Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

po kolei :wink:

 

1/ wyskokosc scian : ja mam podniesione o 1,5 pustaka zeby : 1. zmiescic rolety 2. moc normalnie chodzic na stryszku ...

 

2/ suwanka : tak -moge otworzyc tylko 120 cm ... ale wydawalo mi sie , i dalej wydaje ze jest to calkowicie wystarczajace ... tym bardziej ze czasami okna odsuwane z ruchomym slupkiem lubia sie rozszczelniac ...

 

3/ okna : nigdzie nie robilem przydymionych szyb ... w planie jakies ladne firanki :wink:

 

4/ stan obecny :D : wlasnie polozylem rurki do podlogowki , wlasnie sie sprawdza :)

a we wtorek bede mial robiona wylewke :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzisiaj kładą więźbę u mnie

tylko sobie murarze zapomnieli o jednej ścianie na której miał być wieniec

ja myślałam że wieniec ma być tylko na zewnętrznych ścianach

ale widać nie

no i goście od wieźby trochę się zdenerwowali bo kłądą na domu który nie jest przygotowany jak mówią

ale pewnie skończą do końca tygodnia.

do tego jeszcze leją ławy (dodatkowe, z nadgorliwości kierownika budowy) pod ścianki wewnętrzne, już mnie to zaczyna irytować - wychodzi na to że u nas wszystkie ściany w domu musza mieć fundamenty

ten dom zaczyna przypominać schron przeciwatomowy. Stali i betonu mam pewnie tyle co w średniej wielkości parkingu wielopoziomowym.

 

RolandB - u mnie wyliczyli siłowniki do rolet za 6 tys. Zastanawiam się czyby na początek nie zrobić tylko w dużym oknie, a resztę podarować sobie na przyszłość albo spróbować żyć bez elektrycznego napędu w roletach. Choć to pewnie trudne.

 

Bramę z napędem wyliczyli mi na 6900 (brutto) - w kolorze złoty dąb. Jeśli macie fajne namiary na bramy garażowe, to proszę podzielcie się. :)

 

Okna (veka 5-komorowe Prestige+, winkhaus) ok. 15 tys. Razem z roletami ok. 20 tys. Może uda się jeszcze coś urwać. Napiszcie o swoich cenach.

 

Aha - styropian wyszedł 5 tys, 15 cm grubości, na ściany - razem z dodatkami - ile wy płacicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALINKA - niewiarygodna ta cena wełny; ale kiedy ty kupowałaś tę wełnę - chyba w kwietniu? Bo wełnę mi wyliczyli na 7 tys, a styropian 15 cm za ok. 3200 - 3500 reszta to dodatki - klej, zaprawa, siatka, kołki, etc.

W Gorzowie macie super ceny - nie pierwszy raz to widzę :wink:

daj może namiar na miejce w którym kupowałaś wełnę to może nawet wliczając cenę transportu będzie mi się opłacało przywieźć z Gorzowa

 

widzę że muszę urwać z ceny okien. Brama od Dako - tam gdzie okna http://www.dako.com.pl:

 

http://www.dako.com.pl/images/bramy/brama-bez-gorala.jpg

 

Drzwi chciałam z naświetlami ale już się nie da. Chyba że każę wykuć dziurę na doświetlenie z boku, ale nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełnę kupiłam 19 sierpnia w firmie "MATBUD" tel. 095 7223 096. Kupiłam wełnę w dwóch pozycjach 7cm - 8,95 za metr kw. i 5cm - 6,37za m.kw. Razem daje mi to 12cm. Nie kupuję siatek, kleju i takich tam innych bo na wierzchu będzie ściana z klinkieru. Wszystko razem kosztowało 2.481,84. Wełna firmy ROCTON

 

BK powiedz jaki napęd jest w tej bramie DAKO. Wygląda bardzo ładnie ale czy znasz jakieś opinie na jej temat? No i ten zloty dąb - marzenie. :wink: Tylko coś nie widzę dealera na moich terenach. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALINKA - to wyjaśnia całą sprawę - wełna do ściany 3 warstwowej jest dużo tańsza niż ocieplenie ściany 2 warstwowej.

DAKO ma handlowców na terenie całego kraju, zadzwoń na ten numer na dole strony, poproś o dzoał sprzedaży oni na pewno dadzą ci jakieś namiary. Niejaki Pchelek - ten najlepszy doradca na naszym forum :wink: ciepło się wyrażał o firmie DAKO więc nie mam obaw. Co prawda mówił o oknach, ale ...

nie mam pojęcia jaki napęd, nie wgryzłam się w temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam ale już nikt nie odbiera. Napęd w sumie najważniejszy, gdyż to on wykonuje największą pracę. Poza tym to właśnie w napędzie musi wszystko dobrze pracować aby brama dobrze działała. Ważna jest też grubość ze względu na to że garaż w bryle budynku. Zadzwonię jutro może się dowiem gdzie w gorzowie jest ich przedstawiciel.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam ale już nikt nie odbiera. Napęd w sumie najważniejszy, gdyż to on wykonuje największą pracę. Poza tym to właśnie w napędzie musi wszystko dobrze pracować aby brama dobrze działała. Ważna jest też grubość ze względu na to że garaż w bryle budynku. Zadzwonię jutro może się dowiem gdzie w gorzowie jest ich przedstawiciel.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o bramy garazowe to radze przycisnac Wisniowskiego. U mnie na wejsciu przedstawiciel dal ladny rabacik. Dodatkowo montaz (dzieki czemu brama z 7% VAT-u) i calosc wyszla 5500 (z napedem i montazem). Brame mam szerokosci 4500, wysokosci 2300 i grubosci 4 cm.

Jesli chcecie zastosowac kasetony i barwe zlotego debu to zaplacicie drozej, ale nie wydaje mi sie zeby bylo to az tyle (kasetony to doplata okolo 200 zl.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc zrobiłam wywiad na temat bram,

Wiśniowski:

złoty dąb 6500 bez napędu do tego napęd 1400 montaż ok 400 - 500 wychodzi ok. 8500 :o brama nie złoty dąb mogłaby się zamknąć w 7 ys (ale podejrzewam że po bardzo długich negocjacjach)

 

Hormann jakieś 500 PLn tańszy

 

a od Dako mam za 7 tys ze wszystkim (4900 netto z napędem złoty dąb), niezły napęd - mocniejszy niż u Hormanna, podwójny kanał w pilocie, napęd NICE (chyba dobrze napisałam... :oops: ) używany przez Wiśniowskiego też, od dawna na polskim rynku. No i ten złoty dąb ... Te nowe bramy mają jekieś ulepszenia i wzmocnienia.

 

Robicie drzwi z naświetlami? Nie jest ciemno w wiatrołapie bez szybki w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiśniowski najtńszy jaki udało mi się znaleźć to 7000zł. Trzeba wziąć pod uwagę kolor ok 600 zł z palety i ok 1000 w przypadku okleiny złoty dąb. Do tego mechanizm na pilota robi swoje i wychodzi cóś około 7000. Koleżanka w Szczecinie wytargowała 6500 ale tylko dlatego że kupiła 2 sztuki (razem z kolegą).

 

Dzisiaj odebrałam okna. Przywieźli mi na budowe. Pani z biura przyjechała aby je odebrać bo jechały z fabryki z Słupcy. Powiem wam że są naprawdę śliczne. Okno tarasowe jest ogromne. Jak narazie jestem bardzo zadowolona. :lol: :lol: :lol: Drzwi wejściowe w kolorze okien - wyglądają super.

Tylko nie wiem jak teraz dobiorę bramę garażową w tym kolorze :wink:

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filipjak

taki drogi - pan nawet mówił jak mu powiedziałam o Twojej cenie że to niemozliwe i że to po kosztach.

Może dasz mi namiar na Twojego przedstawiciela - załatwię sobie taniej transport i wyjdę na swoje :lol:

zamawiam na dniach okna - zdecydowalismy się na rolety z napędem tylko w dużym oknie w salonie. Wszędzie indziej na razie będą jakieś kabelki na napęd wyprowadzone ale zostawiamy sobie napędy na przyszłość - albo będziemy żyć bez nich.

 

Już z grubsza mamy kolorystykę - jednak antracytowy dach, ciemne kominy, ciemny cokół, jasna piaskowa elewacja, okna złoty dąb, będzie miodzio.

zastanawiamy się jeszcze nad kominami i cokołem, kolumnami na tarasie z żółtego klinkieru ale wtedy elewacja chyba musiałaby być biała. A ta pierwsza wersja chyba cieplejsza, fajniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - prosze bardzo :-)

FHU "Prestiz" ul. Plocka 154, 87-800 Wloclawek, tel (054) 232 22 00.

Brame kupowalem w sierpniu. Na FV mam napisane "montaz bramy garazowej". Cena 5140,19 (brutto 5500).

Ja kupilem standard - kolor braz, struktura desek (nie wiem jak to sie nazywa) plus silownik z dwoma pilotami. Za kasetony mialem doplacic cos kolo 200 zl, ale sie nie zdecydowalem. Oczywiscie jak sie doliczy zloty dab tak jak napisala Malinka to wychodzi drozej.

 

Zajrzyjcie jeszcze na strone http://www.bigtor.pl/ . Bramy maja calkiem fajne, a i ceny przystepne.

I proponuje walczyc o rabaty. Naprawde warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna ... ale mnie tu dawno nie było :) Nie mam za dużo czasu ... praca. ..

A więc tak ... właśnie szukam bramy :) Do D08 ... też mi "umknęła". Kurna i tu słyszę od 6 do 10 tysiów .... kurna ... niezła kasa ...

No i mam pytanie ... jak myślicie .. jak mi miesiąc temu tynki chlasnęli na ścianę, to rozsądnie jest się w grudniu wprowadzać ???

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...