Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Co robicie z połączeniem wiatrołapu i reszty domu - my chcieliśmy bez drzwi oddzielających, bo duży ten wiatrołap nie jest, ale zaczynam się zastanawiać. Zawsze w takim przedsionku jest zimno i to zimno leciałoby od razu do chałupy. Plus otwarcia jest taki że przynajmniej byłoby tam jasno.

 

Wymyśliłam też sobie że na wysokości wejścia do salonu będzie taka ścianka ażurowa (czyli z dziurami) z halogenami (w tych dziurach), i tyłem i bokiem do wejścia, pod tą ścianą będzie narożnik - w sensie sofy narożnej. Czy też planujecie taką ściankę u siebie czy całkowicie otwieracie salon na wejście?

 

No i ten nieszczęsny murek na tarasie, nie jestem przekonana, chociaż już stoi. Murek jest do połowy tarasu, ale mnie się on kompletnie nie podoba. Wydaje mi się że to jest niepotrzebne zaciemnienie i oddzielenie od ogrodu. Ekipa by się załamała gdybym kazała ścianę rozbierać :lol: byłby strajk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

bonnie,

widać na obrazku pod moim podpisem - jest to ta część pod kolumną. Taras jest dokładnie od południa, w stronę leko poł-zach, więc nie powinno być źle :)

Wczorak specjalnie patrzyłam, jest cień, ale nie jest w pokoju ciemno - zresztą tam jest tyle okien ze trudno żeby było ciemno. Cień jest na tarasie - to dobrze, bo w lece na wiosnę będziemy tam sobie siedzieć, również w czasie deszczu.

Trochę się zastanawiam nad tym nieszczęsnym murkiem, ale ma on i zalety - zawsze trochę chroni przed zimnem, ale daje zdecydowanie cień, niestety, zamiast niebo mógłby być płotek albo barierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ggolob załóż na serwisie onet fotoalbum. Umieść tam zdjęcia. Następnie prawym przyciskiem myszy na zdjęcie i wejdź na właściwiości i skopjuj adres. Następnie w odpowiedzi klikasz na górne Img następnie wklejasz adres i jeszcze raz Img. I bardzo proszę pokaż ten kominek. Jestem właśnie na etapie wybrou i bardzo bym chciała zobaczyć Twój. I inne pomieszczenia też :roll: :roll: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

też proszę o dużo zdjęć :)

 

znowu przynudzam o tym murku na tarasie - powiedzcie mi proszę czy ktoś z was to ma, bo coraz bliższa jestem idei rozwalenia murka (trzeba będzie ze dwie flaszki albo i trzy przynieść coby się ekipa nie wkurzyła i nie zastrajkowała). Zamiast murka jakaś mała barierka albo gustowny płotek

 

czy wy zostawiacie wszyscy tarasy bez żadnych murków i płotków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Przestronni,

My mamy obydwa murki,ale najchętniej bym zlikwidowała ten od frontu{tylko nikomu nie chce się burzyć}.Oglądając zdjęcia wykończonych już D08 lepiej prezentują się te bez murku z przodu{tych z murkami nie ma}Z tyłu murek nie przeszkadza, zawsze to jakaś bariera dla nieproszonych zwierzątek, ale jeżeli masz taras zadaszony to wizualnie lepiej chyba bez tego ustrojstwa.A i tak musisz sama zdecydować {i niestety coraz więcej takich wyborów}

Drzwi wejściowe mamy ze świetlikiem i planujemy przeszklone drzwi między wiatrołapem a holem.

BK grafitową dachówkę z Euronitu mamy już 4 lata i pięknie się prezentuje{najlepiej w słońcu}[/code][/u][/i][/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IN

pięknie dziękuję :)

co do murka zobaczymy

 

co do drzwi w wiatrołapie - zastanawiam się nad przesuwanymi drzwiami, najchętniej z dużą ilością szkła.

 

Co do dachówki - dzięki, ostatnio zobaczyliśmy domek z brązową (jaka miała być oryginalnie) i zaczęliśmy żałować.

 

Teraz znowu problem z aranżacją salonu - nie mam pojęcia gdzie co dać, tak żeby kominek dobrze się prezentował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Male pytanko - czy bawiliscie sie w cos takiego jak kominki wentylacyjne na dachu? Ja mam dachowke czarna celtycka Braasa i takie ustrojstwo (Duro Vent) policzyli mi po 197 zlotych. W sumie nic w tym dziwnego, ale jak zobaczylem, ze to jest wykonane z PCV to zdebialem. Za co tyle kasy? A moze mnie ktos nacial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Male pytanko - czy bawiliscie sie w cos takiego jak kominki wentylacyjne na dachu? Ja mam dachowke czarna celtycka Braasa i takie ustrojstwo (Duro Vent) policzyli mi po 197 zlotych. W sumie nic w tym dziwnego, ale jak zobaczylem, ze to jest wykonane z PCV to zdebialem. Za co tyle kasy? A moze mnie ktos nacial?

 

:o :o :o Aż specjalnie pojechałam sprawdzić. Moje są ceramiczne i płaciłam za nie 145zł za sztukę. Roben kasztanowy. Chyba Was ktoś naciągnął.

 

BK jak już pisałam wcześniej nie mam i nie będę miała murku na tarasie. Co do tarasu przy wejściu to mąż bardzo chce mieć a ja nie jestem przekonana.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z boku nie bardzo, bo to będzie główny taras. Za to w miejsce murka wylądowały światła w posadzce. Tarasu z tyłu nie mam, bo wyjście zamieniłem na dużą witrynę (wyjście na taras mam z boku). Z przodu raczej nie będzie murka, choćby ze względu na ładny klinkier.

Ala na pewno byłoby fajnie udtawić tam fajne donice z kwiatami (może prostokątne). Ale o tym to już żona będzie decydować :)

 

Pozdro

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...