Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

Raczej Ci nie pomogę bo o Wanasie słyszę 1 raz, tym bardziej że pisze o nim osoba z 3 postami. Jeśli pisze o jakiejś nieznanej firmie to czuję tu szwindel.

Masz cały temat o Thessla Green i sam wyciągnij wnioski, moim zdaniem wybór jest prosty : cena prawie identyczna i wybór między produktem dobrze znanym i mającym dobre oceny a nieznaną marką.

 

A ile twoim zdaniem mam mieć postów skoro jestem nowym forumowiczem i do tej pory tylko czytałem to forum aż w końcu zapragnąłem zadać pytanie. Nie rozumiem w czym ty widzisz tu szwindel. Myślałem że forum jest po to aby można było się podzielić doświadczeniami i spostrzeżeniami jak i poradzić osób bardziej doświadczonych w tym temacie ale widzę że zostałem potraktowany jak szkodnik żerujący na tym forum. Dziękuję.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie do posiadaczy CF.

Czy wam też po pewnym czasie zawiesza się CF tzn przestaje mierzyć przepływy i kalibracja wraca do ręcznej na voltarzach?

Bo ja tak mam non stop. Reku pochodzi trochę (parę dni czasem tyg) nagle z panelu znikają przepływy w m3 i zostają same % (aktualna moc) . Po resecie w postaci wyjęcia wtyczki wszystko wraca do normy.

Aha czasami też na chwile zmienia się język na angielski ale po chwili sam wraca na polski. Ma ktoś taki przypadek?

pozdr

 

Witam, z moim CF jest to samom, reklamacje zgłaszałem w czerwcu.

Serwis twierdzi że to wina softu, nowy powinien załatwić sprawę tylko że nadal jest w fazie testów także nadal czekam.

W przyszłym tygodniu będę dzwonił do serwisu i dam znać ja sprawa wygląda.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka macie sprawność na niskich przepływach np na 30% mocy ręku bo mi wychodzi strasznie niska tj poniżej 70%

 

mi kolego wychodzi trochę więcej ale tez szału nie ma bo 75%. A jaki masz rekuperator i jak masz ustawione wentylatory na ile V? Bo jak masz na 5V (około 150m3/h) i z tego 30% to wydajność wychodzi tylko 50 m3/h to trochę mało chyba że w domu są dwie osoby ?

Co do mojej sprawności to ja jeszcze nie mam skalibrowanej centrali (może w piątek to zrobię) i mam jeszcze kilka miejsc gdzie muszę doszczelnić układ, przede wszystkim poprowadziłem dwie rury przez kanały w kominie i jeszcze nie zaślepiłem i nie ociepliłem tych przewodów kominowych od góry i tu na pewno mam spore straty bo jedna z tych rur jest wywiewna a ma kontakt z temp. zewnętrzną.

Edytowane przez siloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przepływie 70m3 mam 65% sprawności, a po zwiększeniu na 150m3 trochę rośnie do 72% więc wg mnie fatalnie centrala z modułem cf, kanaly i sam dom szczelny więc pozostaje wina samej centrali chyba, że macie jeszcze jakieś pomysły. Może to jakieś nieszczelności w samym ręku albo wymienniku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które mocniej zgłębiły temat rekuperatora:

 

- czy są jakieś wytyczne co do ustawienia zima /lato na panelu ? U mnie jest teraz lato, wszystko ustawione tak jak fabryka dała ( ustawienia fabryczne ), program sam się dostosowuje do sytuacji i przestawia parametry czy trzeba ręcznie ingerować ?

- jak liczcie sprawność tem. nawiewu dzielę przez tem. wywiewu ?

- czy da się zrobić różnicę nawiew 51% / wywiew 49% ?

Na razie kupiłem ramki i tkaninę filtracyjną, wymieniłem filtry. Czytam o nowym sofcie, czy muszę coś jeszcze zrobić z urządzeniem ? Montaż pod koniec 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przepływie 70m3 mam 65% sprawności, a po zwiększeniu na 150m3 trochę rośnie do 72% więc wg mnie fatalnie centrala z modułem cf, kanaly i sam dom szczelny więc pozostaje wina samej centrali chyba, że macie jeszcze jakieś pomysły. Może to jakieś nieszczelności w samym ręku albo wymienniku?

Możesz mieć zawalony wymiennik kondensatem, spróbuj go przedmuchać 100% wydajności...........

choć z CF nie powinno się to dziać. Ewentualnie nie domknął się by pass....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wietrzenie trochę pomaga ale tylko na czas wietrzenia ale i tak nie ma szału ze sprawnością bypass niby widać że zamknięty ale czy szczelny to nie wiem. Może muszę wymyć wymiennik ale ręku chodzi dopiero pół roku

 

Jesteś z Krakowa a oni też, nie lepiej zgłosić to do thessli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przepływie 70m3 mam 65% sprawności, a po zwiększeniu na 150m3 trochę rośnie do 72% więc wg mnie fatalnie centrala z modułem cf, kanaly i sam dom szczelny więc pozostaje wina samej centrali chyba, że macie jeszcze jakieś pomysły. Może to jakieś nieszczelności w samym ręku albo wymienniku?

 

Ja tak jak pisałem wcześniej miałem sprawność w okolicach 70-75%, wczoraj skalibrowałem reku, dziś dociepliłem/doszczelniłem rury, które miałem przeciągnięte przez kanał w kominie i teraz wieczorem sprawność wyszła około 86% (przy wydajności centrali 25%) i czuję się usatysfakcjonowany :)

pobrane.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kąd bierzesz do obliczeń temp. wywiewanego powietrza za wymiennikiem? Masz jakiś dodatkowy czujnik?

 

o która temp Ci dokładnie chodzi bo wszystkie potrzebne do obliczeń temperatury są na zdjęciu które wkleiłem.

jest temp zasysanego powietrza z czerpni, jest temp. powietrza wywiewanego i temp powietrza nawiewanego.

 

Poniżej moje wyliczenia....

spr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak miałem zagiętą rurkę od CF i sprawność teraz sporo podskoczyła, na chwilę nawet na 86 %.

Ale później sdpadła i trzyma w okolicach 79-81%, niby ok ale ciągle wydaje mi się mało.

Przemyślałem sprawę i moje podejrzenia wzbudziły dość wysokie nastawy napięć na wentylatorach: nawiew 7,5 V i wywiew 8,5 aby przepływ był 250 m3/h.

Odłączyłem reku od instalacji i sprawdziłem ile w ogóle jest w stanie dmuchnąć i wyszło, że na maxa oscyluję w okolicach 300 m3/h czyli do deklarowanych 450 brakuję sporo. Pogrzebałem w ustawieniach i skalibrowałem sam moduł CF no i teraz przy 250 m3/h mam sporo niższe napięcia. Niestety nie zauważyłem na razie specjalnej poprawy w sprawności ale reku chodzi dopiero jedną noc. Poczekam jeszcze chwile i zobaczy czy nastąpi poprawa. Z tego co widzę u Was spokojnie powinno być te 85%, a u mnie na razie raczej nie osiągalne co mnie martwi.

Edytowane przez lesny_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla modułu CF w ustawieniach dostępne są skalowanie i kalibracja. Skalowania nie robi się samemu, gdyż nadpisują się współczynniki nawiewu i wywiewu zmierzone dla centrali fabrycznie.Podobno każda centrala po wyprodukowaniu przechodzi takie skalowanie z modułem CF i zapisywane są w jej pamięci uzyskane podczas tego zabiegu współczynniki. Potem po montażu modułu CF wystarczy zrobić już tylko kalibrację i wszystko powinno działać jak należy . Jaką masz sumaryczną powierzchnię przekroju kanałów nawiewnych i wywiewnych ? Jeżeli jest ona zbliżona do powierzchni króćców rekuperatora to wydatki nominalne podczas kalibracji na nawiewie i wywiewie bez problemu powinny wyjść w okolicach 360-400 m3/h. Jeżeli coś namieszałeś w ustawieniach skalowania modułu CF to musisz zadzwonić do serwisu aby podali Ci dla Twojej centrali współczynniki fabryczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym postem bardzo mi rozjaśniłeś sprawę. Mój reku od razu starcie miał wymienianą płytę główną już u mnie w domu bo nie czytał moduły CF który domówiłem już po dostarczeniu reku, a jeszcze przed instalacją. Po tej operacji nie było żadnego skalowania CF. Z tego co piszesz wynika, że nowa płyta główna musi być na nowo zeskalowana pod dany reku aby CF działał. Teraz jak go sprawdziłem bez podpiętej instalacji to właśnie gołe reku nie było zdolne dmuchnąć ponad 300m3/h. Sam więc skalibrowałem i teraz niby dmucha ale czy dane są prawdziwe to nie mam pojęcia. Procedurę skalowania zrobiłem na takich danych jakie były wprowadzone i nic nie zmieniałem. Jutro będę do nich dzwonić z tym pytaniem, ale ogólnie mój egzemplarz jest wybitnie pechowy. Przyszedł bez jednej śruby obudowy, potem szlag trafił płytę, potem CF źle mierzył bo rurki się zaginały, źle był ustawiony presostat i co tydz chciał wymieniać filtry, teraz znowu się rurki zagięły. A teraz dla jaj zaczął przeciekać przy odpływie. Mam wrażenie, że mój egzemplarz nie przeszedł kontroli jakości bo trochę dużo tego :confused:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...