Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Do tego domu przymierzam się już od dosyć dawna. Już ponad 4 lata temu obejrzałem sobie szczegółowo projekt (przy okazji robienia kosztorysu).

Widziałem już ten dom w naturze - inwestor wprowadził kilka zmian, moim zdaniem nie wszystkie do końca przemyślane (np. posadzka parteru nie na gruncie, tylko taka "pseudo piwnica" o wysokości 70 - 80 cm i nad tym strop drewniany, zadaszenie nad tarasem) i dziwił się, że będąc w połowie wykończeniówki już przekroczył kwotę która była w katalogu.

No i od od 3 lat mam ten domek na pulpicie jako "tło" - to już chyba obsesja. 8)

Obecnie jestem na etapie szukania odpowiedniej dla tego domu działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Witajcie.

Ja tez krece sie wokol tego projektu. A czasu coraz mniej. Czy jakas dobra dusza moze pochwalic sie swa realizacja gdzies pod Warszawa? Tu glownie prosba do Raftera (to o Tobie pisano w Muratorze w tekscie pt: > I nie wodz mnie na poddaszenie< ?). Bardzo mi zalezy na pokazaniu zonie :evil: projektu w realu aby pozniej nie miec problemow :wink:

Z gory dziekuje za pomoc

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

ja w tym temacie jeszcze raz moze jakies rozwiniecie ....... ktos udostepni zdjecia ??

 

bardzo mnie ten projekt interesuje, na zakup zostaly mi jeszcze dwa miesiace i chce cos postanowic osstatecznie

najbardziej intryguje mnie usuniecie garazu :o bardzo interesujace ale jak to wyglada potem .............napewno taniej bez garazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Gość mak
Budowałem 10 miesięcy, mieszkam od pół roku. Wprowadziłem drobne zmiany(garaz powiekszyłem do 40 m2, zmieniłem położenie drzwi tarasowych) Moge podpowiedziec co jeszcze nalezy zrobic by si cieszyc jak pijany zając własnym Do8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość z zielonej góry
Kupiliśmy typowy projekt z muratora D08 przestronny, mieszkamy koło Zielonej Gory, chcielibyśmy zobaczyć gotowy dom i wymienić uwagi na temat tego projektu.Prosze o kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Kupiliśmy typowy projekt z muratora D08 przestronny, mieszkamy koło Zielonej Gory, chcielibyśmy zobaczyć gotowy dom i wymienić uwagi na temat tego projektu.Prosze o kontakt.

 

Czolem,

 

Yakze kupilem ten projekt. Widzialem takie domy w Jozefoslawiu (z zewnatrz) i w Iławie (wewnattz takze). Wiem, ze jest takze w Grodzisku Mazowieckim, pod Poznaniem i koło Gdanska.

Proponuje takze kontakt z dzialem projektow gotowych Muratora. Oni maja jakies wiesci na ten temat.

 

Pozdraffki.

 

Wik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na wiosne zaczynam budowe. Buduje z Ytonga 36 w Poznaniu.

Moje zmiany dotycza glownie salonu, otoz rezygnuje z sufitu w salonie tzn chce miec nad glowa otwarta przestrzen, zwlaszcza ze salon nie jest maly. Niestety musze zmienic konstrukcje dachu zrezygnowac ze szkieletow (chyba tak to sie nazywa) na rzecz krokwi. Poza tym nieco powikszam pomieszczenie gospodarcze , przesuwam sciane od strony tarasu o 1 m (na tyle pozwala mi konstrukcja dachu), dzieki temu pomieszczenie podziele na dwie czesci jedna na pralnie i spizarnie a druga (blizej tarasu) na rowery, narty itp.

 

Bardzo ciekawi mnie rozwiazanie Rafala dot. zmniejszenie lazienki na rzecz kotlowni. Tez to chcialem zrobic ale wykonawca powiedzial mi ze pomieszczenie gdzie bedzie piec gazowy musi miec minimum (juz nie pamietam dokladnie ale chyba) 7m a tyle sie nie da uzyskac z tej malej lazienki. Poza tym jestem ciekawy jak ta lazienke rafal podzieli i gdzie zrobi wejscie do kibelka. Piec gazowy musi przeciez byc przy kominie, wobec tego kibelek musi byc od frontu budynku a wejscie do niego z korytarza. Osobiscie bardzo podoba mi sie, ze wejscie do kibelka jest za kominkiem w salonie, jest do niego blisko a jednoczesnie jest przysloniete przez kominek.

Zastanawiam sie tez nad polaczeniem tarasow ale na to mam jeszcze czas.

 

Co do uzytkowego poddasza to architekt pokazal mi takie D08 (jedyne D08 jakie widzialem w realu) i wierzcie mi wyglada okropnie!!! Bryla budynku jest koslawa, mozna sie zniechecic do D08. Robie jak wy wszyscy mala drabinke a na poddaszu bede mial swoja (wreszcie!) graciarnie.

 

pozdrwawiam serdecznie Pawel.

 

Czolem Pawle P !,

 

Tej wiosny i ja zaczynam D08. Jak sie ma Wasz dom ?

Jak wyszedl salon ?

Jakie doświadczenia moglbys przekazac ?

Jak wyszly koszty wstosunku do planow ?

Moze masz jakies fajne fotki ?

 

Pozdraffki,

 

Wiktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mak

Mam takowy skończony.

Poszukaj w swojej okolicy.

Jak zaczynałem budować to odnalazłem jeszcze trzy takie same w promieniu 20 km

Lokalizacje:

Ożarów Maz(widac z drogi)

reszta k. Błonia

Najlepiej widac ten niedaleko Konina

Podaj adres to wyslę zdjęcia z budowy

mk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...