Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

plusfoto - też myślałem, że może to powiązane z FPX2, ale tutaj:

ma to wyświetlone przy dodatniej temp bez aktywnego FPX.

 

Marty0000 - A jak Ci to aktywowali? Ja mam hasło serwisowe i jedyne co znalazłem pasującego w konfiguracji to "przewód grzejny", mam ustawione na "brak", jak zmienię na "jest" to temperatura się nie pojawia. (ale to chyba nie to, bo jak wspomniałem mam wybrane brak, a FPX działał normalnie przy mrozach). W ustawieniach FPX tylko 1 pozycja - temp poniżej której ma nie schodzić z tego co pamiętam. Przegrzebałem inne opcje i żadna inna nie zdradza swoją nazwą aby mogła aktywować ten dodatkowy pomiar. Chyba że faktycznie ta dodatkowa temp pochodzi z modułu Expansion którego nie posiadam. Ty go masz?

Jest tam w opisie taki punkt:

2. Czujnik temperatury powietrza po wymienniku kanałowym

ale wydaje mi się, że gdyby to było to, to powinno pisać przed wymiennikiem kanałowym (ruch powietrza w obiegu na mój rozum liczy się od czerpni: czerpnia -> fpx -> wymiennik -> nawiew -> wywiew -> wymiennik -> wyrzutnia)

 

Napisałem zapytanie do działu technicznego w niedziele, ale jak dotąd nie odpisali. Jak się dowiem to dam znać, chyba że ktoś wie to proszę zdradzić.

 

PS. podtrzymuje pytanie o wersje oprogramowania poszczególnych modułów z mojego poprzedniego posta.

Edytowane przez qrko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak z ciekawości - jakie macie u siebie wersje oprogramowania (po kliknięciu w logo w lewym górnym rogu air++)

U mnie sterownik 2.25, air++ 0.3, a CF 0.6.

 

Mam sterownik 2.8, Air++ 2.5

Temperatura jest tylko jedna przed FPX, ale jakoś podejrzanie wysoka. Przy 15 stopniach mrozu pokazywał mi -7, a rura od czerpni Sonodec ocieplana ok. 5 metrów na strychu z temperaturą ok. +5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sterownik 2.8, Air++ 2.5

Temperatura jest tylko jedna przed FPX, ale jakoś podejrzanie wysoka. Przy 15 stopniach mrozu pokazywał mi -7, a rura od czerpni Sonodec ocieplana ok. 5 metrów na strychu z temperaturą ok. +5.

 

Straszna różnica w wersji oprogramowania. Kiedy kupowałeś? Ja końcem grudnia zaraz przed świętami. Co do temp to mi przy 12 stopniach mrozu pokazuje -9, rury od czerpni do reku mam ok. 2-2.5m czyli chyba realna jest taka temp, w kotłowni było wtedy ok 8-10 stopni.

 

Serwis aktywował mi to podczas próby naprawy reku. Ot taki bajer w sumie do niczego nie potrzebny

Czy ja wiem czy niepotrzebny? Jeżeli to faktycznie temp za grzałką a przed wymiennikiem, to ja osobiście chciałbym wiedzieć czy grzałka wyrabia i np. przy -20C utrzymuje ten +1C przed wymiennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega kalibracja?

Jak wziąłeś wersje z modułem CF to na ustawieniu oczekiwanych przepływów m3/h i wciśnięciu przycisku kalibracja :) Reku sprawdzi czy da rade osiągnąć i utrzymać zadane ustawienia, następnie puści wentylatory na full (10volt) i ta wartość będzie dostępna jako max podczas opcji wietrzenie, a potem zmierzy przepływy na minimum (bodajże 1,4volta) i to będzie najniższa możliwa wartość przepływów do ustawienia. Potem co tydzień będzie sobie sprawdzał przepływy (zgodnie z tym co ustawisz w opcji "kontrola filtrów") i jak któryś spadnie drastycznie to zasygnalizuje jego sprawdzenie. Sama kalibracja jest praktycznie bezobsługowa, potem tylko doglądanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wziąłeś wersje z modułem CF to na ustawieniu oczekiwanych przepływów m3/h i wciśnięciu przycisku kalibracja :) Reku sprawdzi czy da rade osiągnąć i utrzymać zadane ustawienia, następnie puści wentylatory na full (10volt) i ta wartość będzie dostępna jako max podczas opcji wietrzenie, a potem zmierzy przepływy na minimum (bodajże 1,4volta) i to będzie najniższa możliwa wartość przepływów do ustawienia. Potem co tydzień będzie sobie sprawdzał przepływy (zgodnie z tym co ustawisz w opcji "kontrola filtrów") i jak któryś spadnie drastycznie to zasygnalizuje jego sprawdzenie. Sama kalibracja jest praktycznie bezobsługowa, potem tylko doglądanie.

 

Dzięki wielkie:) Nie rozumiem tylko co to znaczy "Potem co tydzień będzie sobie sprawdzał przepływy". Kto będzie sprawdzał? A regulacja anemostatów w poszczególnych pomieszczeniach? Czy tam się nie sprawdza przepływów powietrza. I jeszcze "głupie pytanie" - skąd rekuperator wie gdzie ma mocniej dmuchać są przecież po drodze skrzyżowania rur. Mam budynek trzy kondygnacyjny + strych nieogrzewany(tu będzie centrala AirPack 500h). Jak powietrze dotrze np. na sam dół do salonu jeżeli po drodze musi jeszcze "obsłużyć" dwie kondygnacje a rura jest jedna i po drodze odnogi do poszczególnych pomieszczeń. Były liczone tzw. wydatki dla poszczególnych pomieszczeń (tzn. chyba ilość wymienianego powietrza w pomieszczeniu). W jaki sposób to się ustawia? Domyślam się że regulując właśnie anemostaty i mierząc ilość przepływającego powietrza. Czy jest to usługa dodatkowo płatna i czy jest to konieczne w przypadku modułu CF? Jaki przyrząd jest potrzebny? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesiłem Thessle 300V - przez weekend chce pociągnąć rury czerpni i wyrzutni.

Jako, że czerpnia tp tylko dziura przez ścianę mam pytanie o wyrzutnie.

Kanał będzie miał 7m fi160 (1m do góry na strop i po stropie przez ścianę na dwór).

Rurami zrobić spadek w kierunku rekuperatora czy na zewnątrz domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto będzie sprawdzał?

Rekuperator. Sprawdza przepływy wewnętrzne, innych nie ma prawa znać, bo skąd.

 

A regulacja anemostatów w poszczególnych pomieszczeniach? Czy tam się nie sprawdza przepływów powietrza. I jeszcze "głupie pytanie" - skąd rekuperator wie gdzie ma mocniej dmuchać są przecież po drodze skrzyżowania rur.

Nie wie, on ma jeden nawiew na dom i tam daje tyle ile mu zadasz. Resztę regulujesz sobie na anemostatach aby było tak jak chcesz, a potem do końca życia już tego nie ruszasz :)

 

W jaki sposób to się ustawia? Domyślam się że regulując właśnie anemostaty i mierząc ilość przepływającego powietrza.

Tak, dokładnie.

 

Czy jest to usługa dodatkowo płatna i czy jest to konieczne w przypadku modułu CF?

Zależy od Twojego sprzedawcy/montażysty i tego jak się z nim umówiłeś. Mi tylko uruchamiali reku, całą instalacje + montaż i podłączenie centrali robiłem sam. Przepływy również mierzyłem sam, na spokojnie, kilka godzin kręcąc wszystkimi anemostatami tak aż wysterowałem tak jak mi odpowiada. CF nie robi nic poza tym, że mierzy przepływy w rekuperatorze, czyli jak po 3 tygodniach Ci się filtr na czerpni przybrudzi, to podniesie lekko napięcie wentylatora nawiewnego, aby skorygować opór filtra i zachować zadany przepływ.

 

Jaki przyrząd jest potrzebny? Z góry dziękuję

Anemometr. Mi sprzedawca wypożyczył na tydzień, miałem dużo czasu aby się pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesiłem Thessle 300V - przez weekend chce pociągnąć rury czerpni i wyrzutni.

Jako, że czerpnia tp tylko dziura przez ścianę mam pytanie o wyrzutnie.

Kanał będzie miał 7m fi160 (1m do góry na strop i po stropie przez ścianę na dwór).

Rurami zrobić spadek w kierunku rekuperatora czy na zewnątrz domu?

 

Jak dasz spadek na zewnątrz to Ci się będzie lać po elewacji. Na forum znajdziesz kilka zdjęć takich zacieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperator. Sprawdza przepływy wewnętrzne, innych nie ma prawa znać, bo skąd.

 

 

Nie wie, on ma jeden nawiew na dom i tam daje tyle ile mu zadasz. Resztę regulujesz sobie na anemostatach aby było tak jak chcesz, a potem do końca życia już tego nie ruszasz :)

 

 

Tak, dokładnie.

 

 

Zależy od Twojego sprzedawcy/montażysty i tego jak się z nim umówiłeś. Mi tylko uruchamiali reku, całą instalacje + montaż i podłączenie centrali robiłem sam. Przepływy również mierzyłem sam, na spokojnie, kilka godzin kręcąc wszystkimi anemostatami tak aż wysterowałem tak jak mi odpowiada. CF nie robi nic poza tym, że mierzy przepływy w rekuperatorze, czyli jak po 3 tygodniach Ci się filtr na czerpni przybrudzi, to podniesie lekko napięcie wentylatora nawiewnego, aby skorygować opór filtra i zachować zadany przepływ.

 

 

Anemometr. Mi sprzedawca wypożyczył na tydzień, miałem dużo czasu aby się pobawić.

 

Dzięki - duża pomoc. Pozdrawiam. A czy ktoś może ma i używa AirPack z serii HOME. Jak się sprawują? Co z wilgocią na wymienniku? Jakie zużycie prądu tej mroźnej zimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja nie mam u siebie spadków ani na czerpni ani na wyrzutni, aż sprawdzę dziś jak to z zewnątrz wygląda.

 

Dostałem odpowiedź z serwisu thessli odnośnie drugiej temp koło FPX - jest ona możliwa do włączenia z panelu Air+ oraz AirL+, samym Air++ niestety nie da się jej aktywować. Najaktualniejsza wersja oprogramowania Air++ to na dzień dzisiejszy v. 0.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, dokładnie.

 

 

Powodzenia. Opisz jak to robiłeś. Napisz czy przy zamkniętych wszystkich drzwiach czy otwartych a może tylko jedne były otwarte a reszta zamknięta lub odwrotnie. A jak jeden przykręciłeś to gdzie się podziało to powietrze które wcześniej tam leciało i.t.p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...