Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Nie mam już siły. Kolega u trzeciego za troszkę większą bramę, ale bez koloru dodatkowego, zapłacił prawie tyle samo, więc chyba mi się po prostu nie chce. A nie mam czasu się umawiać z setką firm.

 

Gościu mnie zadowolił 12% rabatu i VATem 7% i wyjściowymi cenami za montaż niższymi i do tego sensowny (zaproponował te fotokomórki, czyli myśli).

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zaproponował też fotokomórki, które zapobigają zamknięciu bramy jak coś stoi w świetle - 170 PLN. Jak człowiek nie wie, że za 170 PLN można mieć taki bajer, to dobrze, że pan podpowiada.

JB

 

Nie wiem czy piszesz tutaj o fotokomorkach do bramy garazowej, ale jesli tak to wiekszosc silownikow ma takie ustrojstwo, ktore uniemozliwia zamkniecie bramy w momencie natrafienia na przeszkode. W praktyce wyglada to tak, ze brama dochodzi do przeszkody i wlacza sie "wsteczny" bieg. Tak wiec zastanow sie czy te 170 zlotych nie mozna przeznaczyc na cos wazniejszego (zona bedzie wiedziala na co :-) ).

 

Dodam jeszcze, ze u mnie przy tanim, standardowym silowniku od Wisniowskiego dziala to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzwonił pan od reku - rozmawiamy z dwiema firmami, ejdna zaproponowała reku w garażu, mnie to się nie podoba, bo zajmuje sporo miejsca a garaż mały, a druga gdzieś w stropie. Wytrzymałość wiązarów mam 100 kg na m2 czyli może nie wytrzymać ok 150 kg reku. Zastanawiam się nad umieszczeniem reku na ścianie między np. garażem i pomieszczeniem, między wiązarami.

Część "użytkową" mam nad sypialnią i korytarzykiem, a drugą nad kibekiem przy wejściu i trochę na salonem. tak zaprojektowali w tartaku.

powiedzcie gdzie wy dajecie maszynę do rekuperacji i wentylacji.

Centralka pewnie moze być na dole, ale sama maszyna, przełączanie na zimę lato etc musi na górze chyba - bo w pomieszczeniu gfospodarczym trochę szkoda miejsca (chociaż GWC idzie pod pomieszczeniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaproponował też fotokomórki, które zapobigają zamknięciu bramy jak coś stoi w świetle - 170 PLN. Jak człowiek nie wie, że za 170 PLN można mieć taki bajer, to dobrze, że pan podpowiada.

JB

 

Nie wiem czy piszesz tutaj o fotokomorkach do bramy garazowej, ale jesli tak to wiekszosc silownikow ma takie ustrojstwo, ktore uniemozliwia zamkniecie bramy w momencie natrafienia na przeszkode. W praktyce wyglada to tak, ze brama dochodzi do przeszkody i wlacza sie "wsteczny" bieg. Tak wiec zastanow sie czy te 170 zlotych nie mozna przeznaczyc na cos wazniejszego (zona bedzie wiedziala na co :-) ).

 

Dodam jeszcze, ze u mnie przy tanim, standardowym silowniku od Wisniowskiego dziala to bardzo dobrze.

 

 

brama garazowa - ma takie ustrojstwo, brama wjazdowa nie - bo jest twarda i moglaby ci cos zadrapac :D

fotokomorki oprocz bramy wjazdowej ( w celu antyzatrzaskiwania na samochodzie np ) maja tez inna ( dla mnie bardzo wazna ) funkcje

 

a mianowicie rozpoznaja ( jesli automat tylko to umie ) czy saqmochod wyjechal i moze po okreslonym czasie opoznienia zamknac brame sam ...

bez fotokomorki jest to niemozliwe - czyli musisz sam otwierac i zamykac brame.

 

a ja bym chcial je otworzyc, wyjechac a zamykaja niech sie same :wink: taki wygodny jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzwonił pan od reku - rozmawiamy z dwiema firmami, ejdna zaproponowała reku w garażu, mnie to się nie podoba, bo zajmuje sporo miejsca a garaż mały, a druga gdzieś w stropie. Wytrzymałość wiązarów mam 100 kg na m2 czyli może nie wytrzymać ok 150 kg reku. Zastanawiam się nad umieszczeniem reku na ścianie między np. garażem i pomieszczeniem, między wiązarami.

Część "użytkową" mam nad sypialnią i korytarzykiem, a drugą nad kibekiem przy wejściu i trochę na salonem. tak zaprojektowali w tartaku.

powiedzcie gdzie wy dajecie maszynę do rekuperacji i wentylacji.

Centralka pewnie moze być na dole, ale sama maszyna, przełączanie na zimę lato etc musi na górze chyba - bo w pomieszczeniu gfospodarczym trochę szkoda miejsca (chociaż GWC idzie pod pomieszczeniem)

 

ja mam nad pom. gosp. pomiedzy drzwiami a oknem ... tzn na poddaszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brama garazowa - ma takie ustrojstwo, brama wjazdowa nie - bo jest twarda i moglaby ci cos zadrapac :D

 

Dlatego tez napisalem o bramie garazowej. We wjazdowej rzeczywiscie takie rozwiazanie sprawdziloby sie tylko polowicznie ;-)

 

 

fotokomorki oprocz bramy wjazdowej ( w celu antyzatrzaskiwania na samochodzie np ) maja tez inna ( dla mnie bardzo wazna ) funkcje

a mianowicie rozpoznaja ( jesli automat tylko to umie ) czy saqmochod wyjechal i moze po okreslonym czasie opoznienia zamknac brame sam ...

bez fotokomorki jest to niemozliwe - czyli musisz sam otwierac i zamykac brame

a ja bym chcial je otworzyc, wyjechac a zamykaja niech sie same taki wygodny jestem

 

No na taaaakie argumenty nie mam juz nic do powiedzenia. W takim przypadku fotokomorki to mus...

Ja jednak dla 170 zl poswiece swoj czas i wysilek i bede zamykal brame nacisnieciem przycisku pilota :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak z zakupami albo jakas kobieta na rekach wysiadziesz z samochodu to bedzie trudno :wink:

 

Z zakupami to faktycznie problem.

Co do kobiety to zawsze ona moze trzymac pilota (bez skojarzen prosze) ;-)

Swoja droga to wspolczesny czlowiek ma tyle problemow z ta technika (a niby to wszystko dla ulatwienia zycia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot, ptaszek .. i jeden i drugi lata :)

 

Hihi ...

 

Mam dzisiaj dziwny humor, bo w trojce leciała audycja nt. bicia seksualnego rekordu świata i wypowiedzi, że to uwłacza kobiecie i burdel itepe itede ...

No i sobie tak pomyślałem, że jakby oni zobaczyli jaki tutaj mamy burdel i jakie tu jest pier.... To dziennie 3 rekordy lecą :)

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wy chłopy to wszystkie jednakie jesteście tylko jedno wam w głowie tylko piwo i piloty ... pogadalibyście o budowie a nie o takich tam :lol:

ale ile można o budowie

 

nie przypominam sobie swoją drogą żeby mąż mnie kiedyś na rękach z samochodu wynosił :-? a raczej na imprezach ze spożyciem nie staram się nie doprowadzać do takiego stanu żeby mnie trza było wynosić, zresztą to ja jestem wtedy kierowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przypominam sobie swoją drogą żeby mąż mnie kiedyś na rękach z samochodu wynosił :-? a raczej na imprezach ze spożyciem nie staram się nie doprowadzać do takiego stanu żeby mnie trza było wynosić, zresztą to ja jestem wtedy kierowca

 

ale to nie dlatego ze trzeba tylko tak z milosci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ się rozgadaliście dzisiaj. A ja kurcze dzisiaj trzy ekipy na budowie, spotkanie służbowe parogodzinne i jeszcze lekcja pływania córki na basenie. I już wysiadam . A Wy tu o ptaszkach i pilotach :wink: Oj chłopy, chłopy jakieś przesilenie jesienne czy cóś :wink:

BK reku nie będę miała. Za to jestem na etapie kominka i ogrzewania kominowego. Do tego jeszcze latam i szukam taśmy kalenicowej w kolorze kasztanowym :-?

 

A i jeszcze dostałam wycenę na rynny miedziane :oops: :oops: Mieliście racje a ja się łudziłam że różnica będzie niewielka - powiem wam cobyscie wiedzieli- wyszło 6800 :evil: A więc będzie tytan cynk ale do lutowania bo mąż nie chce mieć spinanych zaczepami.

 

No i znów zaczęło padać :evil: :evil: Do was pewnie jeszcze nie doszło ale pewnie dojdzie :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...