Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

A czy to skomplikowana operacja ? trzeba serwisanta czy można samemu ?

Fajnie byłoby mieć podgląd na temp. wyrzutni bo temp otoczenia to dla mnie bezsensu wskazanie. Reku mam na strychu nieogrzewanym ocieplonym a sama centrala obłożona styrodurem 5cm plus 2 cm, co do temp otoczenia to mi pokazuje cały czas w granicach 12-17 stopni gdzie na strychu temp spada do około 4 stopni.

 

Czujnik temperatury zewnętrznej rekuperatora jest zabudowany pod blaszaną obudową gdzie jest cała elektronika. Ze schematu urządzenia wyczytasz gdzie on jest dokładnie umiejscowiony. Podpowiem, że u mnie jest to od strony wyrzutni. Wykręcasz 3 śrubki, do czujnika lutujesz kabelek 3 żyłowy (ja kupiłem cały czujnik razem z kablem o długości 2m przy okazji uzbrajania bufora). Przykręcasz kabelki do płyty reku i gotowe. W tym momencie czujnik bada temperaturę miejsca gdzie aktualnie jest zamontowany-umiejscowiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

panel2.jpg

 

ja również walczę i szczerze mówiąc szału niema 12 na nawiewie przy -8 na zewnątrz. Przy -17 leciało 9 stopni . Kiepskie to nie mam pomysłu co z tym zrobić.

 

wczoraj przy okazji czyszczenia i sprawdzenia czy w wymienniku nie znajduje się woda zauważyłem jeszcze coś ciekawego. Chciałem założyć ramki do filtrów nie oryginalnych i okazało się ze wchodzą one bardzo ciasno do centrali i po ich założeniu nie da się jej zamknąć.

Po przymierzeniu do oryginalnych okazało się że są one o jakieś pół centymetra dłuższe i szersze od nich. Wy też tak macie bo już kurczę nie wiem może ja coś złe je wkładam, zgłupiałem już.

Centrala 180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]408639[/ATTACH]

 

ja również walczę i szczerze mówiąc szału niema 12 na nawiewie przy -8 na zewnątrz. Przy -17 leciało 9 stopni . Kiepskie to nie mam pomysłu co z tym zrobić.

 

wczoraj przy okazji czyszczenia i sprawdzenia czy w wymienniku nie znajduje się woda zauważyłem jeszcze coś ciekawego. Chciałem założyć ramki do filtrów nie oryginalnych i okazało się ze wchodzą one bardzo ciasno do centrali i po ich założeniu nie da się jej zamknąć.

Po przymierzeniu do oryginalnych okazało się że są one o jakieś pół centymetra dłuższe i szersze od nich. Wy też tak macie bo już kurczę nie wiem może ja coś złe je wkładam, zgłupiałem już.

Centrala 180

 

a wyjąłeś całkowicie ten wymiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FILTRY ZAMIENNE

 

Gdzie polecacie kupić filmtry zaminnee do AirPack 300v ?

 

Gdzies czytałem o tym iż niektorzy zakupują jakąś tkanine i ją docinaja na wielkośc ramki. Pojawia sie kwestia czy lepsze są takie docinane płaskie czy te oryginalne falowane filtry?

 

 

 

Czy w oryginalnych ramkach dam rade zamontowac filtry docinanne z tkaniny?

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, na tą chwilę lepszym wyborem będzie ThesslaGreen AirPack 400 czy Brink Excellent 400 (mam ofertę na tą samą cenę) czy może Aeris Next 450 (tutaj już jest drożej).

 

Wątek ma 92 strony, z oczywistych względów nie jestem go w stanie szybko ogarnąć - czy są jakieś problemy z tym reku? Co na tak, co na nie, czy może brać coś z pozostałych? Będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z inne beczki.

 

Wczoraj dotarł mi rekuperator 300V.... bydle wielkie.... syfon w komplecie.

I pytanko....Troche mało mam kable do AIR+++ chce wiec zrobić samemu dłuższy - jaki tam musi być przewód? Zwykła skrętka???

 

Dzieki

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FILTRY ZAMIENNE

 

Gdzie polecacie kupić filmtry zaminnee do AirPack 300v ?

 

Gdzies czytałem o tym iż niektorzy zakupują jakąś tkanine i ją docinaja na wielkośc ramki. Pojawia sie kwestia czy lepsze są takie docinane płaskie czy te oryginalne falowane filtry?

 

 

 

Czy w oryginalnych ramkach dam rade zamontowac filtry docinanne z tkaniny?

 

Są na allegro za jakies grosze, nie oplaca sie szyć. Firma z okolic Gliwic robi takie filtry do wiekszosci popularnych reku, wszystkie rodzjae od G3 do F ileś tam. Korzystam i są ok. F7 zatyka sie szybko w okresie zimowym no ale taki mamy klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście na zdjęciu Air++ koło FPX są dwie temperatury - przed i za. Czy aby mieć na to podgląd trzeba mieć moduł extension czy starsze wersje tak miały? Ja tam mam jedną temp.

 

Druga sprawa to ustawienia bypassu - te 3 temperatury, czytam instrukcję i jakoś nie przemawia to do mnie zbytnio, ktoś to rozkminił jak najlepiej to ustawić? Testowo zaniżyłem dziś temperatury otwarcia BP i chłodzenia żeby sprawdzić czy się włączy bypass i nic, cisza.

 

Na zewnątrz mam 13C, w domu 21C.

Ustawiłem temp min dla BP na 12C oraz temp chłodzenie na 18C.

 

I teraz zgodnie z instrukcją - "temperatura powietrza w pomieszczeniu, powyżej której

otwiera się bypass w celu realizacji naturalnego chłodzenia,

pod warunkiem, że powietrze zewnętrzne jest

chłodniejsze niż powietrze w budynku,"

 

Mam w budynku 21, więc powyżej 18. Na zewnątrz jest 13, czyli powyżej minimalnej dla otwarcia BP. mam zaznaczone pole aktywny. Nic się nie dzieje.

 

EDIT, OK, Bypass zadziałał po kilku minutach, chyba musi chwila minąć od zapisania ustawień. Pozostaje pytanie o temperatury w widoku odczytu.

Edytowane przez qrko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziala wentylator nawiewny... No i sie moja thessla nachodzila... Jak to zrobic, zeby szybko sie do nich dodzwonic albo powiadomic o tym, ze potrzebuje serwisu? NIe wiedzialem, ze po 3 miesiacach bedzie potrzebna interwencja juz...

 

Nie płacz, po prostu włącz i wyłącz, jak problem będzie się pojawiał notorycznie to dzwoń po serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset zrobilem, czerpnia nie jest przytkana ani nic z tych rzeczy. Wywala w alarmach, ze nie dziala wentylator wywiewny (wczesniej sie pomylilem). Po restarcie nic sie nie uruchamia. Instrukcja podaje, zeby skontaktowac sie z serwisem....

 

Też tak miałem, błąd s31, reku nie włączał się od razu wywalał ten błąd. U mnie rzeczywiście zepsuty był wentylator, serwis wymienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - jakie macie u siebie wersje oprogramowania (po kliknięciu w logo w lewym górnym rogu air++)

U mnie sterownik 2.25, air++ 0.3, a CF 0.6.

 

I ponawiam pytanie o temp przy FPX, ja mam tam tylko jedną a widzę, że sporo osób ma dwie (jak np. tutaj w 1 poście). Skąd ten dodatkowy odczyt? Starsze wersje tak miały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...