Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranzacja pokoju 22m^2 dla studenta


Slapi

Recommended Posts

tak naprawde to nie dysponuje narazie zadnymi meblami ( no procz lozka ktore zaznaczylem na planie i ktore jest skladane ).

Wstepnie patrzylem juz na meble i z szaf wzial bym :

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S99025780/

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40159837/

Pokoj jest maly wiec zalezy mi zeby szafa i komoda nie byly glebokie ( do 50 cm max)

biurko (cos tradycyjnego z miejscem na PC ) :

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10244743/

 

Moze jeszcze pokaze w jaki sposob mam urzadzony pokoj w tej chwili :moj pokoj.jpg

ale jak pisalem te meble juz nie nadaja sie do niczego i zostanie tylko lozko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Na ścianie z drzwiami, na lewo dałabym pax 100x38 z półkami, dalej pax narożny (oceniam po zdjęciach z ikea, że się zlicuje - całość zabierze 173cm)

2.Za szafą narożną dałabym komodę (max 72cm). Dalej łóżko 205.

3. Na prawej ścianie od wejścia na środku biurko (tak, żeby zostało wyjście na balkon)

4. Na tle okna balkonowego (we wnęce) stoliczek, albo mały fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slapi, nie wiem, czy łózko zmieści się pomiędzy otwarte drzwi balkonowe a wejściowe - ale jeżeli tak to możesz tez pomyśleć o takim prostym układzie:

 

łóżko z małym jednym lub dwoma stolikami kawowymi (lack?) odstawianymi na noc pod okno. na długiej ścianie ciąg: szafa 2m plus biurko 1,5 m lub szafa 1,5 m plus blat 2 m będący w części biurkiem, w części komodą na TV. nad nim mogą być półki ścienne. prosty układ, w szafie zmieścisz wszystko, na krótki czas studiów wystarczy.

 

ale te poprzednie też są niezłe, tyle że więcej mebli mniej pojemnych, i mało miejsca na krzesło do biurka.

radoslaw pokoj — kopia.jpg

radoslaw pokoj.jpg

 

powtórzenie twojego projektu - ale z odsunięciem łóżka od rogu pokoju i wstawienie tam wąskiego regału-stolika. takie łóżko wciśnięte w róg jakoś mi źle wygląda. szafa ma drzwi przesuwne, więc miejsca powinno wystarczyć.

radoslaw pokoj — kopia.jpg

 

cały sukces zależy od kolorów i dodatków, jakie wybierzesz. wybrane przez ciebie meble z Ikei są neutralne, więc zostaje ci wybrać parę drobiazgów - zasłonki, jakieś poduszki, może zegar, ze dwie ramki.

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze zrozumialem ... to wyszlo mi takie cos :) :

 

[ATTACH=CONFIG]297187[/ATTACH]

 

w sumie sam wymyslilem jeszcze takie rozmieszczenia :

[ATTACH=CONFIG]297194[/ATTACH]

 

Osobiście mi się podoba najbardziej twoja wersja, drugi rysunek, jest jakaś przestrzeń. Jak spędzasz sporo czasu w jednym pokoju ważne jest abyś nie czuł się przytłoczony. Bardziej chciałem jednak poruszyć kwestie mebla. Twoja wybrana szafa ma 44cm głębokości. Prawdopodobnie z systemem przesuwnym... Za szafę i małą komodę dasz prawie 2 000. Za tą cenę możesz sobie zrobić prostą szafę na zamówienie ( jak powiesz stolarzowi, że będzie przenoszona to ją tak przygotuje, gdzieś doczytałem żeś student) + komódka w jednym kolorze i 10x mocniejsze na 20lat. Szafę zrób min 60cm głębokości, to przynajmniej coś w niej powiesisz, bo u facetów ciężko ze składaniem. Jak się oprzesz to się nie przewróci razem z tobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szafa 60 zagraci optycznie wejście do pokoju. Można iść w ikeową bestę - mają tam drążek na ubrania prostopadły (wiesza się rzeczy jedna za drugą, a nie jedna obok drugiej). Szafa ma 40cm głębokości, więc dla pokoju lepiej. Można od wejścia dać z półkami na 128 wysoką a dopiero przy ścianie komin wysoki na drążki - całość prezentuje się zdecydowanie lżej niż klasyczna szafa. Nie wiem jak dużą autor potrzebuje. Besta ma też fajne wąskie szafki ścienne (tylko 20cm gł) - można fajnie zaaranżować pokój, nie tracąc podłogi a zachowując dość miejsca do przechowywania:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szafa 60 zagraci optycznie wejście do pokoju. Można iść w ikeową bestę - mają tam drążek na ubrania prostopadły (wiesza się rzeczy jedna za drugą, a nie jedna obok drugiej). Szafa ma 40cm głębokości, więc dla pokoju lepiej. Można od wejścia dać z półkami na 128 wysoką a dopiero przy ścianie komin wysoki na drążki - całość prezentuje się zdecydowanie lżej niż klasyczna szafa. Nie wiem jak dużą autor potrzebuje. Besta ma też fajne wąskie szafki ścienne (tylko 20cm gł) - można fajnie zaaranżować pokój, nie tracąc podłogi a zachowując dość miejsca do przechowywania:)

 

Wręcz przeciwnie, jak zrobi normalną głębokość to może też zrobić krótszą szafę (1,2m) i pomieści w niej wszystko. Do tego odsunie się od drzwi i powiększy pomieszczenie. Już nie wspominam o wytrzymałości i w szczególności wygody użytkowania takiej szafy. Myślałem, że te meble z Ikei są tańsze... Dlatego ściska mnie jak ktoś za podobną cenę proponuje papierowy bubel zamiast normalnej szafy, którą można dopasować pod siebie i mieć kawał mebla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...