Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

MLINKA oto mój koszturys:

 

FUNDAMENTY I ŚCIANY

Bloczki PREFABET KOZIENICE 9.000

Bloczki betonowe na fundament 2.200

Beton na wieniec i fundament 1.870

Drut na zbrojenie fundamentu i wieńca 2.000

Deski na wieniec 800

Wykopanie fundamentów i szalunki 800

Cemplast, Izobet, Folia, Cegła na komin,Folia, Pustaki na ścianki działowe,Odpływ, Gwożdzie 5.300

Piasek 1.100

Robocizna 12.000

 

DACH

Deski 14.000

Dachówka cementowa DACHBUD RZESZÓW 15.000

Robocizna 15.000 (6.000 za konstrukcję i położenie folii paroizolacyjnej, 4.000 za położenie dachówki i rynien)

Rynny 1.600

Gwożdzie 1.000

Materiał na podsufitkę 3.000

Robocizna za podsufitkę 1.500

 

PODŁOGA

Piach 600

Folia wylewki 400

Siatka wylewki 500

Styropian 6.000

Klej do styropianu 300

Materiały hydrauliczne 3.000

Hydraulik 1.000

Wylewki (materiał + robocizna) 4.000

 

RAZEM 101.970

 

Dom jest piękny. Już chcę w nim mieszkać.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo dobry wynik(101 970)

Trochę mało mi wychodzi na betonie i na bloczkach betonowych prawdopodobnie miałaś zalewany fundament monolityczny do wysokości gruntu.Robiłem wstępną kalkulacje na bloczki i wychodzi mi 3248 szt x 2,20=7145,6

Za beton z gruchy na ławę cena ogólna wraz ze sprzętem którym to wszystko wleją ponad 4000

Potrzebny jest też cement i wapno do murowania ściany fundamentowej .Czy fundament zalewaliście gotowym betonem?

Robociznę mam wycenioną na podobnym poziomie 15 000 za zakres robót ;

Zakres robót budowlanych dla stanu surowego otwartego.

 

 

Wykonanie wykopu pod Fundamenty

Wykonanie ławy fundamentowej

Wykonanie ściany fundamentowej z bloczków betonowych

Wy. Izolacji przeciwwilgociowej pionowej /np. 2x abizol/

Wy.Izolacji cieplnej z płyt styropianowych ściany fundamentowej – pionowa

Przyklejenie siatki na styropianie

Wy. stóp pod kominy

Zagęszczenie gruntu wewn. ław fundamentowych podkład z pisaku

Wy.wyjść dla rur kanalizacyjnych i wodociągowych

Zalanie podkładu betonowego (B7/5)

 

 

Wykonanie izolacji poziomej 2 x papa na lepiku

Wymurowanie ścian budynków zewnętrznych z betonu komórkowego 24cm

Wymurowanie ścian wewnętrznych nośnych z betonu komórkowego 19cm

Wy.kominów

Wy.nadproży i wieńców

 

 

Wy.więźby dachowej

Wy.stropu drewnianego

Zaimpregnowanie elementów drewnianych

z tym że jeszcze będę negocjował prawdopodobnie tysiąc złoty spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku masz rację.

Bloczki stawiałam na fundamencie od poziomu gruntu.

Kuiłam gotowy beton do zalania ławy fundamentowej i do wieńca.

Bloczków do fundamentu wyszło mi trochę więcej niż zamierzałam, bo okazało się ,że moja działka nie jest płaska jak stół i na taras mam teraz 6 schodków.

Polecam pomysł z połączeniem tarasów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedzieć że Twoje doświadczenia są nam pomocne na etapie stanu zero.

Na mojej działce jest podobnie też jest nie równa co spowoduje podniesienie budynku,ludzie związani z budownictwem widząc tą działkę mówili że właśnie sposób z zalaniem fundamentu do najniższego punktu a potem w górę bloczki jest najrozsądniejszy z tym że u dołu musi być rozszerzenie wykopu w celu powstania tak zwanej stopy.

Mam pytanko: ile masz warstw bloczków ponad poziom i jaką zużyłaś ich ilość ułatwi mi to wyliczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie ocieplania ścian. Wewnątrz położone rury do CO i CWU, kable do elektryki, tynki. Moje zmiany w projekcie:

1. Z korytarza i łazienki jeden duży przedpokój i w nim schody na strych

2. Pod schodami miejsce na wc dla gości

3. Powiększenie pomieszczenia gospodarczego i wstawienie pomiędzy niego i garaż kotłowni (buduję na wsi bez gazu i muszę się liczyć z paliwem stałym)

4. Strych przygotowany do ewentualnej zabudowy. (na razie miejsce na pranie, graciarnie i ....)

Jeśli kogoś interesuje koszt wykonania do mojego etapu mogę przesłać (są to moje koszty, przy innym wykonaniu będą inne - arkusz e Exelu)

Dom nadal mi się podoba, tylko dach wychodzi bardzo drogo (z foli wyszło mi że ~350 m kw

Budowa to duża frajda, chociaż przedemną wykończenie = wykończenie. Mam nadzieję, że nie będzie gorsze od dachu.

Pozdrawiam wszystkich budujących D008

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztorys jest w pliku Exela. Nie wiem jak go przesłać poprzez forum. Dla wszystkich zainteresowanych - proszę o podpowiedź jak to zrobić lub adresy e-mail, żebym mógł wysłać w formie załącznika

 

Poprzez forum nie ma możliwości przesłać pliku excela. Musiałoby to być zapisane na stronach www. Przesłałam adres na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była u mnie firma wykonawcza - o mało co nie spadłam z krzesła jak podali wycenę za postawienie fundamentów, ścian, ocieplenie i tynki wewn i zewn, posadzka (czyli wylewka) 55 tysięcy - za 2 miesiące pracy. Bez dachu.

 

Zaproponowałam obniżenie ceny o 50% i dołożenie wykonania dachu.

 

Szukam oczywiście dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja już mam wykonawcę wcześniej wspominałem że mam propozycję na 15 000 udało mi się zejść na 13 000 z tym że obiecałem że jak będę zadowolony będą następne prace.

Jest to solidna ekipa ,mój D 08 będzie 108 domem wykonanym przez tego murarza .Zakres prac jaki zostanie zrobiony znajdziecie wyżej.Zaczynamy w połowie maja wtedy to ekipa kończy pracę na budowie i przechodzi do mnie.Pierwsza firma proponowała mi ponad 50 tyś.Musicie uzbroić się w cierpliwość pojeździć po domach które budowali i na pewno znajdziecie tanio i dobrze.Zauważyłem że na forum panuje przekonanie że jak jest tanio to musi być źle nie dajcie się temu zwieść.Sprawdzajcie dokładnie kandydatów po samej gadce można się z oriętować czy facet zna się na rzeczy.Wiadomo pójdziesz do firmy ,gabinety, komputery ,luksusy a na budowie taki sam majster jak wszędzie pracuje za 1000 miesięcznie ,a może nawet gorszy bo jak by był dobry to by działał na własną rękę.

Pomyślnych wyborów życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani Przestronni

 

Wykonałam kosztorys do Banku (SAMA) Jak zaakceptują to prześlę zainteresowanym. Oddałam już do banku (PKO S.A.) i czekam na opinie.

 

Rozmawiałam z moim wykonawcą na temat kominka-grila zewnętrznego. Powiedział, że bez problemu go wykona. Zrobi fundament pod ten kominek i wymuruje. Na to trzeba jakieś wykończenie np. klinkier, kamienie lub inne takie. U mnie chyba będzie klinkier taki jak na całym domku lub piaskowiec. Mój brat ma gril wykończony kamieniem i wygląda to fajnie. Jeżeli chodzi o koszty robocizny to zwiększy mi się metraż fundamentów i ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

wczoraj pani architekt zaproponowała zamiast połączenia dwóch tarasów, zrobienie dwóch osobnych, ale wykonanie jakieś interesującej architektury ogrodowej pomiędzy tymi tarasami - jakieś płotki, pale, ścieżki z kostek granitowych, krzaczki, mostki etc. coś co by je łączyło.

 

Może byłoby to fajniejsze niż jeden duży taras?

 

Na pewno poproszę swoją panią o zaproponowanie projektu ogrodu. Mówiła że dobrze będzie wyglądać magnolia przed domem.

 

Zapytałam też jak ten projekt ma się do zasad feng shui. Niestety wejście i drzwi balkonowe są na przsestrzał. Ale można umieścić "coś energetycznego" :o w centrum domu. Ogień w centralnym miejscu - dobrze.

Więcej nic o feng shui nie wiem.

Pewnie się z tego śmiejecie, ale może coś w tym jest?

Aha, i czy ktoś z was myśli o rekuperatorze - bo wtedy nie trzeba robić kominów do tradycyjnej wentylacji, w sumie to co wydam na rekuperator, można zaoszczędzić na kominach. Kominy będą systemowe, Schiedla albo podobne.

Jakie wy macie pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W połowie lutego rozpocząłem budowę D08. W chwili obecnejmam mury wyciągniete i przygotowane do więźby dachowej. Zastanawiam się czy spadek 25 stopni to wystarczający, aby dobrze wyglądał. Czy zadaszenie tarasu jest mozliwe w sposób aby wysokość na tarasie w najniższym miejscu miała 1,8 m? Czy ktoś z Was ma może zdjęcia budynku D08 z zadaszonym tarasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...