Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

Świadomie wybrałem Airpacka 300h z uwagi na parametry jakie potrzebowałem do WM,cene, serwis i w szczególności,że to polski producent (tak wiem ma podzespoły zagraniczne) i jestem zadowolony.

 

Wymieniasz same zachodnie marki . Jak szukałem reku to przekonałem się,że to w Polsce polskie firmy robią jedne z najlepszych central wentylacyjnych za rozsądne pieniądze. Nawet jakbym miał dopłacić nie dużo więcej za takiej samej jakości ale polski produkt to bym to zrobił i robię to na codzień!

 

A Tobie radzę zmienić reku na zagraniczny bo widzę,że Twoich narzekań na Airpacka nie będzie końca.

 

Cóż zostańmy przy swoich zdaniach. Jeśli uważasz że producent może rozmijać się z prawdą w ulotkach reklamowych i Ci to nie przeszkadza to OK. Ja nie lubię być robiony w ci....a. Jako klient mam prawo do rzetelnej informacji. A wiesz co mi powiedział serwisant jak przyjechał zmienić ustawienia grzałki gdy zamarzł wymiennik, że to w warunkach laboratoryjnych były mierzone te parametry. A kto ma w domu warunki laboratoryjne? Ja kupowałem swojego 2 lata temu i pamiętam co pisali wtedy. Teraz rzeczywiście info są rzetelniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

lesny_83 współczuję Ci tego egzemplarza. Też kupiłem pod wpływem tego i nie tylko tego forum. A teraz kiedy postanowiłem coś napisać myślę że dosyć rzetelnie pod wpływem doświadczeń z tym reku to co niektórzy nie mogą przeboleć jak śmiem to robić.

Pozdrawiam i życzę aby Ci to wymienili na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny użytkownicy bez problemu osiągają sprawność powyżej 85% ( dostałem dofinansowanie na nf 15 więc mam taki wymóg, i na razie w przypadku kontroli mógłbym mieć problemy)
To znaczy co i jakie? Zabiorą Ci reku do laboratorium aby to sprawdzić? Sprawność dla reku jest liczona w/g normy (czytaj w określonych warunkach czyli jest określona temp, czerpanego powietrza, wyciąganego powietrza i bardzo ważne określona wilgotność). Jeden z tych parametrów się zmieni i sprawność szlak trafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam być sprawność instalacji 85% dl nf 15, a nie reku (reku wg folderu przy moich przepływach powinien osiągać 92%) więc laboratorium ich nie interesuję.

Aktualnie mam ważniejszy dla mnie jest problem w wodą, podejrzewam, że jakby tego ie było to i by sprawność była lepsza (teraz jak zrobiłem podciśnienie, żeby reku trochę wysechł mam lekko ponad 80% więc bez tragedii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co mi powiedział serwisant jak przyjechał zmienić ustawienia grzałki gdy zamarzł wymiennik, że to w warunkach laboratoryjnych były mierzone te parametry. A kto ma w domu warunki laboratoryjne?
A który producent robi inaczej?

 

mam być sprawność instalacji 85% dl nf 15,
Ale w określonych warunkach a nie w zastanych. Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się mylisz. Program dotyczył tego co jest fizycznie wybudowane, a nie założeń na papierze.

Przez chyba 3 lata mogę wpaść z kontrolą czy dom trzyma parametry.

W polskich warunkach i jakości wykonawstwa w budownictwie to domy z certyfikatem darmstadt to z pasywnością mają nie wiele wspólnego. Ale papier jest:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymień tą konkurencję "z wyższej półki" bo sam jestem ciekaw, która to niby jest

Masz jeszcze Swegon i Flexit.

Czyli skandynawskie marki które mają w tym temacie największe doświadczenie.

Thessla jakby nie patrzeć dopiero się uczy.

Choć ze wszystkich polskich producentów jest w tym zdecydowanie najszybsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż zostańmy przy swoich zdaniach. Jeśli uważasz że producent może rozmijać się z prawdą w ulotkach reklamowych i Ci to nie przeszkadza to OK. Ja nie lubię być robiony w ci....a. Jako klient mam prawo do rzetelnej informacji. A wiesz co mi powiedział serwisant jak przyjechał zmienić ustawienia grzałki gdy zamarzł wymiennik, że to w warunkach laboratoryjnych były mierzone te parametry. A kto ma w domu warunki laboratoryjne? Ja kupowałem swojego 2 lata temu i pamiętam co pisali wtedy. Teraz rzeczywiście info są rzetelniejsze.

 

 

Też mam ten reku 2 lata i mam podobne problemy i odczucia jak Ty i lesny_83. Zdecydowałem się na 300 przez pozytywne opinie kilku użytkowników (mieli szczęście, że ich model był bez wad), instalatorów oraz przez informacje na stronie producenta ale widzę, że to jest drogi szmelc w ładnej obudowie. Według fachowców Airpacki są najlepsze na rynku ale patrząc na mój przypadek i innych to nie chce myśleć co się dzieje z wyrobami innych producentów.

W tamtym sezonie zamarzł mi wymiennik (woda lała się z każdej dziury) oczywiście zgłosiłem sprawę w Thesli (nigdy nie widziałem żeby się załączyła grzałka tzn zaświecił się FPX). Serwisant przyjechał, coś pozmieniał, doszczelnił, docieplił i na moje pytanie o grzałkę powiedział, że źle była ustawiona i że on im (w firmie) mówił żeby ustawiali prawidłowo zanim wypuszczą na rynek! (czaicie to?!). Generalnie serwisant super ale z produktami tej firmy jest coś nie tak. Na dzień dzisiejszy dla 100% szału nie ma:

 

[ATTACH=CONFIG]402255[/ATTACH]

 

Niska sprawność pewnie spowodowana jest tym, że nie mam jak zbilansować nawiew i wywiew. Już byłem w takiej desperacji, że chciałem za 1000 zł dokupić CF ale jak się okazało do mojego modelu się nie da! Może to i dobrze bo z tego co czytam to on też nie działa prawidłowo i jakby u mnie sie to działo to chyba wyrzuciłbym "cudowny rekuperator" przez okno :/

 

Pytanie do osób co nie mają CF'a. Jak bilansujecie, jakim urządzenie i co ile nawiew i wywiew? bardzo jest to skomplikowane?

 

Drugi raz nie kupiłbym tego urządzenia. Wentylacja mechaniczna TAK, rekuperacja NIE! Wolałbym w zimie przy tych niewielkich przepływach jakie są potrzebne dogrzewać elektryczna nagrzewnicą kanałową. Za 7500 zł co wydałem na AIRpack 300 to prądu bym miał do tej nagrzewnicy pewnie na 5 lat. Oczywiście nie liczyłem tego, jak ktoś biegły to może obliczyć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czytam ten wątek i mam mieszane uczucia. Przy budowie domu i projektowaniu WM miałem brać Onyxa z frapolu ( całkiem nie głupi sprzęt się wydawał), ale niestety zacząłem czytać i okazało sie ze "nabiera" wody. Zdecydowałem sie na airpacka, czytałem wątki wszyscy zadowoleni. Teraz okazuje się, że też jest problem z wodą. Zastanawiam sie co finalnie kupić bo szczerze mówiąc jest tego tyle, ze już sam się pogubiłem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czytam ten wątek i mam mieszane uczucia. Przy budowie domu i projektowaniu WM miałem brać Onyxa z frapolu ( całkiem nie głupi sprzęt się wydawał), ale niestety zacząłem czytać i okazało sie ze "nabiera" wody. Zdecydowałem sie na airpacka, czytałem wątki wszyscy zadowoleni. Teraz okazuje się, że też jest problem z wodą. Zastanawiam sie co finalnie kupić bo szczerze mówiąc jest tego tyle, ze już sam się pogubiłem....

 

Mam JG z którego też się lało. Odesłałem do firmy i wrócił już niecieknący. Od 1,5 roku spokój. Na początku z odpływu skroplin lały się konkretne ilości wody. W tej chwili susza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz że reku chodzi z cf-em to gdzie metry sześcienne wydajności na zdjęciu które wkleiłeś?

 

Szanowny Pan bstach wyjaśni nam forumowiczom jak to jest że jego reku AirPack 400 przy 20% ma 100m przepływ. Bo to by oznaczało że na 100% powinien mieć 500m. Bo jakoś szybko zareagowałeś na mój post odnośnie wad Airpacka, i nie pytając czemu tak sądzę od razu posądziłeś o konkurencję, a od wczoraj milczysz jak grób, a zapewne czytałeś co napisałem na temat Twoich przepływów do lesny_82. Jak odpowiesz sensownie to przytoczę Tobie i rk80 następna poważną wadę Airpacka. Chyba że któryś z Was już wymieniał wentylatory to załapie o czym pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

650V. Uruchomiona z rok temu. Ustawiona 100%=450m3.

Nie wymieniałem wentylatora. Nic nie cieknie. Oby tak było dalej.

Nie jest idealnie bo podawanie wielkości wymiany wariuje. Pokazuje się po resecie a po jakimś czasie znika. Do zrobienia.Do wyjaśnienia również zmiany w sprawności w dość krótkim czasie. Ale to dość drobne szczegóły do wyjaśnienia.

 

reku.jpgkalk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie,

 

mój AirPack 300H właśnie czeka na podłączenie ... ;) Widze, że nie wszyscy zadowoleni są z niego ale cóż zobaczymy co będzie ze mną. Mam pytanie - czy moduł CF jest niezbędny czy to tylko fajna sprawa za 700 PLN ? Czytałem o tym module na stronie Thessli ale czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym? Mam panel Air++

 

Dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten reku 2 lata i mam podobne problemy i odczucia jak Ty i lesny_83. Zdecydowałem się na 300 przez pozytywne opinie kilku użytkowników (mieli szczęście, że ich model był bez wad), instalatorów oraz przez informacje na stronie producenta ale widzę, że to jest drogi szmelc w ładnej obudowie. Według fachowców Airpacki są najlepsze na rynku ale patrząc na mój przypadek i innych to nie chce myśleć co się dzieje z wyrobami innych producentów.

W tamtym sezonie zamarzł mi wymiennik (woda lała się z każdej dziury) oczywiście zgłosiłem sprawę w Thesli (nigdy nie widziałem żeby się załączyła grzałka tzn zaświecił się FPX). Serwisant przyjechał, coś pozmieniał, doszczelnił, docieplił i na moje pytanie o grzałkę powiedział, że źle była ustawiona i że on im (w firmie) mówił żeby ustawiali prawidłowo zanim wypuszczą na rynek! (czaicie to?!). Generalnie serwisant super ale z produktami tej firmy jest coś nie tak. Na dzień dzisiejszy dla 100% szału nie ma:

 

[ATTACH=CONFIG]402255[/ATTACH]

 

Niska sprawność pewnie spowodowana jest tym, że nie mam jak zbilansować nawiew i wywiew. Już byłem w takiej desperacji, że chciałem za 1000 zł dokupić CF ale jak się okazało do mojego modelu się nie da! Może to i dobrze bo z tego co czytam to on też nie działa prawidłowo i jakby u mnie sie to działo to chyba wyrzuciłbym "cudowny rekuperator" przez okno :/

 

Pytanie do osób co nie mają CF'a. Jak bilansujecie, jakim urządzenie i co ile nawiew i wywiew? bardzo jest to skomplikowane?

 

Drugi raz nie kupiłbym tego urządzenia. Wentylacja mechaniczna TAK, rekuperacja NIE! Wolałbym w zimie przy tych niewielkich przepływach jakie są potrzebne dogrzewać elektryczna nagrzewnicą kanałową. Za 7500 zł co wydałem na AIRpack 300 to prądu bym miał do tej nagrzewnicy pewnie na 5 lat. Oczywiście nie liczyłem tego, jak ktoś biegły to może obliczyć.

 

Pozdrawiam

 

1. Miałeś tylko źle ustawioną grzałkę a twierdzisz,że cały produkt to szmelc?? :lol2:

 

2. Drogi? Trzeba było kupić taniej

 

3. Dlaczego nie pisałeś tutaj rok temu,że Ci zamarzł wymiennik? I czemu nie napiszesz,że miałeś niezaizolowaną wyrzutnię wtedy? i Bóg wie co z resztą izolacji

 

4. Dlaczego Cię dziwi,że nie możesz dołożyć modułu CF do swojej 2-letniej centrali skoro ten moduł był dostępny sporo później??

Edytowane przez rk80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Miałeś tylko źle ustawioną grzałkę a twierdzisz,że cały produkt to szmelc?? :lol2:

 

2. Drogi? Trzeba było kupić taniej

 

3. Dlaczego nie pisałeś tutaj rok temu,że Ci zamarzł wymiennik? I czemu nie napiszesz,że miałeś niezaizolowaną wyrzutnię wtedy? i Bóg wie co z resztą izolacji

 

4. Dlaczego Cię dziwi,że nie możesz dołożyć modułu CF do swojej 2-letniej centrali skoro ten moduł był dostępny sporo później??

 

rk80 dla Ciebie zamarzniety wymiennik to nie problem? Maszyna za 7 klocków wypuszczana na rynek z błędnym oprogramowaniem to dla Ciebie pikuś? To poczytaj co się może stać z takim wymiennikiem jak zamarznie. Powinni go bez łaski wymienić na nowy w takich przypadkach, bo nigdy nie ma pewności że się nie rozszczelnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Pan bstach wyjaśni nam forumowiczom jak to jest że jego reku AirPack 400 przy 20% ma 100m przepływ. Bo to by oznaczało że na 100% powinien mieć 500m. Bo jakoś szybko zareagowałeś na mój post odnośnie wad Airpacka, i nie pytając czemu tak sądzę od razu posądziłeś o konkurencję, a od wczoraj milczysz jak grób, a zapewne czytałeś co napisałem na temat Twoich przepływów do lesny_82. Jak odpowiesz sensownie to przytoczę Tobie i rk80 następna poważną wadę Airpacka. Chyba że któryś z Was już wymieniał wentylatory to załapie o czym pisze.

 

Może tak na spokojnie:

- na forum jestem coraz rzadziej, budowa skończona już dawno - choć w planach może nowa ;)

- czasami dla zabicia czasu na urlopie lub wieczorami po robocie

- ratunku szukałem jak walczyłem z serwisem frapolu, choć ciężko nazwać walką monolog ..... http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dash2.gif

- teraz w tygodniu praca a w weekendy mam ciekawsze rzeczy do zrobienia niż siedzenie przed komputerem i to na forum muratora któremu swoją drogą bardzo dużo zawdzięczam. Gdyby nie ten temat miałbym brinka jak mój sąsiad i też nie narzeka.

- co do obecnej centrali - mam wg tabliczki airpacka 400 V ale jak instalator go montował to powiedział że mieli problem z dostępnością wentylatorów z ebema i dostałem z zilabegami (niebieskie wirniki) są w centralach 500 - oczywiście w cenie centrali 400. Nie wiem które są lepsze ale oba są produkowane w Niemczech. Można do nich zadzwonić i sprawdzić

- model z tego co wiem jeden z pierwszych przystosowany do cf który wymagał nowego oprogramowania,

- nie, żaden wentylator nie był wymieniany, nie narzekam ani na chała ani na pobór prądu,

 

Rzecz gustu, ja wolę wspierać polskich producentów. Miałem onyxa (nie poradzili sobie z "okresem dojrzewania") teraz ma airpacka i kocioł gazowy też jedynego polskiego producenta.

 

Nie mam do nikogo pretensji ale sam zobacz jak to wygląda, Twój pierwszy post i od razu z buta.

Tak samo jak możemy wybrać dowolny TV, kom czy kocił, pompę ciepła dlaczego nie reku,

i każdy z nas może bronić swoich racji

Zdrówka

http://emotikona.pl/emotikony/pic/17icon_ost.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rk80 dla Ciebie zamarzniety wymiennik to nie problem? Maszyna za 7 klocków wypuszczana na rynek z błędnym oprogramowaniem to dla Ciebie pikuś? To poczytaj co się może stać z takim wymiennikiem jak zamarznie. Powinni go bez łaski wymienić na nowy w takich przypadkach, bo nigdy nie ma pewności że się nie rozszczelnił.

 

A stało się coś przez to zamarznięcie? Uszkodziło wymiennik, czy cokolwiek innego? Serwis olał sprawę? NIE. Więc sprzedaj reku to odzyskasz większość kasy , Twój "problem" zniknie i przestaniesz narzekać na airpacka a zaczniesz na coś innego zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsce polskie firmy robią jedne z najlepszych central wentylacyjnych za rozsądne pieniądze. Nawet jakbym miał dopłacić nie dużo więcej za takiej samej jakości ale polski produkt to bym to zrobił i robię to na codzień![/

Ja mam odwrotnie. Wolę dopłacić za produkt zagraniczny, bo mam złe doświadczenia z polskimi.

Czasem jednak polski produkt ma nie ma konkurencji w swojej klasie i wtedy jestem zmuszony go kupić. Tak jak rekuperator Thessli, śpiwór puchowy Robertsa czy garstka innych firm. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stało się coś przez to zamarznięcie? Uszkodziło wymiennik, czy cokolwiek innego? Serwis olał sprawę? NIE. Więc sprzedaj reku to odzyskasz większość kasy , Twój "problem" zniknie i przestaniesz narzekać na airpacka a zaczniesz na coś innego zapewne.

 

rk80 wyluzuj trochę. To jest forum i tu jest taka formuła że ludzie się wymieniają swoimi doświadczeniami, szukają rozwiązania problemów, opisują swoje przemyślenia i tyle. A Ty widzę masz problem ze zrozumieniem tego. Masz chyba uczulenie na jaką kolwiek krytykę Airpacka. Reagujesz odrazu jak byk na czerwoną płachte. Chciałeś szczegóły dlaczego uważam że to reku przeciętny, to Ci napisałem. Zresztą nie tylko ja. Skąd wiesz czy wymiennik został uszkodzony czy nie? Skąd wiesz czy serwis olał sprawę czy nie. Przecież nie pisałem o tym, ale Ty wiesz najlepiej. I na koniec wielka prośba, przestań już ględzić że narzekam, bo ja opisuje rzeczywistość. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...