Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chodzi o jedno i drugie. Dostaje / wykrapla się tam wilgoć, więc całkowicie suche to chyba nie są cały czas.

 

Kanały nawiewne nie mają prawa być mokre. Chyba, że przez nieprawidłową ich izolację nastąpi w nich kondensacja. Do kanałów nawiewnych dostaje się suche powietrze dodatkowo filtrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogą ponieważ one są regulowane do instalacji a każda jest trochę inna ale mówisz, masz:

mój airpack nie ma możliwości montażu cf-a dlatego na zimę (poniżej 0 st) wprowadzam na wywiewie korektę zgodnie z tym co mówił instalator - w zimie woda na wymienniku od strony wywiewu ogranicza przepływ ciepłego powietrza oraz zmienia się gęstość powietrza poniżej zera a to wszytko ma wpływ na sprawność:

lato: NAW - 7,2 V, WYW - 7,8 V

zima: NAW -7,2 V, WYW - 8,9 V

 

w nowszych niż moja jak ktoś zamontuje cf to on to robi z automatu

 

A no właśnie z tą regulacją to u mnie jest problem, bo tak naprawdę ekipa, która u mnie instalowała zrobiła to trochę "z marszu", czyli bez wnikania w szczegóły - działa ? działa, to dobrze, i tyle ich widzieli :confused:

Inna kwestia, że próbowałem bawić się samodzielnie tymi ustawieniami przy Bypassie, zwłaszcza latem, ale szczerze mówiąc nie czułem żadnej różnicy, jedynie intensywność samego nawiewu coś daje, ale te wszystkie temperatury ?? nic.

Stąd też i moje zapytanie czy u was regulacja tymi temperaturami jest wyczuwalna w pomieszczeniach?

A jeszcze pytanie tak z ciekawości do bstach, czy mógłbyś podejrzeć jakie masz ustawione napięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogą ponieważ one są regulowane do instalacji a każda jest trochę inna ale mówisz, masz:

mój airpack nie ma możliwości montażu cf-a dlatego na zimę (poniżej 0 st) wprowadzam na wywiewie korektę zgodnie z tym co mówił instalator - w zimie woda na wymienniku od strony wywiewu ogranicza przepływ ciepłego powietrza oraz zmienia się gęstość powietrza poniżej zera a to wszytko ma wpływ na sprawność:

lato: NAW - 7,2 V, WYW - 7,8 V

zima: NAW -7,2 V, WYW - 8,9 V

 

w nowszych niż moja jak ktoś zamontuje cf to on to robi z automatu

 

tyle że zmiennych jest więcej. różnica ciśnień, zabrudzenie filtrów, wiatr, powietrze wewnętrzne... ale jak działa u Ciebie takie przesterowanie to nie ma co szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie szkoły. Jedna lepsza dla reku mówi że trzeba zwiększyć wywiew ale należy pamiętać że wtedy robimy podciśnienie i wtedy pizga nam zimnym z każdej szparki w domu. I druga ta lepsza dla domu czyli ustawiamy reku na lekkim nadciśnieniu. Daje to ten komfort iż dostajemy wyłącznie powietrze które przeszło przez reku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały nawiewne nie mają prawa być mokre. Chyba, że przez nieprawidłową ich izolację nastąpi w nich kondensacja. Do kanałów nawiewnych dostaje się suche powietrze dodatkowo filtrowane.

 

 

Kanały nawiewne pod sam koniec może i nie, ale w dni w których jest wilgotno, wilgoć dostaje się z zaczerpniętym powietrzem, także do wymiennika dociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie suche jaka jest wilgotność powietrza na zewnątrz, czasami jest to 80%, filtry są założone na reku, a co z kanałem doprowadzającym, do reku, też filtrowany?

Jak na zewnątrz masz temperatury ujemne to powietrze ma 100% RH, a suche jest jak pieprz bo wody w nim nie ma nic.

 

Aby na kanale wykropiła się woda to temperatura jego powierzchni musi spaść poniżej temp. punktu rosy.

Po to kanały się izoluje, by do tego nie dopuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Powiedzcie czy ta gotowa rura izolowane TERMOFLEX fi200 bez problemu wam weszła na króćce przyłączeniowe rekuperatora. Bo ni-cula nie idzie tego wsadzić na moim v400. !??? Nie wiem więc czy ta spiro jest jakaś lewa i kupić nową/reklamować. Ten drut w środku ma mniejszą średnicę ewidentnie. Normalna spiro z marketu fi 200 wchodzi idealnie. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej podłączyć rekuperator? Myślałem że z czerpni i wyrzutni pójdzie fi 200 sztywna blaszana ocynkowana, bo łatwo ją porządnie owinąć wełną, ale potem podłączenie do rekuperatora krótkim odcinkiem elastycznej żeby wibracji nie niosło. Dobry pomysł? Tylko jaką elastyczną? Zamówiłem Sonodec, ale czy nie ma nic lepszego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dołożyć moduł CF, czy poradzę sobie sam z montażem i kalibracją? Gdzie ten moduł można dostać w dobrej kasie w małopolsce lub w jakimś sklepie w necie? Producent odsyła do dystrybutorów, a że roboty z tym nie dużo i wartość mała to nie za bardzo mogę znaleźć sklep. Z góry dzięki za info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Przebrnąłem cały ten wątek od początku i przyznam że uspokoił on mnie w temacie zakupu rekuperatora Thessla. Wg instalatorów do mojego domu najlepsza będzie jednostka 400. Mam natomiast wątpliwość, który z rekuperatorów tej firmy powinienem kupić. Bo wg firmy, która mi instaluje rekuperacje, Thessla GreenPack 400 v to model "sprawdzony, wielokrotnie przez nich instalowany itp.". Ja natomiast doszukałem się na stronie producenta, że są również w ofercie nowsze modele Thessla AirPack Home. Dwa razy pytałem już firmę o różnicę pomiędzy tymi dwoma modelami. Niestety nadal nikt mi nie odpowiedział, a decyzja zakupowa coraz bliżej. Na stronie jest porównanie ale w stosunku do "tradycyjne rekuperatory". Czy mam rozumieć, że w zbiorze tradycyjne rekuperatory jest również "Thessla GreenPack 400", czy jednak pomiędzy akurat tymi dwoma modelami różnice nie są aż tak istotne. Może ktoś z Was miał okazję sprawdzić i ma już jakieś wnioski. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...