Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Konkurencja ma dokładnie takie same zabawki. Wszystko ładnie pięknie, w programie TrussCon, Mitek, obejrzałam sobie wszystkie obrazki na kompie, wiązary zaprojektowane, przycięte, połaczone płytkami, wszystko cacy.

Problem był z połączeniami wykonywanymi już na budowie, które biegna prostopadle do wiązarów - tam była tragedia. Nie mogłam uwierzyć że ktoś mógł w takie piękne, proste, równe drewno tak po chamsku wbijać krzywo gwożdzie - nie przy łączeniach samych wiązarów tylko w stężeniach i przy tych łączeniach prostopadle do wiązarów. Ja bym takiego wywaliła z roboty, bo to po prostu barbarzyństwo i niechlujstwo. Eh, szkoda gadać.

Drewno bardzo ładne, same wiązary OK, ale wykonanie fatalne.

 

Mozesz ojcu powtórzyć :) że to od tych W. z R. - wiem że ostro konkurują. Oni tam się znają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakub, zlituj się - ale oni byli już na wejściu 5 tysięcy tańsi

a potem jeszcze zjechali z ceny. Dla nas to był argument, tym bardziej że konsultowaliśmy się nawet w Legnicy w Mitek i opinię mieli dobrą.

Było minęło. Trudno. Ale coby sobie ulżyć, obsmarowałam ich tak troszeczkę na stronie głównej. Bo zachowują się przy tym wszystkim bardzo nieelegencko.

Proszę przekaż panu B. z O. opinię o konkurencji, nie zapomnij, oni się znają z imienia.

A ekipa ze Zgorzelca nawet nie raczyła odpowiedzieć na wysłane do nich moje RFP ... Może za malutki kient dla nich byłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie - Grzegorz - tobie robili kolesie z Koźmina, prawda ???

Pewnie masz rację, ale dokładnie nie wiem. Polecił ich Twój brat - przyjechali i zrobili tak jak należy.

Oglądałem Twoje zdjęcia i zauważyłem, że trochę fajniej rozwiązali u Ciebie konstrukcję nad częścią użytkową poddasza - jest więcej miejsca "na głowę". Ciekawie wygląda też duże okno z salonu. Obłożenie ściany wejściowej płytkami klinkierowymi, skądinąd eleganckie, ale mam wrażenie, że trochę "zacieniło" i tak przykryty już dachem obszar przed wejściem... A dach przykryty dachówką, rzeczywiście prezentuje się okazale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRzesłałem linka do forum. Mój brat (młodszy) to dostał i Piotrek - projektant :)

 

JB

 

Wielkie dzięki

co do projektu - to ten od Witkowskich bardzo mi odpowiada, mam dwa pokoiki na górze, może kiedyś w tym nad sypialnią jak będzie potrzeba, zrobię pokoik do pracy, kto wie. U was jest pomieszczenie idące przez cały strych, u mnie dwa pokoiki - do jednego zrobię właz z kuchni, to pomieszczenie jest ze skosami, do drugiego z korytarza między sypialniami - tamten pokoik jest bez skosów, tak ok. 3,5 na 3 metry, nawet całkiem fajny.

Tak że nie mogę powiedzieć że projekt niefajny, bo projektanta mają bardzo dobrego, gwoli sprawiedliwości przyznać muszę.

 

Jakub - na zdjeciach widziałam że twój dach to pełen wypas - pełne deskowanie, no, no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa ... tylko u nas z tymi nadgodzinami, to różnie bywa. Na szczęście zmieniam od 15 grudnia robotę.

Mam nadzieje, że będzie lepiej.

A co do reku, to nic już nie pomoże, są założone wentylatory i 20 mb rury na 1,6 m pod ziemią :)

Mam nadzieję, że coś mi to pomoże :)

Ale zobaczymy.

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nastała cisza. Wszyscy zawzięcie próbują zdążyć przed zimą :wink: U mnie na razie cisza. Fachowcy od klinkieru nie pojawili się , elektryk w ciszy działa dalej a wyceny hydrauliki szykują się. A no i czekam na szambo, które wyniesie mnie pioruńsko drogo. :evil: Ale jak ktoś chce na odludzi to teraz ma. Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale jest to już 500 wypowiedź w tym wątku :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie nam się wątek rozwinął.

A co do szamba, to pioruńsko drogo to ile wynosi ????

Ja zapłaciłem za gotowe betonowe z robocizną itp. 6,5 m3 każde (2 szt.) po 2.850 za sztukę (myślałem pierwotnie, że tanizna, bo rozmawialiśmy o cenie za sztukę, a razem wyszło 5700 :( )

Dzisiaj montują mi bramy i furtki.

Kurna - muszę u brata sztachetki zamówić.

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie walka z wykonawcą - fajna pogoda była a robota leżała, to znaczy robota była tylko na sąsiednich budowach :evil:

Postraszyłam pana trochę ze jak nie chce budować to może ktoś inny skończy

ponoć ma się ruszyć od przyszłego tygodnia. Ile razy ja już to słyszałam.

 

Ja kupiłam klinkier - ale tylko na komin. I jestem przerażona, bo tern który sobie wybrałam, jest dużo droższy od standardowych kolorów.

Mianowicie - do czarnego dachu jest żółty cieniowany - Sahara z CRH. Szkoda że nie mogliśmy sobie pozwolić na cały domek w klinkierze - cudny jest ten żółty.

 

Problem jest tylko z tym murkiem na tarasie. Będzie zlicowany ze ścianą, do pierwszego słupa - i tu jest problem - jak zrobić żeby dobrze wyglądało, bo albo zrobimy bez położenia ocieplenia na murku - będzie wtedy oklejony płytkami w kolorze zółtym, tak jak całość słupów i cokołu, i wtedy murek będzie cienki, wyraźnie cieńszy niż reszta ściany, albo okleimy ten murek styropianem, dojedziemy do słupa, i słup już będzie cieńszy niż reszta. Byłoby OK gdyby były same słupy bez murka.

 

Mąż nie chciał mnie słuchać jak się murowało, wykonawca uspokajał że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub to ja krzyczę na męża że inni mają takie tanie szamba - przytaczalam tu Twoje ceny a ty teraz mówisz że musiałeś to pomnożyc razy 2 :o u mnie samo szambo wyniesie około 3000zł (6m3 w całości z betonu) ale musze doliczyc przewiezienie tego, dźwig i wkopanie. Myślę że trzeba będzie dodać około 1000zł. Ale jak mówisz że Twoje kosztowało 5700 to już mi lepiej.

 

BK ja właśnie na ściany kładę sahare cieniowaną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja 2 tygodnie temu wymieniłem ekipę i 2 facetów tak zapierdziela, że szkoda gadać. No i efektywnie wwykorzystali 2 tygodnie ładnej pogody. Zrobili piękny klinkierowy płot, dzisiaj facet jedzie płytki na cokole, inny zakopał rurę do wentylacji, pospawałprzęsła płotu, domurował kawałek ścianki, zrobił glify w oknach, no i setkę innych prac na dworze.

Są po prostu rewelka.

Raz przyjechałem przed 7.00 i co zobaczyłem ... jak panowie się uwijają przy robocie :)

No i płytkarz położył płytki w garażu, kończy taras (teraz wiem, że bordowe płytki byłyby lepsze - mamy kremowe, specjalnie brudne, też piękne, ale bordo korespondowałoby z podbitką).

 

Współczuję BK. Wiem, co czujesz, bo miałem ekipę pijaków przez miesiąc i k..wica mnie brała. Ale na szczęście się skończyło.

 

Wy z tymi murkami ale kombinujecie ... :)

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALINKA

moje szmbo kosztowało 2700 ze wszystkim, no, może ze trzy stówy za zakopanie - wieźliśmy z Poręby razem z szambem sąsiada, było razem zakopywane, więc troche taniej, no i bez papieru to też ma znaczenie.

 

Jakub - z tymi murkami to tak kombinujemy ze chyba każę go rozwalić i sie skonczy

najgorsze jest to że podobają się nam płytki na cokół po 90 PLN za metr i na taras i schody po 5 PLN za sztukę (czyli coś koło stówy za metr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i znowu mnie załamujecie :cry: Ale u nas nie ma konkurencji i nie mam z kim negocjować. Wszyscy dookoło robią takie łączone czyli osobno dno i potem kręgi ale nikt nie chce dać gwarancji że nie będzie tam wpływać woda gruntowa a u nas jest wysoka więc zamówiliśmy w całości wylane z betonu. No i tylko jeden zakład sie tego podjął aby takie nam zrobić, ale oni nie montują więc osobno trzeba zamawiać ekipę :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...