Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja tam w kursach nie siedzę, ale faktycznie - zdołował strasznie w ostatnim czasie. NIe chcę ci nic radzić. Jedyne, co mogę powiedzieć, że trza było brać, jak był wysoki. Zdaniem mojej kumpeli, raczej dużo większych spadków nie powinno być. Więc jeśli możesz poczekać, to poczekaj, aż kurs wzrośnie. Jak nie możesz czekać, to i tak nie masz wyjścia. Musisz wypłacić transzę. Naprawdę trudno jest mi cokolwiek radzić.

 

JB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z kominem stało się - już ponoć jest cały, murowany. Trzeba kupić klinkier na górę.

Ponoć zaczynają ze styropianem - a roboty trochę będzie bo kleimy 15-tke (15 cm znaczy się) ale nie w jednym kawałku, tylko najpierw 10 a na to 5 cm.

 

Jeszcze raz mi powiedzcie jakie macie rynny - czy Plannja jest OK? to są metalowe w jakimś plastizolu czy czymś takim.

 

Co do kursów CHF - liczę na dalsze awantury w Sejmie, nic tak nie winduje franeczków jak awantury (PLN się osłabia ...) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj z żoną przeliczyłem, że kasa nam się powoli kończy, a wydatków coraz więcej. Chyba zrezygnujemy z reku i wstawimy tam na razie 2 wentylatory (nawiew i wywiew). Będzie 5k w kieszeni.

A zysk z GWC będzie i tak. Nie będzie tylko odzysku.

 

JB

 

Jakub jak ci wyszlo 5k ? Ja wlasnie montuje kanaly wentylacyjne do mojej instalacji i jakbym zrezygnowal tylko z reku i wstawil wentylatorki to bym zaoszczedzil tylko 3,5 k ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznaję się. Przeliczyłem się w inwestycjach. No i trza trochę przycisnąć pasa. Reku traktowałem jako odzysk, ale również jako dobre i wygodne sterowanie wentylacją. No a teraz muszę pomyśleć, jak sterować samymi wentylatorami.

A jak będę miał kupkę wolnej kasy, to se upię reku :) I pikuś :)

 

Jak szaleć, to szaleć :)

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my jeszcze jesteśmy na takim poziomie że z optymizmem patrzymy w przyszłość

ale powoli zaczyna do nas docierać ze w kosztorysie nie znalazła się cała masa drobiazgów które też kosztują ... no i też zaczynamy szukać gdzie by tu przyoszczędzić.

Na początek zapowiedziałam mężowi że będzie sam instalować odkurzacz centralny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam generalnego wykonawcę i muszę przyznać że jest tańszy niż gdybym brała kolejne "tanie" ekipy lub kosztuje tyle samo.

 

Nie muszę się martwić o dogrywanie terminów - pan szef wie że więźba się zrobiła w piątek w związku z tym w poniedziałek ściąga ekipę dekarzy. Jak zrobią chudziaka to przyjeżdżaja elektrycy a potem od razu tynkarze z maszyną - tynki wewnętrzne. jak facet od instalacji (piec kominek podłogówka) będzie działać to oni zrobią jednocześnie rury wody i kanalizy.

Nie interesuje mnie problem kibelka czy śmieci na budowie - sami się tym zajmują. Sami sobie zorganizowali wodę (sami pogadali z sąsiadem) Nie mam czasu chodzić za każdym gwoździem czy deską. Jak cos potrzebują to się umawiamy co ma kupić, ja akceptuję cenę, oni sami sobie kupują.

Ja naprawdę nie mam czasu na takie budowanie, jak sporo ludzi na tym forum to robi.

 

Tle że trzeba dobrze pilnować jakości wykonania ... ale na szczęście obyło się póki co bez katastrofy budowlanej ...

Ale parę ścian już rozbierali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jak dotychczasowe doświadczenia "sponsorów" czyli rodziców opierają się na budowaniu w połowie systemem gospodarczym, to wiesz, trudno im przetłumaczyć parę kwestii. Choć na razie za dużo tłumaczenia nie było. Głównie ze względu, że od jakiegoś czasu idzie kasa z kredytu.

No i tu się pojawia problem, bo kasa z kredytu powoli się kończy.

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale i budowa się przecież też kończy. :)

 

Inne pytanie - czy robocizna - rozprowadzenie elektryki za 1000 PLN (sama robocizna) to dużo czy mało?

Do elektryki jeszcze nie doszłam ...

Ile wy płaciliście?

U mnie będzie jakiś alarm i takie różne fajne bajery, ale to robi kolega męża, więc pewnie drogo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do elektryki to nie pomogę bo u mnie robi brat :D Wiem że biorą ok 15-25zł za punkt więc ogromna kasa.

 

Zdecydowałam się na kominek od spartherma - wkład 5000 ( Varia 1V) rozprowadzenie 2850, obudowa z montażem 5150. Razem 13.000 brutto (materiał i robocizna). Obudowa podobna do tej co wyżej pokazywałam - kamień marmur. Jak myślicie - czy to dobra oferta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wkładu, to pochopnie powiedziałem, że jest OK, ale teraz to nie jestem taki siur :)

 

A ja nie będę miał reku. :( Kaska się kończy. Ale wentylacja mechaniczna będzie z GWC. A jak nazbieram kupkę wolnej kasy, to se kupię reku :)

 

No nic. Budowa to pasmo ciągłych wyborów. Niestety, konto bankowe to pasmo ciągłych wypływów, a wpływ tylko jeden :)

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...