Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Jakub bardzo interesuje mnie temat szamba. Powiedz czy to jest szambo gotowe? Z jakiego materiału? Czy to jest cena z wkopaniem?? Orientowałam się co do ceny szamba betonowego z kręgów - 10m3 z pokrywą - 2900zł. ale musze doliczyć do tego koszt transportu, dźwigu i wykopu. Wiem że są szamba gotowe z plasiku ale boję się że przy wysokim poziomie wód gruntowych może je wysadzić. Napisz co masz u siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakub - cena jest OK, ja płaciłam ze wszystkim 2700 - szambo 10m3 z obocizną i transportem, już jest podłączone do kanalizy, tą cenę chyba trudno przebić :)

MALINKA - nie kupuj plastikowego, drogie, nie warto. Można przyciążyć takie szambo betonem, ale to dodatkowy koszt. Masz tak ogromną działkę że ja na twoim miejscu zastanowiłabym się nad oczyszczalnią przydomową - koszt od 7 tys do 11 tys. Wysoki poziom wód nie jest problemem - trzeba usypać tylko górke żeby ścieki miały się gdzie rozsączać, albo wyprowadź oczyszczalnię daleko od domu i pomyśl o oczyszczalni tzw korzeniowej.

Ja mam małą działkę - 1500 m, nie chcę mieć oczyszzcalni koło domu z tego też względu że są spore szanse na normalną kanalizację w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szambo jest podwójne - z 2 takich samych elementów połączonych rurą 160. Pojemność każdego zbiornika to albo 6,5 albo 9,5 m3 (na 9,5 to trochę małe mi się wydają).

Zbiorniki są betonowe, okrągłe. Składają się zasadniczo z 2 części - jak w kilerze - z betonowej rury średnicy kilku metrów z dnem no i tego, no wieczka, denka no tego z dzurą :)

Panowie przyjechali ze wszystkim, koparka, dźwig, wykopali co trza, włożyli szamba, położyli dekle, zasypali, pojechali.

Przyznam szczerze, że bardzo mi się ich robota podobała, choć stwierdzili, że zabawy było dużo więcej niż standardowo, bo dojście mieli z jednej strony.

Panowie nałożyli ładnie beton przed położeniem dekli (o czym czasami niektórzy spece zapominają), posmarowali wieka smołą (tą taką płynną - zbiorniki już wcześniej były posmarowane), do tego przymurowali okręgi do dekli no i wszystko przykryli folią i zasypali.

Moim zdaniem - rewela.

Całość, jak już wspomniałem za 3150 :)

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szambo "robione" przez moich majstrow ze zwyklych bloczkow betonowych. Szambo mam dwukomorowe i na tyle duze, ze wybierac bede musial najwyzej raz w roku. Koszt calosci to okolo 2500 z robocizna.

 

Wczesniej chcialem zafundowac sobie ekologiczna oczyszczalnie, ale po niezbyt pochlebnych opiniach osob, ktorzy takie cudo maja odpuscilem sobie. Glowny zarzutem bylo to, ze po wlaniu jakis bakterii (ktore trzeba uzupelniac raz na miesiac i ktore tez swoje kosztuja) nie mozna przez jakis czas uzywac detergentow (czyli odpada pranie, sprzatanie itp. rzeczy). Jak dla mnie jest to za duze ograniczenie.

Co ciekawe w firmie, ktora miala mi takie szambo wykonywac nikt nawet slowem nie powiedzial o tych utrudnieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniajac troche temat zapytam sie o brame wjazdowa na posesje. Z czego taka brama? Jaka (suwana czy rozwierana)? Koszt? Z silownikiem czy bez? Wymiary?

Jestem wlasnie na etapie wyboru i prosze bardzo o jakies porady. Jak na razie wygrywa u mnie koncepcja przesuwnej na rolkach (glownie chodzi o cene) bez napedu (to mozna dodac pozniej) szerokosci 4 m. Koszt jaki mi zaproponowano (wypelniona drewnianymi sztachetami) - 2000 zl. Zastanawiam sie czy to duzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena za bramę jest chyba OK.

Ja idę po najmniejszej linii oporu i prawdopodobnie będę mieć dokładnie takie samo ogrodzenie od frontu, co z boku i z tyłu, bramę też zamówię w tej firmie i furtkę też. Nie jest to może szczególnie reprezentacyjne, ale trwałe i dobre - płotek z drewna dość drogi i czasochłonny w konserwacji, chociaż na pewno bardzo ładny, moja działka jest na wiosce i naprawdę nie zależy mi na eksponowaniu ogrodzenia. Kupuję z montany - http://www.montana.pl - typ delta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dzisiaj spotkałem z kolesiem od bramy garażowej i ma mi przygotować wycenę na w/w bramę, bramę do ogrodzenia z siłownikiem (odsuwaną) - samą ramę, furtkę z zamkiem elektromagn. - też ramę. No i drzwi p.poż do garażu (pono obowiązek). Dogadamy się na upust i gra. Wypełnię to sztachetami i po temacie (przypomnę, że ojciec ma tartak, więc sztachety free :)

 

Pozdro

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dzisiaj spotkałem z kolesiem od bramy garażowej i ma mi przygotować wycenę na w/w bramę, bramę do ogrodzenia z siłownikiem (odsuwaną) - samą ramę, furtkę z zamkiem elektromagn. - też ramę. No i drzwi p.poż do garażu (pono obowiązek). Dogadamy się na upust i gra. Wypełnię to sztachetami i po temacie (przypomnę, że ojciec ma tartak, więc sztachety free :)

 

Pozdro

 

JB

 

drzwi p.poz do garazu to chyba nie jest jednak obowiazek ... ja tez takie chcialem ale sprzedawca pomogl mi zmienic decyzje ( az dziwne :wink: )

 

ja bede robil brame przesuwna... ale jeszcze nie wiem dokladnie jaka ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do montany Delta, to mój brat wrzucił coś takiego na front w firmie. Wygląda bardzo ładnie. Nie wiem tylko, czy z Montany, ale wygląda identycznie. Polecam.

 

JB

 

Witam!

W tego typu ogrodzeniach specjalizuje sie firma Bekaert, która ma przedstawicieli w wielu miastach. Jeżeli chodzi o region kujawsko-pomorski polecam w formie autoreklamy http://www.siatki-ogrodzenia.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do montany Delta, to mój brat wrzucił coś takiego na front w firmie. Wygląda bardzo ładnie. Nie wiem tylko, czy z Montany, ale wygląda identycznie. Polecam.

 

JB

 

Witam!

W tego typu ogrodzeniach specjalizuje sie firma Bekaert, która ma przedstawicieli w wielu miastach. Jeżeli chodzi o region kujawsko-pomorski polecam w formie autoreklamy http://www.siatki-ogrodzenia.com.pl

 

widze ze to 1 post ... :roll: polecam najpierw lekture regulaminu ze szczegolnym uwzglednieniem punktu 3 ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma policzone ile potrzbujemy rynny??? Dałam co prawda do wyceny do hurtowni ale chciałabym sprawdzić ilości. Czy ktoś z Was założył rynny miedziane?? :-?

 

tak na szybko i z tego co pamietam to okolo 80 m. ja mam tytan-cynk ... miedziane to przy dzisiajszych cenach miedzi to bedzie kosmos ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz 3

 

1. Brama garażowa. Wiśniowski. PRzetłoczenia poziome. Sprężyny skrętne (pono lepsze) 4.500x 2350.

Brama - 4.287

Kolor - dopłata - 524

Montaż - 790

Napęd - 1.040

Montaż napędu - 300

Razem - 6.941 netto

 

Brama ogrodzeniowa. 4000x1450. Do wypełnienia sztachetami.

Brama 2.066

Montaż - 550

Napęd - 1.259

Montaż - 300

Razem - 4.175 netto

 

Chwilowo wyślę z pytaniem, czy ceny OK, bo wydają się przesadzone. Dodam, że za montaż to się jeszcze dogadamy.

 

JB

 

Za chwilę furtki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...