Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

moze te dodatkowe wzmocnienia sa robione z jakichs powodow ... moze masz jakies podmokle tereny ... nie wiem ...

u mnie nic wiecej niz to co w projekcie nie bylo robione jesli chodzi o wzmocnienia ...

w tym tygodniu klade podlogowke i koncowa posadzke ... mam nadzieje ze nie bedzie opoznien ... :) :wink:

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Potrzebuję pilnej rady,

mianowicie przyszło mi do głowy żeby zrobić jednak dziurę w ścianie nad drzwiami wejściowymi na doświetlenie. Wykonawca proponuje luksfery, ale chyba nie będą pasować, wolałabym doświetlenie, wiem że troche kosztuje, ale przynajmniej byłoby trochę jaśniej, bo nie ma tam okna. Czy robicie też tak u siebie, i czy między wiatrołapem a resztą domu zostawiacie drzwi czy nie? Bo ja chcę zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - ja rowniez powaznie sie zastanawiam nad odpuszczeniem sobie tych drzwi. Jakos tak do mnie nie przemawiaja.

Z drugiej strony bez nich drzwi wejsciowe sa praktycznie widoczne z salonu (a to juz mniej ciekawe).

Ostatnio podlamala mnie cena rynien. Zamowilem Kaniony z PCV i obliczylem sobie, ze maksymalnie wyniosa mnie one cos kolo 1800 zl (przemnozylem sobie obwod dachu przez cene rynien i dodalem rynny spustowe). Bylem zadowolony... do czasu gdy otrzymalem fakture. Prawie 3500 za kawalki PCV?!

Swiat jest chory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnej rady,

mianowicie przyszło mi do głowy żeby zrobić jednak dziurę w ścianie nad drzwiami wejściowymi na doświetlenie. Wykonawca proponuje luksfery, ale chyba nie będą pasować, wolałabym doświetlenie, wiem że troche kosztuje, ale przynajmniej byłoby trochę jaśniej, bo nie ma tam okna. Czy robicie też tak u siebie, i czy między wiatrołapem a resztą domu zostawiacie drzwi czy nie? Bo ja chcę zrezygnować.

 

Swietlika nie robię, ale możesz po prostu wstawić drzwi z szybą i będzie ten sam efekt. Oglądałam takie drzwi i wyglądają całkiem fajnie tylko cena jest powalająca. Choć u Wiśniowskiego nie jest tak źle a od nich właśnie zamówiłam drzwi (bez szybek). Jeśli chodzi o drzwi do salonu to nawet nie brałam ich pod uwagę. Wydają mi się zbędne przede wszystkim ze względu na koszty, które tu własnie mogę sobie obniżyć.

 

 

U mnie dziś zaczęli układać więźbę. Mieli zacząć wczoraj ale okazałao się że brakuje drewna. Pan w tartaku na zamówieniu miał 80m desek jednego rozmiaru a do produkcji przekazał 8m :evil: My tego nie zauważyliśmy bo drewna jednak przyjechało dużo. Dopiero cieśla to zauważył.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tych drzwi nie będzie, ale myślę o jakiejś ściance działowej takiej ażurowej, z prostokątnymi dziurami, chyba murowanej od razu na początku, bo nie chcę później bawić się w regipsy, z halogenami w tych dziurach - żeby oddzielić tę część dzienną i nie wchodzić od razu z wiatrołapu do salonu.

A macie jakieś pomysły na to gdzie TV, wypoczynek etc?

myślę żeby dać wypoczynek właśnie pod tą ścianką, tyłem do drzwi wejściowych do domu, w kierunku okien na taras, ale nie wiem gdzie wtedy dać TV, bo z kolei obok okna dałabym jakiś mebel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK uważaj z tym telewizorem w kierunku okien bo jak będzie słoneczko świeciło to nic nie będziesz widziała. My postawimy telewizor w narożniku pomiedzy jednym wyjściem na taras a drugim. Taras ma od zachodu i już kilka razy byłam w domku o zachodzie więc słońce świci prosto w oczy jak jestem w salonie a więc i prosto w telewizor gdy będzie stał na przeciwko wyjścia na taras.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o

a skad sie wziela taka roznica pomiedzy tym co wyliczyles a tym co na fakturze ?

 

Roznica wziela sie przede wszystkim z dodatkow. W naiwnosci swej nie policzylem wszystkich zlaczek, uchwytow, wkretow itp. I tu wlasnie (jak sie okazalo) jest pies pogrzebany. Za same uchwyty rynien zaplacilem 1200 zl (130 sztuk)!

A swoja droga to nie wiem czy rynny tytan-cynk liczysz tak jak ja bez tych "drobnych" dodatkow? Bo jesli tak to troche musisz do swoich obliczen doliczyc, a jesli nie to... ide sie upic ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko - macie moze problem z myszami?

U mnie od czasu jak rozpoczely sie zniwa (sasiad ma pole praktycznie 20 metrow od mojej budowy) mam najazd nieproszonych gosci. Sam fakt, ze myszki sobie grasuja mi nie przeszkadza, ale ze wcinaja np. styropian to juz jest mniej zabawne. Probowalem juz lapek, trutek a nawet elektronicznych odstraszaczy i nic. Jedna z myszek wlazla mi nawet pod przyklejone juz ocieplenie i zrobila sobie przytulne gniazdko! Boje sie, ze jak tak dalej pojdzie skoncze jak Popiel ;-)

Macie moze jakas rade na taki problem? Zaznaczam, ze kot nie wchodzi w gre (alergia)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filipjak - ale numer - właśnie tego też się obawiałam, też mieszkam (będę mieszkać) na wsi, ale myślałam że jak się styropian dobrze zabezpieczy to myszy nie wlezą! Zaczęłam się bać!

 

 

MALINKA - u mnie mały taras od poł wschodu, a ten z pomieszczenia/salonu od strony kuchni od południa, więc po południu nie nie będzie świecić, tym bardziej że mam zadaszenie. A najchętniej bym to pudło w ogóle z domu wyrzuciła.

 

Myślałam o oknach przesuwnych albo harmonijkowych - macie takie u siebie? Tam się aż prosi, ale to też kosztuje ...

 

PS - fajnie że się pokazaliście :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filipjak - ale numer - właśnie tego też się obawiałam, też mieszkam (będę mieszkać) na wsi, ale myślałam że jak się styropian dobrze zabezpieczy to myszy nie wlezą! Zaczęłam się bać!

 

Jak sie zabezpieczy to i owszem - myszy nie dadza rady. Ale ja niestety mialem polozony styropian jeszcze nie oblozony siatka i klejem (zaczeli klasc, ale jak to na budowie trzeba bylo poprawiac cos innego i na jednej scianie zostal nieobrobiony).

Powiem tylko, ze widok tego co zrobila ta mala mysz w ciagu kilku dni mnie przerazil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha ale numer. mMyslałam że to tylko ja mam problem z myszami a właściwie mój mąż bo to on śpi cały czas na budowie w przyczepie kempingowej. Od kilku dni co noc morduje około 5 myszek. Stwierdził że ma już ich dość bo nie może przez nie w nocy spać. Zaproponowałam mu kota. I wyobraździe sobie że dzisiaj mąż jechał przez las. Wiózł drewno na przyczepce i zatrzymał się w środku lasu aby poprawić to drewno na przyczepce. Patrzy a tu z lasu wychodzi mały kotek i zaczyna się łasić. Dziwne prawda wczoraj rozmawialiśmy że przydałby się kot a dzisiaj znalazł oswojonego kotka w środku lau. Tak więc mamy kota ale nie wiem czy umie lapać myszy. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobry znak - macie pierwszego domownika. Ja wierzę w takie znaki z nieba. Przęsądna jestem i tyle.

Napisz za jakiś czas czy kotek się wywiązuje z obowiązków :wink: .

Tylko że kotek pewnie będzie wam te myszy znosił na wykończony już taras albo do salonu ... i będziecie go musieli chwalić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tych drzwi nie będzie, ale myślę o jakiejś ściance działowej takiej ażurowej, z prostokątnymi dziurami, chyba murowanej od razu na początku, bo nie chcę później bawić się w regipsy, z halogenami w tych dziurach - żeby oddzielić tę część dzienną i nie wchodzić od razu z wiatrołapu do salonu.

A macie jakieś pomysły na to gdzie TV, wypoczynek etc?

myślę żeby dać wypoczynek właśnie pod tą ścianką, tyłem do drzwi wejściowych do domu, w kierunku okien na taras, ale nie wiem gdzie wtedy dać TV, bo z kolei obok okna dałabym jakiś mebel

 

ja bede mial telewizor na scianie za tym malym zalomem przy wejsciu ... centralnie tv ... po bokach kolumny i inny sprzet AV ... sciany starczy ... :wink: ledwo :o ale ja to bardzo lubie :wink:

wypoczynek przy kominku , drzwi na ogrod mam suwane ... niestety faktycznie duzo kosztuja ... ale nie wyobrazam sobie ich zamienic na normalne bo nie byloby ich gdzie otwierac ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RolandB

ja próbowałam zawalczyć o takie okna io niestety w fabryce nie chcą mi takich zrobić a jesli już to nie dadzą gwarancji. Chciałam mieć podzielone na 2 - 2 skrzydła po 180 cm, byłoby pięknie, tym bardziej że za drzwiami salonu mam POLE :D i zero sąsiadów

jak to zrobiłeś - podzieliłeś na 3? Bo wtedy mam albo przesuwne w środku a boki stałe, albo tylko środek przesuwny - zostaje mała przestrzeń otwierana.

 

Proszę o pilna odwpoedź, bo mam się szybko zdecydowac

 

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie okno tarasow ma wymiary 3580x2300. Są to 4 równe części. Dwie części po bokach są stałe a dwie środkowe otwierane z ruchomym słupkiem więc otwór wyjsciowy bedzie miał szerokość 1790. Wszystko w jednej ramie. Koszt litego drewna sosnowego w kolorzez z palety, lazur - 3006zł brutto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RolandB

ja próbowałam zawalczyć o takie okna io niestety w fabryce nie chcą mi takich zrobić a jesli już to nie dadzą gwarancji. Chciałam mieć podzielone na 2 - 2 skrzydła po 180 cm, byłoby pięknie, tym bardziej że za drzwiami salonu mam POLE :D i zero sąsiadów

jak to zrobiłeś - podzieliłeś na 3? Bo wtedy mam albo przesuwne w środku a boki stałe, albo tylko środek przesuwny - zostaje mała przestrzeń otwierana.

 

Proszę o pilna odwpoedź, bo mam się szybko zdecydowac

 

Pozdrawiam

Beata

 

jak klikniesz na obrazek pod moim postem to mozesz z bliska zobaczyc jak to wyglada ... mam podzial na 3 czesci i srodkowa odsuwana ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My podnieśliśmy o jedengo pustaka, wynikało to raczej z chęci zamontowania rolet. Pod wieńcem daliśmy nad oknami gotowe RKSy takie pseudo nadproża - żeby ładnie wmontować kaset na rolety.

Myślę że warto podnieśc ale nie więcej niż jeden pustak bo zaburzysz bryłę.

 

RolandB - to znaczy że otworzyć na taras możesz tyko tę jedną część - 120 cm?

Ja na 99% zdecydowałam się na rozwiązanie jakie ma MALINKA - cztery z ruchomym słupkiem.

W garażu, WC przy wejściu i prawdopodobnie pomieszczeniu gospodarczym dam szyby oszronione, żeby nie było widać środka (w garażu różnie to bywa ... no i w czasie przyjęcia na tarasie nie będzie widać rozwieszonego prania czy bałaganu w pomieszczeniu gospodarczym :oops: Czy też dajecie takie szyby?

 

Jak tylko się da, pokażę wam jakieś zdjęcia - myslę że dziś lub jutro,

u nas chłopaki już podciągnęli do wieńca no zawiesili ładną wiechę :D

mąż zaraz jedzie ze skrzynką na budowę ...

byle nie za dużo tego dobrego bo jeszcze jutro szalunki ściągają a poniedziałek przyjeżdżają więźbiarze i kładą więźbę.

W przyszłą sobotę będzie widać dach !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...