Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Witam po dluuugiej przerwie.

Jak widze wszyscy inwestorzy maja podobne problemy, ktore nazywaja sie - WYKONAWCY!!!

Ja juz nie moge z moim majstrem.

Mysle sobie - ladna pogoda dana od Bozi, dach skoncza w try miga, a tu d...a. Brakuje zlaczki od gasiora, pomocnik byl chory, nie ta faza ksiezyca... Krew mnie zalewa.

Dodatkowo przyszlo mi zaplacic za podbitke pod dach o ktorej zapomnialem i znowu moj misterny biznesplan poszedl sie... Wprawdzie pozwolilem sobie na najtansza wersje (tzn. panele PCV po 16 zl), ale i tak przy dachu D08 daje to pokazna kwote.

Jeszcze do tego wycena zabudowy kuchennej (z trzech roznych firm) okazala sie... hmm... abstrakcyjna. I jak tu miec dobry humor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie szambo (przelewowe, duwkomorowe) wyszlo cos kolo 2500 zl. Calosc jest z bloczkow betonowych zaizolowanych... czyms (nawet nie wiem czym) :-)

Moja sasiadka jak zobaczyla to cudo stwierdzila, ze pulk wojska nie zapelnilby tego przez rok :-) Mnie to tylko cieszy bo nie mam zamiaru zbyt czesto zamawiac "szambowozu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podbitki, to ponoć są problemy z drewnem - tak mi powiedzieli w tartaku W. w miejscowości R. :evil:

Ale tu akurat mieli rację - u nas też się o tym mówi, podobno nasze drewno ma duże wzięcie w UE, więc zaczyna go brakować u nas.

Mnie proponowali w tym tartaku (w R.) modrzewiową za 30 PLN za m - ale nie wzięliśmy - tzn. my chcieliśmy ale oni już nie chcieli z nami handlować :p

więc wzięliśmy w tartaku 2 km od naszej działki - wyszło coś ok. 1800-1900 PLN, świerk skandynawski - chyba dobre. Mamy sporo drewna bo spore zadaszenie nad tarasem. Jes tego razem coś koło 80 metrów.

 

Jakub - ja też mam też problem z czasem. Na początku budowy mieliśmy dużo pary i sporo hurtowni objeździliśmy - mamy niezłe rozeznanie w rynku betonu i cegieł :roll:

ale teraz nawet nie mamy czasu się zastanowić nad instalacjami, już nie mówiąc o wnętrzach albo szukaniu tańszych okazji. Na szczęście współpracujemy z porządnymi hurtowniami. Ja muszę jeszcze znaleźć dobrą hurtownię instalacyjną i wreszcie zastanowić się nad kuchnią.

 

 

MALINKA - jeśli masz żółty klinkier CRH to będziesz mieć cudny domek. Żółty klinkier, drewniane okna - pięknie. Jakiego koloru będzie dachówka?

 

CO do wykonawców - to u nas się dzisiaj kajali że wreszcie się biorą do roboty u nas. Na pytanie dlaczego tak wolno idzie powiedzieli "Bo my wie pani tak was priorytetowo traktujemy ..." :o Mieli szczęście że nas to rozbawiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Sahara cieniowana z CRH Klinkier ten kolor to kolor piaskowy a nie żółty :wink: . Dachówka już jest kasztanowa Robena. Jak zrobią klinkier to pokażę zdjęcia ale nie wiem kiedy to nastąpi. Mieli wejść dzisiaj a coś gadają że wejdą we wtorek. Mam już dość. Myślę że powinniśmy zrobić strajk. Jak ktoś się spóźnia jeden dzień to na bruk z nim. Czy w Polsce naprawdę nie ma ludzi którzy chcą zarobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALINKA wybacz ignorancję

sa różne cienie, jest ten jaśniejszy i ten o wyraźniejszym kolorze - on jest naprawdę żółty

 

a co do problemów - taka jest budowlanka

słowo daję, jeśli kiedykolwiek będę budować, będzie to Kronopol -czyli dom z płyty OSB, wybudowany w miesiąc.

Byłam kiedyś w takim domu, jest naprawdę OK tylko drogi. Ale taka budowa to sam miód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa ... a świnki latają (and the pigs fly) ;) To odnośnie domów z gotowych elementów.

 

A co do klinkieru - my wybraliśmy cieniowany (Etna z CRH) czarno brązowy. Dach mamy z Robena - Kasztan. Cokół widzę, że jest trochę za ciemny, ale da się przeżyć. Okna mamy też jakieś takie wiśniowe (nie znam się na kolorach), no i taką samą podbitkę.

Wszystko, poza cokołem, widać na zdjęciach.

Dach wyszedł przepięknie, klinkier to samo. Muszę tylko z czarnym pisakiem pobiegać i pokolorować delikatne obtłuczenia.

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie

proszę o wsparcie moralne, kochani, u nas największym problemem jest murek :roll: urasta do rangi problemu rodzinnego - mam nadzieję że nie skończy się rozwodem ...

proszę o wsparcie moralne - ja chcę stanąć okoniem i każę zdjąć styropian ze ściany MURKA - obkleimy go płytkami lub cegłami klinkierowymi i murek przestanie udawać ścianę i stanie się chudym murkiem klinkierowym a nie zwalistą ścianą. Generalnie trudno jest samej kobiecie walczyć z poczuciem estetyki całej ekipy budowlanej :o

 

No i jeszcze instalacje - jak gruby macie styropian pod podłogówką? Jeden z instalatorów mówił że 5 cm wystarczy :o

Cały czas biję się z myślami czyby drewna jednak nie dać w tym salonie (Tarket albo Barlinek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc dowiedziałam się że ma być 13 cm, a muratordom piszą że co najmniej 11,5 przy budynku niepodpiwniczonym, bezpośrednio na gruncie.

Ocieplenie zewnętrzych ścian nie ma tu nic do rzeczy, bo zimno będzie ciągnąć od podłogi.

u mojej mamy w domu nie ma porządnego ocieplenia i jest zimno - tego się boję u siebie

 

Moje fundamenty są płytkie, nie mam piwnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff. Jestem juz po zasiegnieciu opinii mojego nadzorcy budowlanego i fachmana. Przy ogrzewaniu podlogowym zalecane jest przynajmniej 10 cm styropianu. Przy braku takowego 5 cm w zupelnosci spelnia swoja role. Oczywiscie to wszystko przy ocieplonych fundamentach.

 

Z tego co wiem projekt D08 jest robiony pod podlogowke stad jest w nim te 10 cm.

Szczerze powiedziawszy ulzylo mi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK

Jeśli chodzi o murek to go poprostu rozwal. Widzę, że on nie podoba Ci się od początku, to po co ma Cię drażnić całe życie ? Ja wiem ,że panowie są chorzy jak coś trzeba burzyć, ale jak już murku nie będzie to im szybo przejdzie.

Ja zabroniłam go stawiać i zrobię chyba jakąś kutą, delikatniejszą barierkę.

Długo nie pisałam bo miałam kłopoty w pracy z internetem a tylo tu mogę coś spokonie napisać.

Obecnie jestem na etapie wykańczania wnętrza i mojego portfela.

Poszukuję wkładu kominkowego i nie mogę się zdecydować.

Na początku grudnia przychodzą moi pracownicy i zaczynają robić kominek,potem szpachlowanie płyt na suficie,piec, płytki ,łazienki,podłogi, drzwi wewn. i się wprowadzam(czyli jeszcze chyba pół roku).

Z zewnątrz budynek jest już wykończony.

Jeśli chodzi o podłogę to w salonie, sypialni i gabinecie będzie "Barlinek" Iroko. Od jakiegoś czasu firma zezwoliła przyklejać swoje panele do podłorza, więc uniknę denerwującego odgłosu stukania.

Ale się rozpisałam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie tez pochwale :wink:

w ciagu ostatnich 3 tyg.

1/ wkopalem sobie rurki do pompy ciepla,

2/ wkopalem szambo ( tymczasowe stalowe - jakas stara cysterna czy cos - 5,5 m3 ) - lezalo u kumpla wiec sobie wzialem :D

3/ zmontowalem instalacje wentylacji i rozprowadzania ciepla z kominka + reku

4/ a wczoraj panowie przyjechali i mi zasypali poddasze ekofibrem ...

 

w przyszlym tygodniu odpalenie PC - normalnie mam pietra jak wyjdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RolandB

znakiem tego, przeprowadzka na dniach ...

No to myślę że napiszesz jak tam PC odpaliła

No i pewnie parapetówę szykujesz :wink:

 

W sobotę oglądaliśmy podłogi, drzwi i takie tam. Z grubsza wybraliśmy drzwi

takie:

http://www.calsc.com.pl/dzew/drzwi/drzwi_15.gif

 

albo takie

http://www.calsc.com.pl/dzew/drzwi/drzwi_14-over.gif

Co myślicie?

http://www.calsc.com.pl/polski/polski.html

co do podłóg - oglądaliśmy Barlinek i zaczęliśmy się zastanawiać czyby jednak nie zrobić w salonie grzejnika przy dużym oknie żeby dać fajną drewnianą podłogę - Barlinek, super wygląda, mają dużo gatunków egzotycznych. Ale jak sobie myslę o imprezach na których będą koleżanki w szpilkach albo małe dzieci ...

Nie wiem czy po prostu nie damy paneli :oops:

albo płytki i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK drzwi naprawdę ładne. Napisz jeszcze cenę. Fajnie bo doświetlą dość ciemny wiatrołap. U mnie drzwi już zamontowane i choć wyglądają bardzo ładnie to jednak jest za ciemno. No nic będę częściej korzystać z żarówek. Sprawdź tylko czy jak zapalisz światło to przez tą szybkę nie będzie widać nic z zewnątrz bo obok łazienka, a wieszać tam firaneczki to profanacja. Oglądałam takie jedne i niestety mimo to że była lustrzanka to po zapaleniu światła z jednej strony z drugiej strony (zewnętrznej) wszystko było widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...