Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

 

Male pytanko - czy bawiliscie sie w cos takiego jak kominki wentylacyjne na dachu? Ja mam dachowke czarna celtycka Braasa i takie ustrojstwo (Duro Vent) policzyli mi po 197 zlotych. W sumie nic w tym dziwnego, ale jak zobaczylem, ze to jest wykonane z PCV to zdebialem. Za co tyle kasy? A moze mnie ktos nacial?

 

:o :o :o Aż specjalnie pojechałam sprawdzić. Moje są ceramiczne i płaciłam za nie 145zł za sztukę. Roben kasztanowy. Chyba Was ktoś naciągnął.

 

POZDRAWIAM

 

MALINKA ty mowisz prawdopodobnie o dachowkach wentylacyjnych :

http://braas-polska.com.pl/media/a4/02.jpg

a my o kominkach wentylacyjnych ... :

http://braas-polska.com.pl/media/a5/7_06.jpg

ale moze sie myle :wink:

moja cena : 183 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mi ktos z Was powiedziec jaka jest dlugosc i szerokosc salonu?

Salon ma 37m2 i wydaje sie byc dosyc duzy. Czy jak stana kanapy w salonie, telewizor i stol to czy salon nie zrobi sie ciasny?

 

wg mojej makietki ... stanie sie :-?

chyba ze makietke przerobie :wink:

 

ale da sie ... no problem :D mam juz wszystko sprawdzone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna, to ja już mam. Cholerka, ale się zimno zrobiło. No i kurna się boję, że nie zdążę przed zimą. Ale pono ma być ciepła. Jakoś nie odnotowałem. Organoleptycznie to zimno jak cholera.

Najlepszy numer, że drzwi na taras mają 2 m szer., a otwór miał 2,5 m. No i musieli dobudować. Okna wiozłem od znajomego z Odolanowa i jest problem, bo nie przyjedzie ich zamontować specjalnie. Przyjedzie jeszcze z drzwiami, ale to za jakiś miesiąc.

CHolerka ... trochę się to wszystko wlecze.

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimno, zimno,

u nas okna się zamawiają

najlepsze jest to że zapłaciliśmy 100% żeby mieć rabat prawie 30% no i teraz czekamy ...

 

mam nadzieję że nas nie zrobią ...

 

Ja się zbieram w sobie żeby poprosić panów budowlańców o rozebranie murka - chyba będę musiała ze dwie flachy przywieźć, no i jeszcze torbę słodyczy dla dzieci pana majstra żeby się bardzo nie wkurzył

Mąż dla świętego spokoju się na wszystko zgadza "a masz mi potem całe życie narzekać na ten murek to go sobie rozwalaj"

Halogeny na tarasie są super pomysłem, domek byłby oęwietlony jak choinka.

Donice na tarasie też

Znaleźli śmy super płytki w Castoramie imitujące drewno tak dobrze, do złudzenia, że córka spytała - a dlaczego ten parkiet taki zimny? 57 PLn za metr. Płytki długie tak na oko jakieś 20 cm na 50, można ułożyć w jodełkę, będzie bardzo ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trochę to trwało zanim znów jestem na forum. Piszecie tak dużo, że moją wiadomość zdążył już kurz przykryć. Załaczam link do zdjęcia kominka. http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=0&id=29045&q=d08&k=2&nxt=0 Niestety przez funkcję nie udało się. Tylko to jedno mam w komputerze. W domu zeskanuję kilka innych, bo zorientowałem się, że jest zapotrzebowanie.

 

... czy my się znamy ?? To ty brałeś więźbę od mojego ojca ??

 

Jeśli tak, to nieźle poszedłeś. Ja jeszcze wykańczam chatę.

Jestem na początku kładzenia płytek.

 

JB

 

Tak, to ja - znamy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta na rynny - 3600 brutto za Marleya Continental, zgadza się z tym co pisał filipjak.

No ale to cena z katalogu bez rabatów. Zważywszy na to że kupujemy w tej hurtowni bardzo dużo, cena powinna być 2900 - 3200 max. Zobaczę jeszcze rynny Plannja - metalowe zawsze jakoś lepsze ... Może nie będą dużo droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ggolob domek wygląda super. Masz niesamowity porządek na budowie. U nas jak na razie wszędzie wszystkigo pełno. Widzę że zmieniłeś drzwi tarasowe na okna. A mi się właśnie te drzwi najbardziej podobają. Szczególnie teraz kiedy już wstawione. Kominek masz taki jaki mi się podoba prosty i ładny.

 

Rynny założyłam tytan-cynk ale takie do lutowania czyli bez okleiny. Później pomaluję. Aby mieć pewność że nie będę co pół roku ich poprawiać. Wyglądają ładnie - myślałam że będzie gorzej bo takie srebrne ale jestem miło zaskoczona. Kosztowały mnie 2900 ale bez spustowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynny założyłam tytan-cynk ale takie do lutowania czyli bez okleiny. Później pomaluję. Aby mieć pewność że nie będę co pół roku ich poprawiać. Wyglądają ładnie - myślałam że będzie gorzej bo takie srebrne ale jestem miło zaskoczona. Kosztowały mnie 2900 ale bez spustowych.

 

MALINKA ... po co chcesz je malowac ... poczekaj 2 -3 lata i one same sciemnieja ... ja w kazdym razie malowac ich nie bede ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, mam do was kolejne pytanie - co robicie z tym zadaszonym kawałkiem przy wejściu do domu - w projekcie jest tam malutki tarasik, czy go zostawić, czyli wyłożyć kostką, płytkami, czym tam jeszcze, czy robicie normalnie koło domu opaskę taka jak naokoło domu, a płytkami wykładacie tylko schodek wejściowy? Czyli tylko bezpośrednie wejście do domu jest wyłożone płytkami, a rezygnujecie całkowicie z tego podestu, i pod daszkiem jest trawka, żwirek, etc.

 

czyli czy macie tak jak ggolob

http://foto.onet.pl/upload/43/99/_349414_n.jpg

 

tak samo jest tutaj:

 

http://www.muratordom.pl/obrazki/obrazki_mdom/d08_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub,

potrzebuję szybkiej porady

iść po transzę dzisiaj czy czekać na cud aż PLn się osłabi? mam kredyt w CHF - zostały mi dwie transze, boję się że jak będę czekać to strasznie kurs spadnie

dziś głosują w sejmie nad wotum zaufania, czekam na to od dłuższego czasu, mam faktury na transzę i nie wiem czy iść czy czekać na cud aż pójdzie do góry.

Jak głosowanie będzie OK - wszyscy na to stawiają - to PLN straśnie spadnie i będzie mniej kasy w ostatniej transzy (w ostatniej rozliczają wszystkie różnice, we wszystkich innych dostaję tyle kasy ile chcę)

 

Co robić? Czekać czy zaufać kobiecej inuicji i wybierać kasę jeszcze dziś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK ja robię ten tarasik, wylewam normalny fundament ze względu na to że teren jest podniesiony i żeby później się coś nie obsuwało. A w tym domku drugim to jak się nie mylę to jest to domek z Gorzowa i tam jest wylany normalny beton na całej długości tego tarasiku a te drzewka są dopiero za tym betonem. Jeżeli to ten domek z Gorzowa to byłam w nim. :D

 

Roland być może masz rację, zobaczymy po jaimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...