Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich.

 

Tak jak wszyscy w tym poscie buduje d08. Moj domek jest na etapie wylewania wienca i robot hydrauliczno-elektrycznych.

Buduje z suporeksu 24 + styropian 12. Dach z dachowki cementowej. Okna PCV w okleinie drewnopodobnej. Ogrzewanie gaz z sieci.

Calosc z robocizna, zakupem dzialki (2000 m2), szambem, ogrodzeniem i wykonczeniem (lacznie z zabudowa kuchenna) powinna mnie wyniesc 230 tys zl.

Razem z moja "lepsza polowa" stwierdzilismy, ze projekt jest na tyle funkcjonalny i praktyczny, iz nie wymaga wielkich zmian. Jedyne co zrobilismy to powiekszenie pomieszczenia gospodarczego (teraz konczy z "pierwotnym" poczatkiem okna w salonie) oraz zmiana wyjscia na mniejszy taras (podwojne drzwi tarasowe i po bokach okna).

 

Teraz stoje przed dylematem dotyczacym bramy garazowej. Cena bramy zaprojektowanej wynosi w granicach 4000-4500 tys. Bedac w firmie, ktora zaopatruje mnie w materialy doradzono mi by zrobic dwie mniejsze (uchylne). Ma to wyniesc polowe ceny "oryginalnych" i byc rownie dobre... Sam nie wiem.

Mam tez problem z ociepleniem garazu. Wszyscy fachowcy doradzaja mi zalozenie grzejnika w tym pomieszczeniu (podobno zapobiega to skraplaniu sie wody w nieogrzewanym pomieszczeniu).

 

Moze ktorys z forumowiczow, ktorzy maja juz wybudowany d08 moze mi pomoc? Z gory dziekuje.

 

P.S. zbyszku - Budujesz w Brzesciu Kuj.? To jestesmy sasiadami (prawie:-)).

Jesli chcesz zobaczyc wybudowany juz d08 to taki jest w Szpetalu Gornym. Ewentualnie jesli masz ochote wymienic sie doswiadczeniami z trwajacej budowy to zapraszam do siebie (moj mail: [email protected]). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filipjak,

nie rób dwóch bram garażowych - jeśli dom już stoi to jak - wymurujesz pomiędzy nimi murek? :o Czy po prostu jedną obok drugiej - pomyśl jakie to będzie niewygodne jak w zimie dwa samochody będą "garażować" - w czasie śnieżycy musicie wysiąść oboje z samochodów, otworzyć obie bramy, potem wyjść z powrotem, zamknąć, "zakluczyć" ...

A teraz wyobraź sobie elegancką bramę rolowaną na pilota ... bez wysiadania z samochodu w śnieżycy i na mrozie -30 stopni Celsjusza ...

 

Lepiej odżałować a mieć większy komfort.

CO do grzania garażu - my nie chcieliśmy grzać, w garażu może być wylot rury od rekuperatora.

Ale pomyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki BK za odpowiedz.

Jesli chodzi o filar pomiedzy obydwoma bramami to technicznie nic nie stoi na przeszkodzie. Mam juz wstepna zgode nadzorcy budowlanego i... brakuje tylko decyzji. Bylem wczoraj u przedstawiciela bram Wisniowskiego i jak mnie zapewnial bramy uchylne (z oryginalnym ociepleniem) maja podobne parametry jak panelowe, a cena o 50% nizsza. Do poniedzialku musze podjac decyzje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE RÓB FILARU MIĘDZY BRAMAMI!

Przecież suma sumarum wyniesie cię to tyle samo co ta lepsza brama! Pomyśl - cegły, docieplenie, tynk ...

 

a manewrowanie w takim garażu jest przecież dużo trudniejsze.

Wyobraź sobie wjeżdżanie do garażu - ty Fordem Galaxy a żona swoim Jeepem Grand CHerokee ... Lepiej jedną szeroką bramą niże dwiema małymi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ty Fordem Galaxy a żona swoim Jeepem Grand CHerokee ... " - pomarzyc dobra rzecz:-)

 

Naprawde juz nie wiem. Zgodnie z wszelkimi obliczeniami jest mozliwosc wstawienia dwoch bram i zrobienia slupka pomiedzy nimi (i to, jak zapewnia mnie wykonawca niewielkim kosztem) co daje oszczednosc rzedu 2,5 tys zl. Z drugiej strony walory estetyczne i komfort jest chyba wyzszy w rozwiazaniu z jedna brama...

 

Najlepiej jakby ktos mial takie rozwiazanie u siebie i moglby sie podzielic doswiadczeniami. Moze jest ktos taki?

 

A tak swoja droga to ten garaz jest troszke maly na dwa duze samochody. Jakis wiekszy rodzinny pojazd i cos seicentopodobnego to jest (chyba) maksimum mozliwosci.

 

Mam jeszcze jedno pytanko - jak rozwiazaliscie sprawe okiennic? Tzn. chodzi mi o cene i ewentualnych wykonawcow. Mam oferty kilku zakladow stolarskich i w sumie nie wychodzi to drogo - od 2,5 do 3 tys. Mankamentem jest to, iz takie okiennice maja tylko wlasciwosci ozdobne (niestety mozna je rozmontowac w minute). A ja chcialbym zeby chociaz troche chronily okna i dom. Czy jest sens inwestowac w cos drozszego majacego zabezpieczenia? A moze zaoszczedzone pieniadze przeznaczyc na lepszy system alarmowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty - nie kupisz żonie Jeepa?!

Jak to?

Autko w sam raz na zakupy czy do fryzjera ...

 

Ja też zaczynam mieć obawy co do wielkości tego garażu - w sumie się nie zainteresowaliśmy tym wcześniej...

A mąż jeszcze tam chce dać rekuperator...

W lecie to jedno auto może sobie stać przed bramą ale w zimie niestety oba muszą się zmieścić.

 

Myślę że jedna brama daje dużo większy komfort a jak poszukasz rabatu to może różnica będzie nie 2,5 a np 2 tys.

 

Ja nie brałam okiennic w ogóle pod uwagę - myślałam o roletach ale po ostatnich postach o roletach zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej po prostu same porządne okna antywłamaniowe, ew. rolety na pewno nie okiennice.

Mam jakieś wyceny na okna - od 6 (białe PCV) do 25 tys (meranti ...) rolety od 6 tys, oczywiście wszystko na pewno do negocjowania.

 

CO do garażu - zapodaj temat na Wymianie doświadczeń, na pewno odezwie się więcej osób, niż tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadla. Nie bedzie dwoch bram! Ostatecznie wychodzi, ze wjazd bylby szeroki na okolo 220 cm. Przy rozmiarach samochodow rodzinnych stanowiloby to problem (szczegolnie dla mojej lepszej polowy:-)).

a co, wyliczyłeś, że lakiernik/blacharz kosztowałby tyle co różnica między tanią i drogą bramą? :lol:

a robisz bramę na pilota?

Czy w 4 -6 tys można się zmieścić z ceną za bramę rolowaną na pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co, wyliczyłeś, że lakiernik/blacharz kosztowałby tyle co różnica między tanią i drogą bramą? :lol:

a robisz bramę na pilota?

Czy w 4 -6 tys można się zmieścić z ceną za bramę rolowaną na pilota?

 

Dokladnie. Zaoszczedzone pieniadze to ledwo jedna (maks dwie) wizyty u lakiernika:-)

Ja mam nagrana brame Wisniowskiego (4,5 na 2,25, braz, z montazem i napedem) za 5300. Dostalem rabat 10% na calosc. Montaz jest z VAT-em 7% (wtedy brama tez z takim podatkiem). Mam jeszcze ciekawa oferte z firmy BiG TOR z Bydgoszczy (http://www.bigtor.pl). Oferta jest o okolo 300 zl tansza, ale nie znam dobrze ich produktow i nie wiem czy warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Drodzy przestronni

 

Dawno nikt tu nie zaglądał. Jestem ciekawa na jakim jesteście etapie. Ja mam ściany, choć nie mają jeszcze wieńca. Jestem troszkę podłamana tempem robót no i kosztami. Te ostatnie przechodzą moje najśmielsze oczekiwania. :cry: :cry: :cry: Napiszcie co u Was. A jeżeli chodzi o bramy to skąd macie takie ceny :o Ja nie mogę zejść poniżej 7000 :evil:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...