Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przykrycie rowu melioracyjnego.


Wigii

Recommended Posts

Witam, zwracam się do was z pytaniem, posiadam dwie działki obok siebie, niestety między niby płynie rów melioracyjny (rzeczka) który nie należy do mnie. Rów jest przez większą część roku nie czynny, płynie tylko intesnsywnie dwa razy do roku podczas gdy są spuszczane okoliczne stawy. Wiem że musze napisać pismo o zgode na przykrycie i ułożenie kręgów betonowych. Tylko do kogo się z tym zgłosić do Melioracji okolicznej czy może do Burmistrza? I jak to dokładnie napisać albo jakie agrgumenty podać żeby się zgodzili? Macie więcej wprawy w takich sprawach więc dlatego prosze o pomoc tutaj. Chodzi tylko o pozwolenie gdyż materiały i robocizne zrobie sam we własnym zakresie. I kolejne pytanie, czy jeżeli oni się zgodzą, to potrzebuje jeszcze jakieś pozwolenia? Wodnoprawne? Na budowe? Jeżeli tak to jakie jest ich orientacyjny koszt? I czy musze im przedsawić projekt robiony przez geodete? Czy to nie jest potrzebne? To chyba na tyle, jeżeli ktoś wie coś co może pomóc to zapraszam do dyskusji, z góry dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wywalczyłem przykrycie takiego rowu u mnie był czynny cały rok spuszczane były do niego wody z kanału deszczowego które niosły ze sobą również smród z przydomowych szamb, najpierw musisz ustalić właściciela takiego rowu, powiem Ci że nie jest to proste, musisz pisać pisma po kolei wszędzie, zacznij od gminy, u mnie właścicielem po kilku miesiącach poszukiwań okazała się jakaś instytucja oddalona od mojego miasta o kilkadziesiąt km. Przykrycie na swój koszt o ogromna kwota musisz uzyskać pozwolenia wodno prawne zrobić projekt itd dlatego najlepiej żądać przykrycia tego na koszt zarządcy tegoż rowu, ale co do tego musisz mieć jakieś konkretne dowody które powodują ze ten rów jest dla ciebie uciążliwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja podobnie mam tylko z tym ,że rów jest mój nie płacę tylko podatku , odwrócony wjazd więc przed rowem.Sytuacja była taka ,że żaden samochód osobowy nie mógł wjechać, ani beczka od szamba. Obsuwał się cały czas, więc zgłosiłem to do starostwa gdzie wydali pozwolenie na budowę poinformowałem i dostałem zgodę na przepusty.Oczywiście zakupiłem rury i zasypałem 33mb .Trochę kosztowało ale za to mam dobry wjazd no i większe podwórko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...