Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powodzenia. Opisz jak to robiłeś. Napisz czy przy zamkniętych wszystkich drzwiach czy otwartych a może tylko jedne były otwarte a reszta zamknięta lub odwrotnie. A jak jeden przykręciłeś to gdzie się podziało to powietrze które wcześniej tam leciało i.t.p.

 

Drzwi były pozamykane, bo mam podcięcia wentylacyjne w każdych ale sprawdzałem w obu łazienkach i pralni - nie ma różnicy czy drzwi były otwarte czy zamknięte, dokładnie ten sam przepływ na anemometrze. Przy domknięciu jednego anemostatu logiczne, że powietrza rozdzieliło się na pozostałe, więc zajęło to parę godzin, a nie tylko jedno okrążenie i gotowe. Nie widzę tutaj wielkiej filozofii tym bardziej, że to nie apteka. Z działania jestem w 100% zadowolony. Nie rozumiem do czego konkretnie uderzasz.

Edytowane przez qrko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dworze znów zrobiło się troszkę zimniej, więc znów przyjrzałem się sprawności mojego rekuperatora. W załączeniu zdjęcie po całonocnym chodzeniu na wydajności 100m3 na godzinę. Temperatury to czerpnia - 5,4 a nawiew 12,9 stopnia. Po wietrzeniu temperatury podnoszą się około 1 stopień tak na wywiewie jak i na nawiewie, oraz obnizają o -1 stopnien na czerpni, czyli powiedzmy, ze sie urealniają. W czasie od godziny 12.00 dnia 18.03 do 7.00 dnia kolejnego , czyli przez 19h rekuperator pobral 2,5 kWh. Mam takie pytania:

 

1. Skoro grzałka ma działać w ten sposób, że ma utrzymywać temp przed wymiennikiem na 1 stopien, to dlaczego dalej to powietrze jest juz wymieniane z dosyc slabym odzyskiem? Bo w domu mam okolo 22 stopnie, a na nawiewach tylko 14 a i to nie zawsze...

2. Czy możecie podać wasze temperatury z odzysku?

 

IMG_20180319_070937.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz moje przy podobnej temp. na zewnątrz. #1772

 

Temp. powietrza wywiewanego u mnie niska bo gdzieś 4-5 m przewodu od skrzynki do reku idzie nieogrzewanym strychem na którym jest około -4. mam na nim około 2 - 3 stopni straty w porównaniu z temp wywiewanego powietrza mierzoną przy anemostacie. Reku idzie na ~70m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Skoro grzałka ma działać w ten sposób, że ma utrzymywać temp przed wymiennikiem na 1 stopien, to dlaczego dalej to powietrze jest juz wymieniane z dosyc slabym odzyskiem? Bo w domu mam okolo 22 stopnie, a na nawiewach tylko 14 a i to nie zawsze...

2. Czy możecie podać wasze temperatury z odzysku?

 

Chyba grzałka zbyt późno zaczęła pracę i wymiennik Ci zamarzł, szkoda że Tessla nie podaje temperatury na wyrzutni, ona by powiedziała coś więcej.

Ktoś rozmrażał wymiennik funkcją "otwarte okno"(działa tylko wywiew) możesz spróbować włączyć tak na 15-20min......

Edytowane przez Tomaszs131
Korekta linku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Skoro grzałka ma działać w ten sposób, że ma utrzymywać temp przed wymiennikiem na 1 stopien, to dlaczego dalej to powietrze jest juz wymieniane z dosyc slabym odzyskiem?[/b] Bo w domu mam okolo 22 stopnie, a na nawiewach tylko 14 a i to nie zawsze...

2. Czy możecie podać wasze temperatury z odzysku?

 

[ATTACH=CONFIG]409545[/ATTACH]

 

Czy instalacja była wyregulowana i skalibrowana. Jakie masz wpisane wartości napięć i wydajności w protokole uruchomienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy możecie podać wasze temperatury z odzysku?

U mnie na zewnątrz aktualnie -5C

20180319_131326.jpg

 

Ktoś rozmrażał wymiennik funkcją "otwarte okno"(działa tylko wywiew) możesz spróbować włączyć tak na 15-20min......

Funkcja otwarte okno działa tak jak opisałeś jedynie przy dodatniej temp zewnętrznej. Nie wiem co dokładnie robi przy ujemnej, bo u mnie poza podświetleniem przycisku nie zmieniają się żadne wartości, jednak słyszę szum identyczny jak przy opcji wietrzenie co znaczy ze centrala znacznie zwiększa obroty.

Edytowane przez qrko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy Thessli. Od niedawna również mam w posiadaniu i użytkowaniu tę jednostkę (AirPack 400v).

Ja też przy ostatnich mrozach użyłam funkcji "otwarte okno", żeby wybadać, czy coś się zmieni. W ciągu może 2-3 minut temperatura nawiewu skoczyła z 5 do 10'C. Temperatura wywiewu też skoczyła do góry, choć nie tak spektakularnie. W trakcie działania tej funkcji, początkowo zwiększają się obroty i przez chwilę reku tak pracuje, po czym jednostka cichnie i wentylator nawiewu wyłącza się. Nie mieszkam jeszcze w domu, w którym mam reku, więc nie obserwuje go codziennie. Ale tyle mogę napisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na zewnątrz aktualnie -5C

[ATTACH=CONFIG]409557[/ATTACH]

 

 

Funkcja otwarte okno działa tak jak opisałeś jedynie przy dodatniej temp zewnętrznej. Nie wiem co dokładnie robi przy ujemnej, bo u mnie poza podświetleniem przycisku nie zmieniają się żadne wartości, jednak słyszę szum identyczny jak przy opcji wietrzenie co znaczy ze centrala znacznie zwiększa obroty.

 

To masz coś nie tak. Nawiew powinien zrobić stop a wywiewy pozostać bez zmian lub wejść na ustawione 100 procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz coś nie tak. Nawiew powinien zrobić stop a wywiewy pozostać bez zmian lub wejść na ustawione 100 procent.

 

Nie, mam tak jak ma być.

 

Wskazówka: Nie jest możliwe aktywowanie funkcji Otwarte

Okno podczas działającego systemu przeciwzamrożeniowego

FPX.

http://thesslagreen.com/wp-content/uploads/IOAir.01.2018.1-1.pdf

 

Nie włączałem tego przy mrozach na dłużej niż kilka sekund dla testów ale myślę, że jest tak jak napisała annatulipanna. Wywiew skacze do góry tak aby podgrzać wymiennik (stąd ten szum) i wyłączyć tym samym FPX, wtedy dopiero wyłączy nawiew i spadnie do zadanych x% tylko na wywiewie. W plusowych temperaturach dzieje się to od razu.

Edytowane przez qrko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie włączałem tego przy mrozach na dłużej niż kilka sekund dla testów ale myślę, że jest tak jak napisała annatulipanna. Wywiew skacze do góry tak aby podgrzać wymiennik (stąd ten szum) i wyłączyć tym samym FPX, wtedy dopiero wyłączy nawiew i spadnie do zadanych x% tylko na wywiewie. W plusowych temperaturach dzieje się to od razu.

 

Dokładnie tak było :yes: Zanim na sterowniku pojawiła się jakakolwiek zmiana, po włączeniu opcji "otwarte okno" minęły ponad dwie minuty, kiedy to reku wskoczył na wysokie obroty i podnosił temperaturę. Nie zwróciłam uwagi na FPX przed uruchomieniem funkcji "otwarte okno", ale kiedy wentylator nawiewu się wyłączył, FPX nie był aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa bez problemu. Jedyne co to jak jest FPX2 czyli grzałka to przez chwilę jeszcze chodzi nawiew do puki nie ostygnie grzałka. Przecież wywiew nie zamrozi Ci wymiennika. Chyba że w domu masz na minusie.

 

FPX1 to grzałka. FPX2 to zwiększenie wywiewu kosztem nawiewu gdy sama grzałka nie wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację mój błąd ale nie zmienia faktu że otwarte okno działa.

 

Odpowiadaj wolniej i pomyśl czy na pewno znasz odpowiedź, bo w wielu momentach bardzo się mylisz przez co wprowadzasz zamieszanie dla osób nie znających tematu. Jeżeli coś zaobserwowałeś u siebie, to czy na pewno jest to regułą u wszystkich i czy wnioski są trafione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...