Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Ja nastawy bypassu zgłębiałem długo, nie wiem czy w instrukcji jest tak durno napisane, czy może ja jestem durny, tak czy siak

różne kombinacje testowane w praktyce działały zupełnie inaczej, niż oczekiwałem ;) W końcu wszystkie 3 wartości ustawiłem na 20 st. C

i jest git, działa. Może jakieś inne nastawy mają większy sens, ale ja nie wiem :>

 

A co do ogólnych wrażeń na temat czterysetki (po roku użytkowania), to ogólnie nie jest źle. Problem z CF wyłączającym się co kilkanaście dni

mam i jak widzę trzeba to zgłosić. Cieknięcie wody miałem przez chwilę, ale podłożyłem ze 2 warstwy kartonu z przodu pod reku i problem ustąpił.

Nie mam póki co wyjścia do kanalizy tylko podstawione wiadro, więc mam ciągły podgląd ile i jak leci wody, wygląda to dobrze.

Wkurza mnie (nie wiem czy słusznie) przepływ na maksimum wysterowania wentyli. Przy standardowych filtrach nie dociągnąłem wyżej jak do 350m3/h.

Instalację mam co prawda dość sporą (parterówka, długie ciągi peflexów) ale też na skrzynce rozdzielczej nawiewnej i wywiewnej mam po 21

rur pe75, więc wydaje mi się, że opór instalacji nie powinien być specjalnie duży. Od reku do skrzynek mam krótkie odcinki sonodeca 200, żadnych

tłumików ani innych przeszkadzaczy. Co do sprawności to się nie wypowiem, bo wciąż walczę z ociepleniem poddasza, poprawiam po partaczach

a w zasadzie to robię na nowo, toteż rurki nie mają tam jak na razie zbyt komfortowo. To chyba tyle przemyśleń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Tak czytam i się zastanawiam czy warto kupić tego Airpack, na początku tematu było dużo dobrych opinii a teraz to problemy z CF , cieknie. CZY nowe wersja Home jest tego pozbawiona,tych problemów?

 

Kupiłem Home i mam też problem że cieknie pomiędzy króćcem skroplin a obudową. Co ciekawe dopóki go nie podłączyłem do kanalizacji na sztywno, to nie ciekło.

Myślę że lepiej kupić najnowszą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego używam już drugą zimę i nic nie kapie nic nie cieknie i oby tak dalej. Nie mam też modułu CF. Steruje sobie panelem Air++. 2 dorosłe osoby i 2 dzieci i zero wody tam mam. Zarówno w reku jak i w wymienniku GGWC. Rurę od skroplin mam wyprowadzoną do wiaderka w pomieszczeniu technicznym i ciągle susza. Jedynym momentem gdy troszkę kapało był okres wygrzewania posadzki anhydrytowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to mam pecha z moim reku/air++.

 

opisywałem kiedyś ze panel air++ cięgle się ładował i nie mógł pojawić się główny ekran. okazało się ze źle zarobiłem kabelek rj45 i gdzieś tam się zwarcie zrobiło... i na dodatek coś tam w płycie głównej tez się przypiekło... telefon - przyjechał serwisant, zabrał płytę główna i moduł air++... po paru dniach zostało zamontowane i wszystko śmigało...

 

dziś chciałem wkońcu zamontować moduł air++ na ścianie - montaż modułu jest naprawde kiepski - trzeba rozebrac obudowę żeby przykrecic śrubki mocujące do listwy na scianie - jak sie delikatnie poluzuje obudowę to znowu ekranik (ktory nie jest do niczego przymocowany) jest wstawiony tam luzem - nieczego si enie trzyma. Przykręciłem, zamontowałem - zadowolony odpalilem centrale z podpietym air++ i tu zonk. Ekran główny działa, pokazuje temp nawiewu i intensywnosc wenrylacji - ale nie dziala starowanie dotykowe... moduł nie reaguje na dotyk,

 

miał ktoś przoblem już z nie działającym sterowaneim modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kiedyś zadałem pytanie czy ktoś przerobił oryginalne ramki z filtrem plisowanym na takie aby można było wymieniać tkaninę filtracyjną ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi wiec metodą prób i błędów powstała ramka z wymienną plisowaną tkaniną filtracyjną :)

 

Trochę mała powierzchnia w porównaniu z oryginałem. Ja bym dał filtr wielostopniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mała powierzchnia w porównaniu z oryginałem. Ja bym dał filtr wielostopniowy.

 

Wczoraj pobawiłem się jeszcze w wymianę na tkaninę F7 i specjalnie zmierzyłem wycięty kawałek - 23cm x 90 cm to jest 3 X większa powierzchnia niż płaskiego i ty uważasz że to mało ??!!

W sumie każdy może mieć swoje zdanie poza tym są gusta i guściki. Jeśli wolisz kupić oryginalny filtr plisowany za 200pln i oddychać nim przez pół roku to twoja sprawa, ja wolę zrobić własny plisowany z tkaniny F7 za 6 pln (dwie ramki) i wymieniać nawet co miesiąc za to mieć czyściutkie powietrze w domu cały czas. Tak na marginesie to dziwi mnie fakt, że oryginalny filtr plisowany ma wytrzymać do pół roku, to ja nie chciałbym oddychać takim powietrzem z 5-6 miesięcznego filtra (swój wywaliłem po trzech miesiącach od uruchomienia rekuperacji i według mnie już był nie do użytku.

Poniżej na pierwszym zdjęciu wymieniona dziś tkanina na F7, a dwa następne to zrobione przeze mnie dwie ramki na zapas.

IMG_0385.jpg

IMG_0386.jpg

IMG_0387.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...