Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ogólnie rzecz biorąc to te AirPacki mocno przereklamowane. Do sprawności 90% jak piszą w ulotkach to im daleko, grzałka załącza się przy +1 na czerpni a miała przy -4, a nawet pisali na początku że dopiero przy -8, nie mówiąc już o tym że to głośny ręku.

 

Pierwszy post i od razu z nieuzasadnioną krytyką Airpacka? Śmierdzi mi tu konkurencją..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedzie, przy filtrach trochę( w zasadzie wykładzina izolacyjna jest nasączona) i filtr od czerpni dość mocno zaroszony ale pod wymiennikiem w kanale od bybassu było po brzegi) zaciąga spod wymiennika choć wczoraj był uszczelniany klejem (swoją drogą zastanawiam się czy teraz będzie się go dało wyjąć) wsadziłem plisowane filtry może coś to da, chociaż nie uśmiecha mi się to bo w lato starczyły na 1,5 miesiąca, a teraz pewnie nie wytrzymają miesiąca, co daję koszt obsługi filtrów ponad 1,5 tyś co jest chore

Zrób ponowne zgłoszenie serwisowe, może jakiś felerny egzemplarz Ci się trafił bo widzę,że od początku coś z nim nie tak miałeś.

 

Ja bym pomyślał też nad reklamacją i walczył o wymiane reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc to te AirPacki mocno przereklamowane. Do sprawności 90% jak piszą w ulotkach to im daleko, grzałka załącza się przy +1 na czerpni a miała przy -4, a nawet pisali na początku że dopiero przy -8, nie mówiąc już o tym że to głośny ręku.

 

Coś dużo tych szczegółów znasz, jak tak pisali to podaj kiedy i gdzie. Jeżeli już kogoś atakujesz to bądź gotowy to udowodnić. Chyba że, jak napisał rk80 śmierdzi konkurencją albo niezadowolonym pracownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedzie, przy filtrach trochę( w zasadzie wykładzina izolacyjna jest nasączona) i filtr od czerpni dość mocno zaroszony ale pod wymiennikiem w kanale od bybassu było po brzegi) zaciąga spod wymiennika choć wczoraj był uszczelniany klejem (swoją drogą zastanawiam się czy teraz będzie się go dało wyjąć) wsadziłem plisowane filtry może coś to da, chociaż nie uśmiecha mi się to bo w lato starczyły na 1,5 miesiąca, a teraz pewnie nie wytrzymają miesiąca, co daję koszt obsługi filtrów ponad 1,5 tyś co jest chore

 

W zeszłym roku też miałem drobne problemy ale przyjechał człowiek od nich przeanalizował pracę centrali i całą instalację - musiałem docieplić centrale, kanał wyrzutni z którego własnie skraplała się woda i wracała do centrali - mam ap400v, po wprowadzeniu tych wszystkich poprawek wyniki jak na foto (dane z piątku). Na poczatku zrobiłem po telefonie od nich małe doświadczenie i wyłączyłem ten moduł cf i ustawiłem napięcia na korzyść wywiewu z 1,5 - 2V. Problem znikł i później była ta wizyta a teraz już z działającym cf wyniki mnie bardzo zadowalają.

Zgłoś do nich ponownie, do mnie nawet w weekend dzwonili.

2017_12_01_10_55.jpg

sprawność.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzałke sobie możesz ustawić jak chcesz od +5 do -5 wiec to zależy od ciebie poza tym ona chodzi w cyklach po pare sekund i z modulacja mocy wiec to akurat nie problem, mierzyelm i podczas mrozow reku bierze 2 kw na dobe wiec bez problemu wg mnie zwlaszcza ze ustawilem grzalke juz od +5

 

Wiem jak można ustawić grzałke bo użytkuje ten reku od dwóch lat. Chodzi mi tylko o to że w ulotkach piszą bzdury. Ustaw sobie temperaturę na - 5 to Ci przy - 15 na dworze wymiennik zamarznie w dwa dni. Wiem co pisze bo tak miałem trzy dni po instalacji i pan Jacek T. przyjeżdżał zmienić ustawienia grzałki bo w starszym sofcie nie było takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dużo tych szczegółów znasz, jak tak pisali to podaj kiedy i gdzie. Jeżeli już kogoś atakujesz to bądź gotowy to udowodnić. Chyba że, jak napisał rk80 śmierdzi konkurencją albo niezadowolonym pracownikiem.

 

Użytkuje ten reku od dwóch lat. Więc żadna konkurencja ze mnie. Chcesz szczegóły to poczytaj ulotki z przed dwóch lat co pisali, a co piszą dziś. Chodź by o sprężu dyspozycyjnym w AirPack 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mogę pozazdrościć wyników, chociaż chodzi na dużo niższych przepływach ( w nocy 62 m3/h, w dzień koło 75) reku raczej docieplać nie muszę bo mam 13-15 stopni w pomieszczeniu z reku (jak odpalę kotłownie to pewnie będzie sporo więcej) Z izolacją kanałów czekam ostatecznie na rozwiązanie problemu bo nie uśmiecha mi się niszczyć wełny za parę stów przy ściąganiu reku (czeka izlolacją 10 cm) poza tym w kanałach na razie jest sucho. W poniedziałek będę do ich dzwonił i zobaczymy co będzie raczej będę wymagał nowej centrali bo moja ewidentnie jest jakaś felerna. Ogólnie rozwiązania i pomysły jakie są zastosowane w tym reku mi się podobają ale do zadowolenia z mojego konkretnie to mi daleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja tam widzie wyraźnie 100 chyba ze mowisz o ekranie z temperaturami to tam nie ma ale u mnie tez tam nie ma przeplywow.

pozdr

 

Na ekranie głównym powinno być po lewej temp nawiewu a po prawe ilej procent i pod tym metry sześcienne. A jak tego nie ma to można zrobić i 96% sprawność odłączając cf i ustawiając dużo większy wywiad. Nie twierdzę że kolega tak podbił sprawność i nie mam zamiaru go atakować, tak jak on mnie. IMG-20171202-WA0001~2.jpg Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kolega na załączonej fotce ma przepływy ( na prawo od 20%) tylko nie wygląda mi to na panel air ++ tylko na jakiś mobile albo coś bo interfeis inny. A co do ręcznej korekty wentylatorów to można to robić (skalowanie CF) właśnie to zrobiłem bo do jutra bym miał potop w kotłowni. Zrobiłem właśnie podciśnienie w domu, bo mi woda dosłownie po nocy prała spod wymiennika. Ale w ten sposób mega sprawności nie mogę poprawić

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kolega na załączonej fotce ma przepływy ( na prawo od 20%) tylko nie wygląda mi to na panel air ++ tylko na jakiś mobile albo coś bo interfeis inny. A co do ręcznej korekty wentylatorów to można to robić (skalowanie CF) właśnie to zrobiłem bo do jutra bym miał potop w kotłowni. Zrobiłem właśnie podciśnienie w domu, bo mi woda dosłownie po nocy prała spod wymiennika. Ale w ten sposób mega sprawności nie mogę poprawić

pozdr

 

Rzeczywiście nie dojrzałem tego 100m przepływu. Ale w takim razie wytłumacz mi bo coś nie kumam, jeśli przy 20% ma 100m przepływ to przy 100% powinien mieć 500m sześciennych tak? A przecież on pisze ze ma AirPack 400! A jeszcze dochodzą straty ciśnienia na kanałach. AirPack 400 ma 415m sześciennych przy 100 Pa, a taki opór mają dobrze wykonane i nie za rozległe instalacje. Popraw mnie jak nie mam racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymień tą konkurencję "z wyższej półki" bo sam jestem ciekaw, która to niby jest

 

Pogadaj z tymi co mają Zehndery, Vasco nie mówiąc o Paulu. Zadałem sobie trochę trudu i do swojej instalacji wpiąłem kiedyś Zehndera od brata. Słuchałem też Vasco w instalacji. Więc wiem co pisze, a Ty pewnie uległeś reklamie i PR-owi Thesli masz Airpacka i dlatego że mam inne zdanie to mnie atakujesz. Ale nie przejmuj się ja też uległem ich reklamom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z tymi co mają Zehndery, Vasco nie mówiąc o Paulu. Zadałem sobie trochę trudu i do swojej instalacji wpiąłem kiedyś Zehndera od brata. Słuchałem też Vasco w instalacji. Więc wiem co pisze, a Ty pewnie uległeś reklamie i PR-owi Thesli masz Airpacka i dlatego że mam inne zdanie to mnie atakujesz. Ale nie przejmuj się ja też uległem ich reklamom .

 

Zadzwoń też do Klarneta to Ci opowie o nowym Valloxie w którym energia z grzałki nie idzie z powietrzem na wyrzutnie. Byłem też u Michała L. w Częstochowie słuchałem i oglądałem wpietego w instalację Comaira.

 

Świadomie wybrałem Airpacka 300h z uwagi na parametry jakie potrzebowałem do WM,cene, serwis i w szczególności,że to polski producent (tak wiem ma podzespoły zagraniczne) i jestem zadowolony.

 

Wymieniasz same zachodnie marki . Jak szukałem reku to przekonałem się,że to w Polsce polskie firmy robią jedne z najlepszych central wentylacyjnych za rozsądne pieniądze. Nawet jakbym miał dopłacić nie dużo więcej za takiej samej jakości ale polski produkt to bym to zrobił i robię to na codzień!

 

A Tobie radzę zmienić reku na zagraniczny bo widzę,że Twoich narzekań na Airpacka nie będzie końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziwne, że przy 20% jest 100m3/h u mnie reku jest ustawione na 250m3/h jako 100% Ogólnie im bardziej zagłębiam temat tym wszystko robi się coraz dziwniejsze. Na innych centralach się zupełnie nie znam więc się nie będę wypowiadał. Na airpacka zdecydowałem się między innymi po przeczytaniu tego wątku. Inny użytkownicy bez problemu osiągają sprawność powyżej 85% ( dostałem dofinansowanie na nf 15 więc mam taki wymóg, i na razie w przypadku kontroli mógłbym mieć problemy) Bardzo fajnie, że ludzie z serwisu są mili i chcą pomóc tylko szkoda, że na razie to u mnie przypina rzeźbienie w gównie. Coś tam wymienimy, zarzygamy trochę silikonem i może będzie, no bez jaj tak to chyba nie powinno wyglądać. Tak na chłopski rozum na wymienniku zawsze będzie różnica ciśnień aby w domu nie było pod/nadciśnienia w zależności która część instalacji daje większe opory. Więc pod wymiennikiem jest nieszczelnie to wali wodą tak jak u mnie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...