Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokój nastolatka-mechanika


Roniu

Recommended Posts

Dzień dobry. Mam na imię Filip i mam 16lat. Obsesyjnie interesuję się motoryzacją, a szczególnie samochodami w stylu stance (wystarczy wstukać w google to słowo, i każdy powinnien wiedzieć o co chodzi). Jestem miłośnikiem klasycznych aut a szczególnie tych ze stajni BMW. Dotychczasowo w pokoju mam już stolik z bloku silnika. w kolorze pomarańczowym, są też meble które nie bd zmieniane, oraz łóżko typu amerykanka w kolorze ciemnego brązu. (zresztą kolory widać w załączonych obrazkach). Chciał bym państwa poprosić o pomoc w zaprojektowaniu scian mojego pokoju, jakie kolory, jakieś naklejki czy może tapeta. Mam totalny mętlik w głowie :bash: Wymiary pokoju to 3,5x3,5m. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

DSC_0758.jpg

20150107_202027[1].jpg

20150107_202016[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć:) stolik kapitalny - gratulacje dla pomysłowości i nietuzinkowości:)

czy możesz narysować jakiś rzut pokoju wraz z rozmieszczeniem i wymiarami mebli? zaznaczyć drzwi/okno - bez tego trudno ogarnąć całość i radzić;).

 

Biorąc pod uwagę kolorystykę mebli i podłogi i zamiłowania - jedną, dwie ściany dałabym ciemnografitowe, antracyt (ale nie wiem na ile jasny masz pokój, jak duże masz okno - ze zdjęć ciężko cokolwiek wnioskować), Możesz pomyśleć o fototapecie na całą ścianę, np z tego miejsca http://www.fototapeta.net/galeria.php?start=0&kategoria=12. Nie oganiam stylu stance, więc musisz sam wybierać - może uda się coś pod kolor stolika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolik jest rewelacyjny! Ogólnie fantastyczny pomysł i fajnie, że jest tak konsekwentnie realizowany :) Jeśli chodzi o ściany, to przyszło mi do głowy coś, co widziałam jak aranżowałam u siebie. http://loftsystem.pl/panele-dekoracyjne-dekor-11/ taka jedna ściana, albo motywy w o postaci np słupów, do tego reszta ;ścian już w jednym kolorze np stalowym. Może ktoś w kwestii koloru ścian jeszcze coś podpowie, ale wydaje mi się, że takie 'głośniki' super by pasowały do Twojego pokoju :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wypowiedzi, ale okazuje się że meble mogą być jednak zmienione i teraz czekam na propozycję od państwa na jakie, ale na takie które nadawały by się dla ucznia :p (panele i łożko zostają, kolor jakiego jakiego są widać załaczonych fotkach w pierwszym poście, )

Dodaje schemat wymiarów pokoju Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Roniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała ściana ma 3,2.

Pomyliłem się co do ługości boków na rysunku, tam gdzie jest dłuższy powinnien być krótszy, a tam gdzie dłuższy powinnien być krótszy :rolleyes:

Trochę masło maślane xd

 

To teraz pasuje;)

Masz już wybrane meble?

Dałabym biurko pod okno (choć wtedy siedzisz tyłem do wejścia) - ewentualnie pod kątem 90st. Kanapę + szafę + fajny fotel (pufę) na lewo od wejścia. Ozdabiałabym prawą ścianę - masz już coś wybrane? Co sądzisz o tych panelach (głośnikowych) - albo fototapeta?

Kolorystyka - biel w meblach, czekolada, pomarańcz - ściany jasno-szare.

Może jutro uda mi się coś narysować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te panele głośnikowe mi się bardzo podobają tylko gdzie to można kupić ? :confused:

Przepraszam za zamieszanie, ale zaszła mała zmiana planów. Z racji tego że remont dalszej części domu wyniesie więcej niż początkowo sądziliśmy, i to że moje meble są w stanie idealnym, niestety muszą zostać niezmienione :oops:

A i jeszcze o jednym zapomniałem, na sufice mam oto takie coś20150110_201120[1].jpg

 

Załączam panoramiczne zdjęcie pokoju:

https://lh6.googleusercontent.com/-i3d-zXtBHyk/VLF7z1n49oI/AAAAAAAAAJM/Qmtbu2Hrqnw/w1043-h164-no/20150110_201521_Pano%5B1%5D.jpg

Edytowane przez Roniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadstawkę można zdemontować.

Dobra to jedizemy po kolei z wymiarami

Fotka 1. Biurko: 100cm/182cm z nadstawką i 75cm bez nadstawki

Fotka 2. Szafa 80cm/195cm

Fotka 3. 81,5cm/ 182cm

Fotka 4. 42cm/195cm

Fotka 5. to taki dołożony, nie od kompletu stolik pod tv, nie koniecznie musi zostać 60cm/63

20150111_202550.jpg

20150111_202601.jpg

20150111_202610.jpg

20150111_202621.jpg

20150111_202628.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roniu - w obu koncepcjach pogrupowałabym meble wysokością - po jednej stronie od wejście na lewo szafy ubraniowe 195

 

Opcja 2 - zlikwidowałabym nadstawkę na rzecz fajnej fototapety z samochodem lub tapety (grafit + akcenty w pomarańczu). Ściany proponuję jasnoszare. Obok biurka fajną stojącą lampę.

W oknie możesz dać roletę/żaluzje/wertikale.

 

Opcja 1 - Zostawiamy nadstawkę, ścianę malujemy na ciemno (czekolada/grafit), pozostałe ściany jasnoszare/białe. Nad łóżkiem duży plakat/drukowane zdjęcie na płótnie w kolorach grafit/czekolada + pomarańcz

 

ALBO - ściana z biurkiem z lampą (stojący reflektor) z opcji 2 pomalowana na ciemno. Obraz/fototapeta na przeciwległej ścianie. I ta opcja podoba mi się najbardziej:)

 

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpse0887765.jpg

 

 

 

Czy malując można odbić to co na suficie?

czy jednak zostanie?

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Stolik jest rewelacyjny! Ogólnie fantastyczny pomysł i fajnie, że jest tak konsekwentnie realizowany :) Jeśli chodzi o ściany, to przyszło mi do głowy coś, co widziałam jak aranżowałam u siebie. http://loftsystem.pl/panele-dekoracyjne-dekor-11/ taka jedna ściana, albo motywy w o postaci np słupów, do tego reszta ;ścian już w jednym kolorze np stalowym. Może ktoś w kwestii koloru ścian jeszcze coś podpowie, ale wydaje mi się, że takie 'głośniki' super by pasowały do Twojego pokoju :)

 

też chciałbym się dowiedziec gdzie takie panele kupić???? w marketach żadnych niestety nie widziałem, a chciałbym się cenowo rozeznać...

btw koncepcja pokoju bardzo fajna, a stolik po prostu ŚWIETNY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te panele głośnikowe mi się bardzo podobają tylko gdzie to można kupić ? :confused:

 

Na tej ich stronce http://loftsystem.pl/dystrybucja/ jest lista dystrybutorów, więc można znaleźć punkt w swoim mieście, gdzie je sprzedają. Fajna opcja bo można zobaczyć na żywo jakąś wystawę. A jeśli (tak jak w moim przypadku było) na liście nie ma Twojego miasta to można zrobić tak jak zrobiłam ja czyli skontaktować się bezpośrednio z biurem handlowym, którego dane są na stronie. Ja do nich zadzwoniłam, przesłali mi cennik i katalog, a zamawiałam przez maila. Aha i sprzedaż prowadzi też sklep https://hellopanel.pl/ i tam też zawsze można przejrzeć ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...