Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja salonu z jadalnia 25m2


amazonka88

Recommended Posts

Witam, poniżej wysyłam rzut całego parteru. Wybudowaliśmy z mężem dom - na dzień dzisiejszy mamy stan surowy otwarty na wiosnę ruszamy dalej i miejmy nadzieję, że święta grudniowe spędzimy już u siebie :) Na tą chwilę mam wizję na wszystkie pomieszczenia z wyjątkiem salonu :/ Nie wiem dlaczego wyszedł on tak "mały" - marzy mi się narożnik oraz stół na min. 10 osób - może ktoś ma pomysł jak by to wszystko ustawić? Salon ma wymiary 4 x 6,25 (pomieszczenie 1.3 na rzucie). Będę wdzięczna za każda propozycję. Na tą chwilę widzę telewizor na ściance między wiatrołapem a kuchnią, narożnik przy schodach i stół przy kuchni. Ale boje się, że wszystko będzie zagracone.. Pozdrawiam

m2-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amazonka88- bardzo fajna koncepcja. Powinien bez problemu wejść nawet duży narożnik (dałabym symetryczny 250-290x2). Na linii kuchnia-taras spokojnie wstawisz stół 200x100 z możliwością rozsunięcia dla 10os (chociaż już przy 200x100 posadzisz 10os-taki mam i sadzam;)).

Jeśli spędzacie dużo czasu przy tv to jego umiejscowienie w Twojej koncepcji może odbijać światło.

Jeśli nie przeszkadza Ci sofa tyłem do stołu to możesz obrócić narożnik o 90st i dać tv na ścianę ze schodami.

Tak czy inaczej wyjdzie bardzo czytelne wnętrze:)

Spróbuj rozrysować - choćby na kartce w kratkę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amazonka88- bardzo fajna koncepcja. Powinien bez problemu wejść nawet duży narożnik (dałabym symetryczny 250-290x2). Na linii kuchnia-taras spokojnie wstawisz stół 200x100 z możliwością rozsunięcia dla 10os (chociaż już przy 200x100 posadzisz 10os-taki mam i sadzam;)).

Jeśli spędzacie dużo czasu przy tv to jego umiejscowienie w Twojej koncepcji może odbijać światło.

Jeśli nie przeszkadza Ci sofa tyłem do stołu to możesz obrócić narożnik o 90st i dać tv na ścianę ze schodami.

Tak czy inaczej wyjdzie bardzo czytelne wnętrze:)

Spróbuj rozrysować - choćby na kartce w kratkę;)

 

Dziękuje ana289 za odpowiedź :) Jakoś lepiej mi na sercu jak ktoś potwierdzi, że wszystko się zmieści i nie będzie ciasno.. Powiedz mi proszę Ty masz podobne wymiary salony? Może jest możliwe wrzucenie zdjęcia jak wygląda ten Twój stół? Co do rozrysowania - to planuje jechać na budowę i rozrysować wszystko w salonie na posadzce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry z rysowaniem na podłodze.

Ja mam osobno salon 32m, który przechodzi w jadalnię 20m - ale w jadalni mam stół ikea Stornas (201x105) przy nim na stałe 8 krzeseł. Bez problemu można dostawić na krótszych bokach po jednym krześle bez konieczności rozsuwania stołu (dlatego napisałam, że posadzisz 10 osób) Sam stół rozkłada się na 247 i 293 i wtedy jest naprawdę dużym stołem, przy którym sadzam 14 osób - i taki stół również Ci wejdzie jeśli między kuchnią a drzwiami tarasowymi masz 4m. Tak więc głowa do góry - będzie bardzo ładnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...