Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Witam! mam na imię Magda i 2 dni temu odnalazłam to forum. od tego czasu czytam wszystkie wypowiedzi od początku i obecnie jestem na 11 stronie (ależ to czasochłonne). Na D08 zdecydowałam się około roku temu ale wszelkie pozwolenia i przyłącza zajęły ostatnie pół więc jeszcze nie kupiłam projektu. zdecydowałam sie na ten projekt bo podoba mi sie plan pomieszczeń choć przeraża mnie odrobinkę wielkośc pomieszczeń. nie widziałam tego domku w realu, jedynie na zdjęciach w gazetach i w internecie. Mój dom wybuduję na milutkiej działce na rzeką w Sędziszowie Młp. Jeśli ktoś z Podkarpacia lub Małopolski wybudował już D08 to proszę o kontakt Prawdopodobnie jestem najmłodszą fanką D08 dlatego proszę o pomoc doświadczonych Przestronnych:) zarazem jestem całkowitym laikiem Jeśli ktoś ma możliwośc przesłanie jakichkolwiek informacji, kosztorysów, planów lub zdjęć projektu to bardzo, bardzo proszę o przesłanie na maila: [email protected] . Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich obecnych na forum!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Przestronnych :lol:

Nie wiem Magdziak dlaczego przeraża cię wielkość pomieszczeń. My byliśmy w wkończonym Przestronnym i wcale nie jest taki wielki jakby się zdawało. W pokoju dziennym miejsca jest akurat na stół i wypoczynek. Bez szaleństw. Dlatego pomysł z przestawieniem kominka na ścianę łazienki bardzo mi się podoba. Kuchnia jest raczej niewielka.

Pozdrawiam Asia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff... dobrnęłam do końca postów na temat D08 :D ciekawa lektura i pouczająca ale rodzina prawie siłą odrywała mnie od komputera przez ostatnie 2 dni :D

 

co do przerażania rozmiarami domku to źle się wyraziłam: boję sie że będą za małe. na korzyść mniejszych pomieszczeń przemawia późniejsze-łatwiejsze utrzymanie domku w czystości i pod względem finansowym.

 

mój D08 jest już usytuowany na mapce: będzie to wersja lustrzana, aby taras boczny znajdował sie po południowej stronie a ten od salonu po zachodniej.

 

w projekcie chiałabym zmienić pare rzeczy, ale ze względów finansowych nie wiem czy opłaca mi sie wynajmować architekta do naniesienia zmian.

 

przeczytałam na forum że można poszerzyć garaż bez formalnych zmian o 30 cm. i tu moje pytanie: czy będzie te 30 cm, ta przestrzeń dodatkowa odczuwalne w komforcie użytkowania?

 

 

co do zmaian we wnętrzu, to wiem, że w dużej łazience zrezygnuję z wanny i bidetu, będe chciała przez to osiągnąć wiecej przestrzeni i zamontorać szafę na ręczniki.

 

z małej łazienki pozostanie sedes i umywalaka, a z połowy zrobię szafę wnękową dołączoną do wiatrołapu.

 

nie wiem jak rozwiążę jeszcze kwestię dzrwi tarasowych i okien w salonie, ale może coś w stylu jakuba.

 

moja działka (19 arów) leży na rzeką i jej tył jest pod ukosem :-? , dlatego chciałabym połączyć tarasy , zrobić coś w rodzaju fundamentów pod nie, obmurować i przestrzeń po nimi zagospodarować na sprzęt ogrodniczy. hmmmm.... nie wiem czy dobrze to objaśniłam :lol:

 

ojoj, ale się rozpisałam! gorąco pozdrawiam Malinkę, BK, Jakuba i Tab za informacje na temat budowy :D muszę przyznać ze zaimponowaliście mi determinacją i mądrością decyzji-będę brała z was przykład.

 

gorąco pozdrawiam z Podkarpacia!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "przestronnych",

ciepło, całe dnie spędzam w ogrodzie sadząc kwiatki, warzywka i takie tam....(tłumaczę sie dlaczego nie odpisuję tak długo)

Maciej, na twoje pytanie odpowiadam następująco: jest dokładnie tak jak podałam do muratora, dach został podniesiony. Mamy w ten sposób duże poddasze, gdzie mieści się łazienka, garderoba oraz sypialnia. Ogólnie jest 80 m podłogi. Dom nie stracił na swoim wyglądzie, nie powstał "pokraczny" projekt. Nawet wygląda lepiej, powiedziałbym okazalej. Załuję tylko że nie dostosowaliśmy sie do projektu z D08a z oszklonym widokiem na ogród. Ale to dodatkowe i koszty i mycie okien (tak na pocieszenie). Jeśli jesteś za zagospodarowaniem poddasza to polecam. Dla mnie sam dół byłby za mały. Góra jest przeurocza, te skosy, filarki i otwarta przestrzeń.....

Parę zdjęc mogę podesłać na priwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "przestronnych",

ciepło, całe dnie spędzam w ogrodzie sadząc kwiatki, warzywka i takie tam....(tłumaczę sie dlaczego nie odpisuję tak długo)

Maciej, na twoje pytanie odpowiadam następująco: jest dokładnie tak jak podałam do muratora, dach został podniesiony. Mamy w ten sposób duże poddasze, gdzie mieści się łazienka, garderoba oraz sypialnia. Ogólnie jest 80 m podłogi. Dom nie stracił na swoim wyglądzie, nie powstał "pokraczny" projekt. Nawet wygląda lepiej, powiedziałbym okazalej. Załuję tylko że nie dostosowaliśmy sie do projektu z D08a z oszklonym widokiem na ogród. Ale to dodatkowe i koszty i mycie okien (tak na pocieszenie). Jeśli jesteś za zagospodarowaniem poddasza to polecam. Dla mnie sam dół byłby za mały. Góra jest przeurocza, te skosy, filarki i otwarta przestrzeń.....

Parę zdjęc mogę podesłać na priwa

To ja też poproszę o zdjęcia. Asia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "przestronnych",

ciepło, całe dnie spędzam w ogrodzie sadząc kwiatki, warzywka i takie tam....(tłumaczę sie dlaczego nie odpisuję tak długo)

Maciej, na twoje pytanie odpowiadam następująco: jest dokładnie tak jak podałam do muratora, dach został podniesiony. Mamy w ten sposób duże poddasze, gdzie mieści się łazienka, garderoba oraz sypialnia. Ogólnie jest 80 m podłogi. Dom nie stracił na swoim wyglądzie, nie powstał "pokraczny" projekt. Nawet wygląda lepiej, powiedziałbym okazalej. Załuję tylko że nie dostosowaliśmy sie do projektu z D08a z oszklonym widokiem na ogród. Ale to dodatkowe i koszty i mycie okien (tak na pocieszenie). Jeśli jesteś za zagospodarowaniem poddasza to polecam. Dla mnie sam dół byłby za mały. Góra jest przeurocza, te skosy, filarki i otwarta przestrzeń.....

Parę zdjęc mogę podesłać na priwa

 

 

 

 

witaj reni! bardzo prosze o zdjęcia, również wcześniejsze:) dzięki!

 

 

mój mail: [email protected] lub w stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, tu Asia - żona Macieja(chyba wymyślę jakiś skrót...) - Reni, już nie mogę się doczekać Twoich zdjęć. Proszę prześlij na [email protected] . Czy zmieniliście całą konstrukcję dachu? No i ile to kosztowało (słyszałam o 30 tys dodatkowych). Pozdrawiam wszystkich Asia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziekuję Tab, za zdjęcie tego zadaszonego tarasu. Wygląda ciekawie i chyba faktycznie jest praktyczniejszy. Chyba macie drzwi balkonowe na oba tarasy. Czy to może taie duze okna?

 

Co prawda moja żoneczka już odpowiedzialała Reni, ale i ja się wtrącę żeby zdopingować do wysłania zdjęć. Z tym poddaszem to nie chcemy za wszelka cenę go zagospodarowywać, jednak jeśli udałoby się w rozsądny sposób wygospodarzyć tam jedno większe pomięszczenie to byłoby to dla nas atrakcyjne rozwiazanie. Chcielibyśmy nie wprowadzać telewizora do salonu, a na górze zrobić telewizornię i czytelnię. Takie tam kaprysy...

Dlatego tak nas inetresuje małe przemodelowanie dachu. Mamy więc do Ciebie Reni dalsze pytania: czy zmieniałaś cały strop, gdzie umieściłaś schody, gdzie okna i ile ich macie na poddaszu. To pewnie wszystko kwestia adaptacji projektu, jednak dobrze wiedzieć co w praktyce się sparwdziło.

 

Pozdrawiam

Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie drzwi balkonowe na oba tarasy. Czy to może taie duze okna?

 

 

 

Maćku, zamiast zwykłego okna, mamy w to miejsce tarasowe, szerokie na 180cm, a to drugie bez zmian, szerokie na 360cm. Zlikwidowalismy małe balkonowe na boczny taras, bo powiększalismy pomieszczenie gospodarcze. No i gdybyśmy nie powiększali pom. gosp. to taras byłby o wiele większy i oczywiście zadaszony. Bo nie o cień tu chodzi tylko o schowanie się przed deszczem, by spokojnie posiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

co do zadaszonego tarasu - załączam bardzo, bardzo stare zdjęcie naszego domu na którym widać jak my to rozwiązaliśmy. Wyszedł taras pod dachem o powierchni ok 25 m2 plus drugi taras - na słoneczku, bez dachu, ok 20 m2. Bardzo nam taka powierzchnia odpowiada, bardzo się przydaje kiedy pada - udają się nawet duże imprezy na kilkanaście osób :)

 

http://foto.onet.pl/upload/36/29/_529367_n.jpg

 

CO do strychu - mamy spore dwa pomieszczenia, jedno ok 12 m2 drugie też jakoś tak.

 

Wielkość pomieszczeń - bardzo się cieszę że nie są większe, i tak nie wyrabiam ze sprzątaniem. Salon jest OK, gdyby był mniejszy to meble mogłyby się nie zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okno 3,5 m z roletami. Nie są to drzwi, więc okno jest tylko przytrzymane od strony wewnętrznej. Montowała mi to firma rolkaster http://www.rolkaster.com.pl/ spod Ostrowa Wlkp. Są to rolety aluminiowe, napęd elektryczny. Można pomyśleć o podzieleniu rolet na 2 części.

 

Pozdrawiam

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich - dlugo mnie nie było ...

 

ja mam "suwankę" w tym miejscu dzielnoną na 3 części - boczne to fix'y a środkowa odsuwana na prawo. Rolety elektryczne także są 3 - skrzynki standardowo są przytwierdzone na stałe do ram a także do górnego stropu ... nie zauważyłem nawet pęknięcia ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Co prawda jestem dopiero na etapie pozwolenia na budowę, mamy zamiar budować z betonu komórkowego - siporeks - co wy na to . Ale interesuje mnie wszystko o tym domku szczególnie rozwiązania wewnątrz. Widziałam dom wewnątrz, myślałam że będzie większy szczególnie kuchnia i salon. W kuchni bardzo bym chciała postawić stół, aby tam jeść posiłki ale wydaje mi się to niemożliwe. Więc wszystkich juz zamieszkałych proszę o informacje o ich rozwiązaniach w kuchni. Poydrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jestem tu zupełnie nowy ale z tego samego powodu co wy wiec zanosi się że zostane na dłużej :)

 

Zaczynam budowę D08 dopiero w sierpniu, bo dopiero do tego czasu uporam się z papierkami. Już jednak załatwiam ekipy na budowę i brakuje mi dachu... Jeśli znacie dobrą tanią i solidną ekipę cieśli z okolic gniezno-poznań, to chętnie skorzystam z tego kontaktu (ostatecznie może być to tylko solidna firma a już niekoniecznie tania ;).

 

I mam oczywiście stałe pytanie: Jest tu ktoś z moich okolic kto ma już "przestrnnego" abym mógł zerknąć i poradzić się doświadczonych?

 

Pozdrawiam!

 

Hubert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...