Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzisiaj podpisałam umowę na bramę garażową. Po długich debatach wybrałam NOVOFERM w kolorze. Całość z napędem CAME 700 i z montażem 7460 brutto. Ale ze względów technicznych brama zmniejszyła mi się z 4500 na 4250. Moi szanowni wykonawcy pomniejszyli mi garaż o całe 30cm. :evil: :evil: :evil: Dobrze że wyszło to teraz a nie jak brama by już była.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że macie murek na tarasie i przed wejściem

 

Ostatnio się zastanawiamy nad tym jak zrobić wejście do domu - pisałam o tym. Widzę że na tych zdjęciach jest wylany fundament pod całością tego kawałka od drzwi do ściany garażu. U nas murka nie będzie ale zastanawialiśmy się czy robić fundament pod całość czy tylko jakieś 2 metry - pod schodek (schodki)

No i widzę że macie podłogówkę w salonie - bo płytki

 

Pani architekt nas odwodzi od tego pomysłu, sami już nie wiemy, podłogówka wydawała się dobrym pomysłem. Zaproponowała żeby na obrzeżach salonu były płytki a w środku panele drewniane.

 

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to my chcieliśmy inne połączenie drewna i płytek, ale pani architekt nam wyperswadowała. Chcieliśmy zrobić połączenie idące łukiem od drzwi na taras do korytarza (proszę pamiętać, że nie ma tylnego tarasu jest wyjście duże na boczny). Drewno byłoby od ściany tylnej. No ale pani powiedziała, że nie będzie dobrze i się zgodziliśmy, choćby ze względu na podłogówkę.

A co do "dywaników" czyli płytki dookoła i drewno w środku - nie wydaje mi się, że to dobry pomysł. Na pewno zmniejszy optycznie salon.

A co do podłogówki - myślę, że to dobry pomysł, bo eliminuje grzejnik. A u nas nie byłoby go gdzie powiesić (no może pod duzym oknem, ale to by wyglądało kijowo).

 

Pozdro - JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podłogówka i płytki to jest najlepszy sposób na dzieci.

Wniosą błota zimą, wyschnie, miotełka i po temacie. A na podłodze drewnianej raz, że się niszczy, a dwa to nie schnie tak szybko (bo nie ma podłogówki - chyba, że jest) No i dlatego płytki. W zasadze wszędzie z wyjątkiem pokoi.

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już dach :D Zabrakło mi trochę dachówki i dokupiłam niestety widać różnicę że jest z innej parti. Ale takie coś nie może mnie zdenerwować. Oddałam też papiery do rozliczenia kolejnej transzy w banku. Ciekawe co tym razem wymyślą. Teraz czekam na pieniążki i dzialam dalej. Ile płacicie hydraulikowi??? Jeden powiedział że chce 4200 za robociznę. Nie skorzystałam - myślę że to za dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My połączyliśmy i nie żałuję. Dzisiaj właśnie wylaliśmy ławy pod taras. Zawsze marzyłam o dużym tarasie. Zanim kupiliśmy projekt byłam u jednych państwa którzy mają D08. U nich tarasy nie są połączone. Od razu nie spodobało mi się to. Pani oprowadziła nas po całym budynku. Wyszliśmy na taras i żeby przejść na drugi taras musieliśmy przejść po piasku zapadając się po kostki. Zresztą nawet trawa w przypadku np. szpilek może być uciążliwa. Po obejrzeniu zdjęć w galerii nie miałam wątpliwości że te tarasy należy połączyć. Musisz jeszcze pamiętać o tym że połączenie tarasów a tym samym powiększenie powierzchni zabudowy wymaga zmiany w projekcie i zgłoszenie w starostwie. U mnie trwało to około 1,5 tygodnia. Za zgłoszenie się nie płaci tylko za naniesienie zmian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, stało się, stało co się miało stać ... dopiero w jej mieszkaniu, noż k... m.ć :) Jak to śpiewał Kazik Staszewski :)

Założyłem album.

Link poniżej

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=29526&q=Burek76&k=2

 

Mam nadzieję, że zadziała.

Przepraszam za jakość zdjęć, ale były robione kamerą (pożyczoną).

Dodatkowo Onet zmniejsza rozmiar. Ale conieco widać :)

 

Pozdrawiam i miłego oglądania.

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub,

patrząc na Twój taras i zadaszenie nad nim, zrozumiałam, dlaczego mnie takie zaproponowano :) a ja zachodziłam w głowę dlaczego tam jest kosz na dachu jak miało go nie być :)

 

No i u mnie te "użytkowe" części poddasza (czy tam jak to nazwać) wyglądają trochę inaczej - to są dwie "izby". Braliśmy u państwa W. w miejscowości R.

 

Więźba nieco inna, ale nie bardzo byliśmy zadowoleni - to wyszło dopiero niedawno. Drewno OK ale wykonanie takie sobie, na pierwszy rzut oka wszystko dobrze, ale teraz wychodzą różne kwiatki - dekarze dwa razy dłużej nabijają kontrłaty żeby wyrównać nierówności :evil:

Zastanawiam się czyby gościa od tej więźby na forum nie obsmarować, należy mu się. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz wiązary - rozumiem.

Kurcze - ta technologia jest taka, że wszystkie elementy powinno się układać jak klocki lego. I tak jak klocki lego nie powinno był jakichkolwiek nierówności. Więźbę najpierw przygotowuje projektant na papierze, później drukuje dokładn rysunki i tzw. listę cięć - czyli wygląd poszczególnych elementów, które są wycinane z założenia z prostego drewna i ostatecznie składane w całość na specjalnych stołach.

Tak to się dzieje u mojego ojca. Dodam, że ważne jest wycinanie elementów. Np. mój ojciec ma piłę, która ma możliwość cięcia pod jakim kątem się chce, komputerowo sterowaną (długość i kąty), a dokładność to 1 mm i 1 stopień dla kątów. Taka zabawka kosztuje ponad 50 tys. Euro.

No ale nie wiem, co mają konkurenci :).

 

Pozdrawiam

 

JB

 

P.s. Ale mi wyszła kryptoreklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...