Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Ja również witam wszystkich Przestronnych.

No cóż, jestem na samiutkim początku drogi... Kupiliśmy właśnie działkę. Od jakiegoś czasu oglądam różne projekty, ale od początku właśnie TEN najbardziej mi się podoba :D Wiem, że w okolicach Wrocławia są Przestronni. Czy ktoś może zdradzić tajemnicę, gdzie?? My będziemy się budować w Marcinkowicach (15 km od Wrocławia w kierunku Oławy, Opola).

Przeraża mnie trochę cena dachu :-? , ale to właśnie w dachu w dużej mierze jego (domku) urok.

Będę wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja również witam wszystkich Przestronnych.

No cóż, jestem na samiutkim początku drogi... Kupiliśmy właśnie działkę. Od jakiegoś czasu oglądam różne projekty, ale od początku właśnie TEN najbardziej mi się podoba :D Wiem, że w okolicach Wrocławia są Przestronni. Czy ktoś może zdradzić tajemnicę, gdzie?? My będziemy się budować w Marcinkowicach (15 km od Wrocławia w kierunku Oławy, Opola).

Przeraża mnie trochę cena dachu :-? , ale to właśnie w dachu w dużej mierze jego (domku) urok.

Będę wdzięczna za odpowiedź.

 

Wątek o przestronnych jest już dosyć długi. Więc zapraszamy dołącz się do nas. We Wrocławiu buduje BK. Rzeczywiście dach jest drogi. Kładąc dachówkę ceramiczną zmieścisz się w 50tyś. Jak położysz cementową to kilka tysiączków mniej. Ale myślę że warto. Pamiętaj że odpada koszt piwnicy czy poddasza.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz zapraszam do pisania postów w wątku "D08-PRZESTRONNY" Tam jest nas więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emango,

u mnie "robią" się ściany - z silikatów. Niedługo będzie dach. Jak tylko będzie można wejść do środka i coś zobaczyć, jak będą ściany działowe, zapraszam na oględziny - też buduję się w tamtych stronach :) Informacje na priv - pisz, służę informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie koszty musisz ponosić z tytułu prowadzenia działalności w domu...

 

ze względu na rocznego malucha na razie gabinetu żona nie uruchomiła więc kosztów z tego tytułu na razie nie ponosimy ale z tego co pamietam to nie sa to zawrotne sumy (drozszy prąd i podatek dla gminy od metrazu faktycznie przeznaczonego pod działalnośc gospodarczą)

Pawel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALINKA,

o którą ścianę ci chodzi:

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/D08r.jpg

 

między 9 i 10 czy między 7 (łazienką) i 9 ?

U nas dodaliśmy nośną między częścią nocną i dzienną - i robimy z silikatki 18 (nadaje się nawet na ściany zewnętrze ale budujemy z 25) Tam dodaliśmy ławę (której nie było w projekcie, podrożyło to fundament, ale z kolei potaniło więźbę no i chyba śpimy spokojnie, fundament jest mocarny.

 

pozostałe chyba z 12-tek, a te działowe to z silikatek 8 cm.

 

Ty chyba budujesz z pustaków ceramicznych - myślę że są jakieś odpowiedniki? Na pewno nie grubość 25 cm zresztą nie wiem

 

a może zainteresuj się tym zeby zrobić silikat w środku domu - bardzo "uszczelnia" pomieszczenia pod względem akustycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ściankę wzdłuż sypialni 3 garderoby 4 aż do kuchni. Jest to scianka na fundamencie. Miała być z 12 ale więźbiarz stwierdził że pustak 12 jest za słaby i musi być 24. Zastanawiam się czy wy też robiliście tak szerokie. Czy jest taka potrzeba bo to jednak pomniejszy korytarz.

 

Paweł a jakiej szerokości masz tę ściankę??

 

BK pomysł z tym fundamentem dodatkowym jest super szkoda że wcześniej nie pomyślałam bo jak teraz na to patrzę to w tym miejscu jest jednak taka duża przestrzeń bez fundamentów no i chodzi właśnie o ten strop.

 

BK nie mogę ci pomóc co do Twojego pytania bo nie powiększam dachu. Jesli chodzi o wzgledy estetyczne to kwestia gustu. Ja osobiscie postawiłabym kolumne ale murków nie robiła. Wydaje mi się że tak wyglądałoby lepiej a poza ttym patrze na to od strony sprzątania łatwiej jest umyć gładką powierzchnię niż szorować brud w zakamarkach.

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ściankę wzdłuż sypialni 3 garderoby 4 aż do kuchni. Jest to scianka na fundamencie. Miała być z 12 ale więźbiarz stwierdził że pustak 12 jest za słaby i musi być 24. Zastanawiam się czy wy też robiliście tak szerokie. Czy jest taka potrzeba bo to jednak pomniejszy korytarz.

 

My tez mamy 24. Nassz wykonawca stwierdzil, ze 12 to nadaje sie na scianki dzialowe, a nie na nosne. Korytarz jest troche mniejszy, ale nie sprawia to wiekszego problemu (wbrew pozorom ten korytarz jest wystarczajaco szeroki).

 

Dla pytajacych o garaz - JEST ZA WASKI! Niestety brakuje okolo 50 cm by jego funkcjonalnosc byla wystarczajaca. Owszem zmieszcza sie dwa samochody, ale miejsca przy wysiadaniu jest malo. Jesli trzeba wyciagnac np. zakupy czy dziecko z siedzonka stanowi to problem.

Najgorsze jest to, ze jak twierdzi moj wykonawca mozna bylo wczesniej poszerzyc garaz o okolo 30 cm bez zmian w projekcie i wygladzie domu. Tylko nikt o tym nie pomyslal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wewn. scianke nosna takze mam o grubosci 24 ... 12-stka jest za waska ...

filipjak - o tym garazu to mnie zmartwiles ... a moze masz jakies krążowniki szos ?

 

pozdrawiam

 

Tiaaa - krazowniki :-)

Szkoda Felicia i Ford Mondeo (kolega pozyczyl do testow:-) ).

Moja Fela ma cos kolo 180 cm (bez lusterek). Dodaj prawie 200 Forda i masz 120 cm luzu. Drzwi otwarte na maksymalna szerokosc to 70-80 cm. Reszta jest oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...