Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pomocy w wyborze pompy ciepła i sprawdz. firmy do wykonania instalacji łódzkie


lukaskord

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Map 78 powiedz mi jeszcze prosze czy te klimakonwektory powinny miec takie same wymiary jak dobrane wczesniej grzejniki do poszzcegolnych pomieszczen ( tak samo przelicza sie ich moc? )

Pisales ze troszke szumia ale nie przeszkadza to w spaniu.Czy one szumia non stop podczas swjej pracy/grzania czy tylko wlaczaja sie co jakis czas aby "wypuscic " cieple powietrze. Przepraszam ze tak dopytuje ale kompletnie nie wiem jak to dziala :oops: Wyobrazam sobie ze dzialaja tak jak instalacja nadmuchowa :rolleyes: Maz kategorycznie nie chce kuc wylanych wylewek wiec na dole tez musialabym dolozyc jeszcze 2 grzejniki. Oj drogo kosztuje wczesniejsza bezmyslnosc :rolleyes:

 

Orientujecie sie czy szybko spadaja ceny PC ? Warto poczekac rok ,dwa jesli nie zamierzam jeszcze zamieszkac?

 

Ja zainstalowałem klimakonwektory bardzo mocno przewymiarowane, więc działają one bardzo sporadycznie - w praktyce 10-15min podmucha i 2godz. cisza. Im kupisz mniejsze tym więcej czasu będą dmuchać. Klimakonwektory dobiera się do obciążenia cieplnego pomieszczenia, w praktyce ten k80 do 20m2 pokoju na pewno wystarczy - ja mam k140, więc o wiele za wielkie, ale działałem bardzo asekuracyjnie:)

Pompy ciepła niestety cały czas drożeją. Taka jak moja jest w tej chwili o 1000zł droższa niż 1,5roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje map .Bede musiala przemyslec sprawe . Naiwnie myslalam ze beda taniec bo wchodza nowe technologie itd Super ze kk nie dmuchaja non stop :-)) W dzien pewnie by mi to nie przeszkadzalo ale w nocy musze miec prawie idealna cisze bo mam bardzo lekki sen ;)

 

Przylaczam sie do prosby poprzednikow o podanie sprawdzonych rzetelnych firm montujacych PC najlepiej z poludnia kraju :-))

Edytowane przez kakusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dniówka 4,5,6 tys? któz tak ma? Zdradź mi gdzie i za co mozna taką kasę wyciągnąć, mysle ze inni tez są tym zainteresowani.

Czyli u kolegi lukaskord za robotę byś wziął 10K brutto i OK, tylko co oni mu włozyli w projekcie w podłogę za 14K jesli to cena brutto a jeśli netto to 15K ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli u kolegi lukaskord za robotę byś wziął 10K brutto i OK, tylko co oni mu włozyli w projekcie w podłogę za 14K jesli to cena brutto a jeśli netto to 15K ?

 

Tego nie wiem, ale za 260 m2 podłogówki całkowity koszt robocizny i materiału (bez styropianu i pianki) to ok 19000-20000 zł (brutto). Jezeli ktos zrobi to to za 15000 zł (brutto) to albo pracuje za pół darmo albo daje wyzsze ceny na innych instalacjach (w przypadku wykonywania kilku instalacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz Andrzeju - doszliśmy do konsensusu. 19-20K za 260m2. Problem w tym że takie wyceny miałem na swoje 190 kilka m2 i dlatego robię sam. Jak dobrze pamiętam 17,5 to była najniższa wycena jaką otrzymałem a średniocena kręciła się w okolicy 20K. Dzięki tobie materiał na całą podłogówkę wyszedł mnie niecałe 5K doszły do tego jeszcze z dwa tysiaki za rurki, kolanka,przejściówki styropian, folię i klej i to będzie wszystko. Czyli minimum 10K w kieszeni które mogę wydać na n.p. lepsze docieplenie. A praca na własnej budowie nawet tylko w wolne wykendy to sama przyjemność tym bardziej że mając projekt to żadna kosmiczna technologia.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz Andrzeju - doszliśmy do konsensusu. 19-20K za 260m2. Problem w tym że takie wyceny miałem na swoje 190 kilka m2 i dlatego robię sam. Jak dobrze pamiętam 17,5 to była najniższa wycena jaką otrzymałem a średniocena kręciła się w okolicy 20K. Dzięki tobie materiał na całą podłogówkę wyszedł mnie niecałe 5K doszły do tego jeszcze z dwa tysiaki za rurki, kolanka,przejściówki styropian, folię i klej i to będzie wszystko. Czyli minimum 10K w kieszeni które mogę wydać na n.p. lepsze docieplenie. A praca na własnej budowie nawet tylko w wolne wykendy to sama przyjemność tym bardziej że mając projekt to żadna kosmiczna technologia.:)

 

Jeden jest w stanie sam sobie zrobic, inni muszą korzystac z usług fachowców, taka jest rzeczywistosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nawiązaniu do mojego postu, napisanego kilka stron wcześniej, w którym podałam informację, że otrzymałam dotację na pompę ciepła,

dostałam kilka pw z pytaniami o dotację, jak ją dostałam, skoro dotacji nie ma??

Nie wiem możliwe, że dotacja jest tylko na terenie województwa łódzkiego, albo może w tym roku już nie ma, nie wiem.

Ja na pewno dostałam. :)

poniżej dla potwierdzenia decyzja o przyznaniu dotacji. A przy okazji informacja z jakiej instytucji otrzymałam dotację i za pośrednictwem jakiego banku. Jeśli ktoś będzie chciał namiary na kontakt z doradcą w banku zajmującym się takimi sprawami to chętnie przekażę numer telefonu.

 

 

http://images69.fotosik.pl/516/7cdf9f53e5f417da.jpg

 

Witam

 

Mieszkam w woj. łódzkim.

Dom dosc podobne parametry do Twojego.

Wlasnie dzis w moim domu stanęła pompa gruntowa.

Firma z naszego terenu. Zrobili mi cała instalacje pc, ogrzewania podlogowego, wody, ścieków. Wylali posadzki. Zrobili tez wentylację mechaniczna.

Gdy prowadziłam wstępne rozmowy z firmami to ceny były jak z kosmosu. Im bliżej do podjęcia decyzji z kim podjąć współpracę firmy zaczęły obniżać swoje ceny.

firma od pompy pokierowala mnie do banku, do osoby z która współpracują. Dostałam dotacje 19 tys brutto.

 

 

Wiecej, jeśli chcesz, napisze Ci w weekend. Teraz pisze przez telefon komórkowy. Moja cierpliwość jest juz mocno nadszarpnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nawiązaniu do mojego postu, napisanego kilka stron wcześniej, w którym podałam informację, że otrzymałam dotację na pompę ciepła,

dostałam kilka pw z pytaniami o dotację, jak ją dostałam, skoro dotacji nie ma??

Nie wiem możliwe, że dotacja jest tylko na terenie województwa łódzkiego, albo może w tym roku już nie ma, nie wiem.

Ja na pewno dostałam. :)

poniżej dla potwierdzenia decyzja o przyznaniu dotacji. A przy okazji informacja z jakiej instytucji otrzymałam dotację i za pośrednictwem jakiego banku. Jeśli ktoś będzie chciał namiary na kontakt z doradcą w banku zajmującym się takimi sprawami to chętnie przekażę numer telefonu.

 

 

http://images69.fotosik.pl/516/7cdf9f53e5f417da.jpg

 

A propos dotacji - rozumiem, że wzięłaś kredyt w BOŚ na inwestycję (51 tyś). Jakie są warunki kredytowe? Chciałbym wiedzieć ile faktycznie można zyskać biorąc dotację i odliczając od tego koszty kredytu (prowizja, odsetki i inne jeżeli występują). Można taki kredyt spłacić od razu (np. po miesiącu), tak, żeby uniknąć kosztów odsetkowych? Słyszałem, że jest możliwość pokombinować coś z założeniem lokaty jako zabezpieczenie kredytu i w ten sposób uniknąć kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos dotacji - rozumiem, że wzięłaś kredyt w BOŚ na inwestycję (51 tyś). Jakie są warunki kredytowe? Chciałbym wiedzieć ile faktycznie można zyskać biorąc dotację i odliczając od tego koszty kredytu (prowizja, odsetki i inne jeżeli występują). Można taki kredyt spłacić od razu (np. po miesiącu), tak, żeby uniknąć kosztów odsetkowych? Słyszałem, że jest możliwość pokombinować coś z założeniem lokaty jako zabezpieczenie kredytu i w ten sposób uniknąć kosztów.

 

Kredyt wzięłam w Banku Spółdzielczym Rzemiosla (BSR).

Wczoraj wlasnie podpisałam umowę, we wtorek dokonam wypłaty środków, jak wykonawca uruchomi mi pompę.

Warunki.

Oprocentowanie 8,25%. Prowizja 3%. zabezpieczeniem kredytu jest umowa przewłaszczenia rzeczy - czyli gdy nie bede spłacać kredytu musze oddać pompę.

 

Dotacja wpłynie na spłatę mojego kredytu z chwila dostarczenia dokumentu potwierdzającego odbiór budynku.

 

Kredyt moge wczesniej spłacić. Ale nie wczesniej niz zwrot dotacji. Wczesniej moge robić nadpłaty w takiej wysokości aby w chwili otrzymania dotacji stan kredytu był większy niz kwota dotacji.

 

przy założeniu ze bede miała odbiór budynku w czerwcu i zaraz po uruchomieniu kredytu robie nadpłatę 20 tys. (Przy takiej nadpłacie w czerwcu stan kredytu wyniesie 26 tys, mogłabym spłacić 25 tys, ale jeśli poślizgne sie z odbiorem to nie dostanę zwrotu całej dotacji , bo w lipcu juz bedzie kwota mniejsza niz dotacja)

 

Koszty beda wynosić tyle

- prowizja 1555,50

- koszty inspekcji 212,00

- opłata za przelew środków do wykonawcy - 3,80

- odsetki od kredytu - to juz dane orientacyjnie bo nie wiem dokładnie kiedy odbiore budynek - zakładam ze do czerwca - msm nadzieje wczesniej - 1180,00

- opłata za posiadanie ROR - przez 6 mies - 6,00

 

 

Łącznie 2957.30

Dotacja brutto 19680,00

 

Netto 16.722

 

 

 

Rozmawiałam z doradca czy sa dotacje w tym roku?

Tak, sa. Ale jest 30% kosztów, a nie tak jak ja miałam 40%

Czyli w tym roku przy maksymalnej kwocie dotacja jest mniejsza o 4000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznie 2957.30

Dotacja brutto 19680,00

Netto 16.722

 

Rozmawiałam z doradca czy sa dotacje w tym roku?

Tak, sa. Ale jest 30% kosztów, a nie tak jak ja miałam 40%

Czyli w tym roku przy maksymalnej kwocie dotacja jest mniejsza o 4000 zł.

A na temat podatku romawiałaś? Bot gdiześ 4,5K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...