Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ,ja mam pytanie o wysokość podmurówki ,ile powinna wystawać nad ziemią, ile bloczków najlepiej w centymetrach .bardzo prosze o szybką odpowiedz ! :-?

 

ja mam 2 bloczki ... ale jak dowioze ziemi to moze 1,5 bedzie ... mozesz zobaczyc jak to wyglada klikajac na moje zdjecie ponizej ... a potem na pierwsze z brzegu ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyśmy mieli silkę oryginalną to byłoby 15 cm bo 15-tki z silki mają właściwości bloczków na ściany nośne. A tak będzie 18-tka, dzięki za podpowiedź - ale zastanawiam się czy jest sens jak już dajemy ściany nośne między częścią nocną i dzienną (najmniejsza sypialnia - salon, wiatrołap-sypialnia,

 

u mnie są 3 bloczki plus wieniec, ale będzie podsypane, więc będie podmurówka na 1 - 2 schodki, ja optuję za jednym podsy[pujemy sporo piask, podnosimy budynek

 

co do zmiany okna - nie wystarczy wpis do dziennika budowy? Proszę pilnie o odpowiedź - murują juz dzisiaj, byłoby dobrze gdybyśmy wiedzieli!

 

To samo z murkiem - czy robić czy nie?

 

No i co do tarasu - MALINKA - nasz wykonawca powiedział że wystarczy wpis, bo taras nie jest wliczany do powierzchni zabudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK co do zmian to mąż był ostatnio w Starostwie w tej sprawie i powiedzieli mu że zmiana wielkości tarasów czy zmiana wilekości otworów okiennych wymaga zmiany w projekcie i zgłoszenia w Starostwie. Najlepiej sama zadzwoń do sojego Starostwa i zapytaj, to nie będzie duży koszt a lepiej zrobić to teraz niż później mieć problemy. Otwór okienny możesz powiększyć już teraz a w międzyczasie zanim wstawisz okno można załatwić formalności. Teraz jadę na działkę ale jak wrócę to poszukam przepisu który o tym mówi.

 

ewat05 Co do wysokości bloczków zmierzę dokładnie i podam wieczorkiem.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewat05,

nie przesadzajmy, przecież to ejst parterówka, będzie źle wyglądać z kilkoma schodkami, byłaby niezgrabna.

te 30 cm wystarczą w zupełności, przecież to i tak dużo, nie przejmuj się tym co mówią murarze, może są przyzwyczajeni do budowy kilkupiętrowych domów z piwnicami, któe muszą mieć dużą podmurówkę

 

mam cały czas pytanie o murek - ja jestem na nie, ale może ktoś poda jakiś rozsądny argument na tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, okno w najmniejszym pokoju już jest (tzn otwór okienny), nie da rady powiększyć no i murek na tarasie też, chłopaki gonią z robotą aż miło. W kilku miejscach już doszli do pełnej wysokości, mówią że do środy będzie z wieńcem.

Robiłam już dzieciom zdjęcia w ich pokojach :)

córka pyta dlaczego ta łazienka taka mała, ten pokoik też, no i w ogóle dlaczego to wszystko takie małe :lol:

 

murek tez na tarasie już jest - mąż uzgodnił naprędce z panem Stasiem (argumentując że na imprezie nie fiknie kozła do tyłu będąc w stanie wskazujacym na spozycie - w życiu nie słyszałam takiego uzasadnienia dla postawienia ściany)

no trudno

 

Czekamy na więźbę, szykujemy się powoli do dachu.

Ale to jeszcze długa droga, pewnie jednocześnie z dachem będą robić ścianki działowe , bo ich jeszcze nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich przestronnych ,którzy mają już dach:czy w odcinku dachu nad wejściem mieliście dodatkowe wzmocnienia więżby,jeżeli tak to jakie?

Chodzi o to,że dom w stanie surowym mieliśmy postawiony w 2000r.(dachówka ceramiczna).Po czterech latach dolna część dachu właśnie nad wejściem delikatnie siadła.Pamiętam,że w trakcie montowania dachu wujek-dekarz doradził nam zrobienie tam dodatkowych zastrzałów,mimo to dach lekko siadł.Katastrofą to nie grozi( mam nadzieję),oko laika też nie dostrzeże ale jest mały problem w czasie większych ulew, automatycznie zrobił się nacisk na rynnę i zmniejszył się jej kąt nachylenia przez co woda z rynny się przelewa. Ale na początku było wszystko ok.Przy okazji uczulam na ten problem wszystkich tych co bez dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi dekarze chcieli mi tam slupki stawiac :roll: ... powiedzialem ze nie ma mowy... Ostatecznie sa tam 2 duze dwuteowniki pospawane razem.

Spokojnie wytrzymują napór dachówek .... mam tez pewnosc ze nic sie nie obwiesi w przyszlosci ...

 

IN sprobuj zmienic mocowanie rynien tak aby prawidlowo dzialaly ... mam nadzieje ze nie bedzie sie to bardziej poglebiac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o

 

No teraz to mnie przeraziłeś. Jak mam to wzmocnić?? Nie chcę słupków. IN jak to dobrze że mówisz o tym bo niedługo zacznę robić dach. Roland a myślisz że te dwuteowniki wystarczą?? Jak to dobrze że mamy to forum bo po czterech latach to bym się wkurzyła. A tak poza tym IN skoro już wykonawcy zalecają dodatkowe wzmocnienia a Ty zrobiłeś to zgodnie z projektem to może należałoby wystąpić o odszkodowanie do projektanta :wink: Przecież każdy powinien odpowiadać za swoją pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzwoniłam do tartaku zalarmowana waszymi opiniami o tych wzmocnieniach

pan mnie uspokoił że przy płytce wielokolczastej (zamiast gfwoździ i tradycyjnie zbijanych wiązarów) i dodatkowych wzmocnieniach nie ma mowy żeby coś się stało, że tam w tym miejscu zaprojektowali dodatkowe stężenia, i że płytka spokojnie przeniesie takie obciążenia

zresztą dają 5 lat gwarancji

no i mnie to uspokoiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówią twoi fachowcy to pewnie tak będzie ... nie ma się czym przejmować poza przypilnowaniem ich żeby to prawidłowo zrobili ... bo to czasem nie idzie w parze niestety :(

Jak mnie juz tak zaczeli straszyc przy pierwszych rozmowach to wolalem dmuchac na zimne ... bo potem by mi jeszcze powiedzieli "Sam żeś facet tak chciał ... my chcieliśmy dać słupki" i była by d... zbita ... :-?

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiliśmy (pisaliśmy) wcześniej o ścianach konstrukcyjnych

no więc u mnie jest sporo wzmocnien w stosunku do projektu: wieniec nad fundamentami, dodatkowa ściana konstrukcyjna - łącząca salon z najmniejszą sypialnią - gabinetem i wiatrołap z sypialnią przy wejściu (no i wieniec nad fundamentami do tej ściany), dodatkowo ścianę w korytarzu kierownik też kazał wybudować nie działową a konstrukcyjną,

ale jak kazał zrobić nośną ścianę ze ścianki dzielącej garderobę i pokój oraz - po drugiej stronie korytarza - małą i większą sypialnię - to chyba przesadził. W sumie to mamy takie ściany jak w wieżowcu, nie wiem czy te wszystkie wzmocnienia są konieczne, w końcu to koszty i mniejsze pomieszczenia.

Czy też robicie/robiliście takie zmiany?

u mnie szykują szalunki do wieńca, ma być w poniedziałek. Miało być zrobione w zeszłym tygodniu teraz miało wysychać,

czy wy też mieliście tyle opóźnień?

chociaż może nie jest tak źle - od początku budowy minęło jakieś 6-7 tygodni - ale mnie te opóźnienia strasznie denerwują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...