Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aranżacja nietypowej kuchni


dzeoos

Recommended Posts

Witam.

 

Proszę o pomoc w aranżacji kuchni która jest trochę nietypowa.

Próbowałem projektować za pomocą narzędzia od Ikei ale brakuje mi ciągle miejsca do jedzenia. Kuchnia jest ciemna a widoczne elementy to drzwi.

Poniżej wrzucam wymiary pomieszczenia.

Oznaczenia strzałek:

  • czerwona - wentylacja
  • niebieska - przyłącze wodne
  • zielona - odpływ wody

 

kuchnia.jpg

kuchnia2.jpg

 

Jeśli gdzieś na forum znajduje się rozwiązanie mojego problemu to będę wdzięczny za podsunięcie linku.

Edytowane przez dzeoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)W Twoim układzie zmieniłabym kolejność rozmieszczenia sprzętów(na zgodną z "trójkątem roboczym") i rozsuneła je. W ten sposób przy lodówce zyskasz całkiem duży kawałek blatu(wykładanie produktów, robienie kanapek...) tak jak i przy kuchence(szykowanie potraw do smażenia, gotowania, nakładanie na talerze....) a oba blaty będą blisko zlewu co przy codziennej pracy jest bardzo wygodne. Na środku mały stolik np.90-100x60cm powinien wystarczyć jako miejsce do spożywania śniadań dla dwóch-trzech osób - przejście między nim a blatem 80cm, podobnie od strony drzwi.

1.jpg

Możesz też zastosować układ w kształcie "U", z półwyspem, którego szerszy blat(wystający na ok.40cm)będzie kącikiem śniadaniowym dla trzech osób. Na półwyspie płyta lub zlew.Przykładowo:

2)lodówka, szafka narożna 90x90, zlew 60, zmywarka 60, szafka narożna 90x90, kuchenka 60, szafka 30.

2.jpg

3)lodówka, szafka narożna 90x90, szafka 30, kuchenka 60, szafka narożna 120x60, zlew 60, zmywarka 60.

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...