Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja salon z aneksem kuchennym ok 26m2


Jakub_

Recommended Posts

Witam Wszystkich

Proszę was o pomoc w aranżacji pokoju dziennego z aneksem, reszte pomieszczeń mam już rozplanowaną.

Napewno meble kuchenne będą w tonacji biały/ jesion bielony, szary podłoga panel podobnie. O kolory nie pytam bo to kwestia gustu :)

Tak więc nie będzie to pomniejszać pomieszczenia. Chciałbym zrobić kuchnie coś na wzór litery U/L (wyburzenia tej małej ścianki na razie nie brałem pod uwagę) i na końcu dać blat na szafkachach przy którym będzie można zjeść zamaist typowego stołu kuchennego.

A propo szafek kuchennych nie wiem czy dawać szafki wiszące czy nie będą pomniejszać, czy przy tak jasnym pomieszczeniu nie ma to znaczenia.

 

W załączonym rzucie widać wysuniętą ściankę kuchenną. W rzeczywistości ścianka w kuchni przedłużona jest o 80cm a tej 120cm nie ma.

Wiadomo w pokoju dziennym będę spędzał czas dlatego też zastanawiam się nad tym gdzie powiesić telewizor i ustawić reszte sprzętu na szafce rtv (Gł/46,5 cm/Sz36,5 cm/W42 cm) . Nie wiem czy to moje złe przyzwyczjenienie czy jak ale lubie daleko siedzieć od tv.

Do salonu zamierzam wstawić sofę 3osobową oraz 2 fotele.

 

 

Jak macie jakieś pytania to jeszcze coś dopisze.

 

 

IX_M27_2M57_OPCJA No 1.1_LUSTRZANE ODBICIE-page-001.jpg

Edytowane przez Jakub_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wam się widzi takie rozstawienie kuchni ? Wiadomo każdy woli inaczej ale inne spojrzenie zawsze mile widziane i inna opinia.

 

 

[ATTACH=CONFIG]297559[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]297560[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]297561[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]297562[/ATTACH]

 

Szafki wiszące zrobiłbym do końca + zabudowa nad lodówką. Piekarnik 60cm w lewo i główny blat roboczy byłby między nim a zlewem.

Na blacie rogowym otoczonym zlewem i płytą ciężko się pracuje, służy raczej do postawienia czegoś, a szafki wiszące zakończone w połowie dziwnie wyglądają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj,

Czy aneks będzie oddzielony od salonu?

Aranżując aneks kuchenny, powinieneś rozpatrywać go całościowo, z salonem, bo to właściwie jedna przestrzeń.

 

wersja 1 ok, ale dałabym jak już piekarnik, lodówkę w zabudowie, dalej blaty

wersja 2 nie - chyba, żeby wyspę przesunąć w stronę salonu i obsługiwać po drugiej stronie.

Idąc tym tropem można dać półwysep przyklejony w jednej strony do ściany z oknem - jeśli tak, to pod ścianą można wstawić nieduży stół jadalniany.

 

Jeśli potrzebujesz duży stół to można dać kuchnię z wersji 1 po poprawkach i stół potraktować jako przegrodę na linii kuchnia-salon. Może też być oparty o niewysoką lub wysoką ściankę - nie wiem jak ma być ustawiony salon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dziękuję za szybką odpowiedź, aneks oddzielony bedzie cczymś podobnym czyli ścianka przerwa scianka z tv scianka.jpg i przerwa do okna.

Lodówka napewno nie do zabudowy będzie wolnostojaca srebrna.

 

Stół nie duży http://www.ikea.com/us/en/images/products/norden-gateleg-table-white__0104381_PE251365_S4.JPG taki pewnie w okolicach okna się ustawi.

Jeżeli chodzi o wersje 2 to nie wyspa tylko oddzielenie by nie było tak masywnie i długiego ciągu. Wyspy nie chcę robić jedynie jak coś to tak przy ścianie jak na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub - pomysł ze ścianką fajny - jeśli po postawieniu ścianki będzie dość miejsca, to dałabym ten składany stół na tą ściankę (od strony kuchni oczywiście).

Sama zabudowa kuchni - jeśli masz lodówkę wolnostojącą - dałabym albo samą lodówkę, i ciąg niskich szafek (wtedy piekarnik pod płytą), albo rozdzieliła wysoki sprzęt w narożnikach kuchni.

Jeśli jednak miałyby stanąć obok siebie to nad lodówką proponowałabym szafkę, której góra licowałaby z górą szafki piekarnikowej (na wizualizacji oba sprzęty są różnej wysokości i to nie wygląda dobrze)

Zobacz tu

http://forum.leroymerlin.pl/inspiracje/original/13454_Bez%C2%A0tytulu3.jpg

 

Nad ciągiem szafek niskich fajnie wyglądają szafki poziome prostokątne

http://img1.oferia.pl/cfb51759ab783c474064d79a94ade28d_-1_-1_0_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za wersją 1 ale:

- zabudowałabym dziurę w kącie za wysoką zabudową, jakaś głęboka nadstawka na szafce narożnej - tak, żeby blat był tylko wzdłuż jednej ściany, bez zakrętu. I wysokie cargo. Coś w tym stylu:

ea06d5fff378b65dbc975578451252b1_z.jpg

- lodówka wstawiona w środek wysokiej zabudowy, między słupek z piekarnikiem a wysokie cargo.

- zlew bliżej lodówki a płyta bliżej okna(jeśli gazowa to w odległości od okna min.50cm), blat między nimi najlepiej jakby miał ok.120cm.

Edytowane przez alicyja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ana, pomysł fajny dzięki za zdjęcia teraz widzę że tu błąd z tą wysoką zabudową. Ścianka będzie gipsowa malowana ciieńsza ze wzmocnieniem na tv wiszący ale nie z cegły.

Ogólnie dodam/przypomne że całość planowana jest dla Singla więc nie wiem czy nie napchałem za dużo szafek jeszcze licze ile bedzie potrzebnych mniej więcje.

Co do wiszących to nie będą pasować takie poziome przy moich frontach i uchwytach które wybrałem(ikea laxarby biała i uchwyty faglavik czarne) a pionowych nie chce witrynek itd tak więc wiszące odpadają.

 

Może masz inną lepszą koncepcje jak by ustawić szafki, zawsze mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...