał większy strumień niż nawiew do nich... Wcale się nie dziwię - tylko jaki z tego zysk ekonomiczny? Można na maxa podkręcić wyciąg i zmniejszyć trochę nawiew - powinno być jeszcze lepiej.

Tylko, że przy podciśnieniu w domu może pojawić się lewe powietrze z zewnątrz. Zimą zwykle zimne, które trzeba podgrzać. Kółko się zamyka...

 

Widać Thessla zalazła Ci za skórę z formy postu dochodze do wniosku że jesteś instalatorem lub handlujesz centralami porównujesz centrale na pełnej mocy i co Thesla 400 daje 590 m3/h czyli o 190 m3/h wiec co sie dziwisz że głośniej pracuje .

Kod serwisowy dostępny dla klienta Ja dostałem razem z dokumentami zakupowymi .

To znaczy że forumowicze kórzy mają AIRPACKI to głusi :no::D sorry Mikolaj .i Inni

kalibracja to zrównowazenie przepływów widze że wogóle nie czujesz tematu. no tak Dospel i Frapol włączałeś do prądu i działały jakoś tam . to dlaczego Frapol wprowadza regulacje wentylatorów w nowym sterowniku ? Pisał o tym TB . przezież przez kilka lat sprzedają urzadzenie bez kalibracji . a nagle okazuje sie ze trzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja zaniżone wartości napięć wentylatorów. Jak komuś na max pobiera 70 w centrala to musi być ograniczona i nie dmucha maksymalnie. Sam Brzeczkowski przyznaje ze fabrycznie są ograniczone.

No i co ze instalator ma przyżądy? Chce kupić rekuperator o wydajności 400 m3 idę do sklepu i słucham jak to chodzi na max. Potem tą samą jednostkę montują mi w domu na instalacji z oporami i zamiast 400 dmucha 200. Podkręcają napięcie na wentylatorach i dmucha 400 a przy tym jest dużo głośniejsza niż kiedy ją słuchałem na max w sklepie. Nie twierdze ze tak jest bo jej nie mam ale tak moze być bo to ze są ograniczone fabrycznie to fakt

 

to znaczy ze sprzedawca był nieuczciwy albo niedouczony. Co do oporów to masz rację jeśli instalacja będzie miała opory wyzsze niż 200Pa(przy takich oporach podają wydajność w thessli ) to nie uzyskasz 400m3/h ale to tyczy się wszystkich urządzeń rekuperacyjnych czy nie tak ? więc zanim kupisz to zaprojektuj instalacjię oblicz opory i dobież urządzenie do instalacji tak mi tłumaczył Mój instalator . I miał racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje będę miał raczej prostą i standardową wiec myśle ze nie ma co sobie zawracać głowy liczeniem.

A jak jest tak jak kolega wyżej pisze ze na max fabryczna jednostka bez oporów dmucha 300 m3? I to Airpack 400

 

niedoczytałeś Air Pack 400 daje 590 m3/h przy kalibracji na 100 %

 

Twój dom twój wybór ,Ale proste nie znaczy proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem. Po kalibracji. A seryjnie jest ograniczony i wtedy jest cichy i oszczędny i pobiera tak jak jednemu koledze 70 w na maksymalnej prędkości czyli przewietrzaniu ale to nie oznacza ze on dmucha wtedy 400 m3. Bo jak zwykły użytkownik nie mając przyrządów mierniczych moze sprawdzić to co instalator mu ustawił?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać Thessla zalazła Ci za skórę z formy postu dochodze do wniosku że jesteś instalatorem lub handlujesz centralami porównujesz centrale na pełnej mocy i co Thesla 400 daje 590 m3/h czyli o 190 m3/h wiec co sie dziwisz że głośniej pracuje .

Kod serwisowy dostępny dla klienta Ja dostałem razem z dokumentami zakupowymi .

To znaczy że forumowicze kórzy mają AIRPACKI to głusi :no::D sorry Mikolaj .i Inni

kalibracja to zrównowazenie przepływów widze że wogóle nie czujesz tematu. no tak Dospel i Frapol włączałeś do prądu i działały jakoś tam . to dlaczego Frapol wprowadza regulacje wentylatorów w nowym sterowniku ? Pisał o tym TB . przezież przez kilka lat sprzedają urzadzenie bez kalibracji . a nagle okazuje sie ze trzeba ?

 

Też właśnie kupiłem Airpack-a ale 300. Mam wszystkie dokumenty ale jakoś nie mogę znaleźć kodu serwisowego, mógłbyś mi wskazać gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem. Po kalibracji. A seryjnie jest ograniczony i wtedy jest cichy i oszczędny i pobiera tak jak jednemu koledze 70 w na maksymalnej prędkości czyli przewietrzaniu ale to nie oznacza ze on dmucha wtedy 400 m3. Bo jak zwykły użytkownik nie mając przyrządów mierniczych moze sprawdzić to co instalator mu ustawił?

 

Jam ma frapola, kalibracja potencjometrami to dla bardzo cierpliwego instalatora. Walczył z moją instalacją ok 4 godzin - same ustawienia i kaliobracja bez montażu centrali. Jeżeli instalator po 15 minutach mówie że już wszystko gra to znaczy że chce klienta wydymać. Każda zmiana ustawienia przepustnicy, anemostatu powoduje inne wydatki na pozostałych anemostatach....... i tak cierpliwie w kółko aż dojdzie do oczekiwanych ustawień. Wracając do kalibracji potencjometrami to frapol poszedł na łatwiznę - każdy drobny ruch na potencjometrze to jak strojenie radia na falach długich :)

Rozwiązanie thessli mi się podoba, ich centrala jest jedną z dwóch, trzech które biorę pod uwagę jak będę na jesieni wymieniał mojego dreama.

Czy kupując radio mamy głośność ustawioną max i czy tak zawsze słuchamy?

Dać ludziom możliwości regulacji, dopasowania źle, proponuję powrót do poprzedniego systemu gdzie mało kto miał możliwość wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja zaniżone wartości napięć wentylatorów. Jak komuś na max pobiera 70 w centrala to musi być ograniczona i nie dmucha maksymalnie. Sam Brzeczkowski przyznaje ze fabrycznie są ograniczone.

No i co ze instalator ma przyżądy? Chce kupić rekuperator o wydajności 400 m3 idę do sklepu i słucham jak to chodzi na max. Potem tą samą jednostkę montują mi w domu na instalacji z oporami i zamiast 400 dmucha 200. Podkręcają napięcie na wentylatorach i dmucha 400 a przy tym jest dużo głośniejsza niż kiedy ją słuchałem na max w sklepie. Nie twierdze ze tak jest bo jej nie mam ale tak moze być bo to ze są ograniczone fabrycznie to fakt

 

Widzę że jesteś z małopolski, może masz możliwość podjechać do thesli do Krakowa? Jeżeli tak daj znać ponieważ też mam jeszcze kilka pytań zanim podejmę decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś z małopolski, może masz możliwość podjechać do thesli do Krakowa? Jeżeli tak daj znać ponieważ też mam jeszcze kilka pytań zanim podejmę decyzję.

 

A jaki problem napisać do nich maila z pytaniem, a najlepiej zapytać tutaj.

Ja byłem w Thessli i widziałem centrale na żywo, więc też mogę coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...