Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

RolandB

znakiem tego, przeprowadzka na dniach ...

No to myślę że napiszesz jak tam PC odpaliła

No i pewnie parapetówę szykujesz :wink:

 

pompe odpale - fakt - ale bede podlogowke musial przez miesiac rozgrzewac ... wiec normalna temperatura zapanuje w polowie grudnia ... mam nadzieje ze do tego czasu dam rade zrobic mala lazienke i polozyc terakote w miejscach w ktorych ma byc ... jeszcze podbitka, posadzka w garazu, podjazdy, schody ..... o boze ... jeszcze tyle rzeczy ... a jak sie zacznie je wymieniac w punktach to juz w ogole :o

 

a drzwi bardzo ladne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Fajne drzwi, też mi się podobają 8)

pozostaje tylko kupić, drobiazg. Cena jest raczej OK - ok 2300-2500. Dzrwi są drewniane, nie wiem czy to dobrze, ale jest zadaszenie, to nie będą narażone na bezpośrednie działanie deszczu czy słońca.

 

Co do okienka w WC to szybka będzie mleczna, nieprzezroczysta. Tak sobie wymyśliliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach już ponoć jest pokryty dachówką od jednej strony - od frontu. Co do tarasów - to mieliśmy w planie działki w adaptacji ten taras powiększony więc jest OK - ale nie robimy pod niego fundamentu, fundament jest tylko pod część zadaszoną - reszta będzie albo z klinkierowego bruku albo - pewnie taniej z Libetu, albo z IBFu - coś co sie nazywa starobruk, bardzo ladnie wygląda i pasuje do kostki granitowej - myślę o połączeniu tych dwóch materiałów na tarasie i ścieźkach do drzwi wejściowych i do garażu.

np tak:

http://www.libet.pl/i/realizacje/natulit11.jpg

 

albo

http://www.libet.pl/i/realizacje/natulit7.jpg

Nie chcę wybetonować całego podwórka ale ten taras - będzie to ładne połączenie domu z ogrodem, tym bardziej że w ogródku też bym zrobiła ścieżkę z tych kostek.

No i kolory to też tylko przykład

Na razie chłopaki się ponoć wzięli ostro do roboty - ale chudego betonu jeszcze w domu nie mam, ścianki działowe tylko częściowo.

Chcemy ruszać z elektryką w przyszłym tygodniu.

 

Mam pytanie - co robicie z drzwiami w garderobach, w projekcie są takie jakieś niewymiarowe, 90 cm przesuwne - to chyba dość drogie? Nie lepiej normalne drzwi 75 cm, standardowe?

bardzo proszę o pilną odpowiedź - zanim wymurują!

Pozdrawiam

Beata

 

PS - ile wełny dajecie na poddaszu - 20 cm grubości czy grubszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w sobotę parapety zewnętrzne, panowie zrobili już strych (zdjęcia za jakąś godzinę - dam znać)

No i przyjechały kształtki klinkierowe na zakończenie słupków klinkierowych. Więc z zewnątrz to pozostanie tylko pomalowanie, ale się zastanawiam, czy z tym nie poczekać do wiosny, jak kasa się zbierze :)

No i w tym tygodniu przywożą drzwi zewnętrzne i w końcu dom będzie zamknięty :) Może przyjadą też sztachety na płot. Chciałem w długi weekend poprzykręcać, ale chyba muszę być w pracy :(

No i dalej jedziemy z koksem :)

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie - jakie i jakiej firmy drzwi wewnętrzne będizecie mieli. My się jeszcze nie zdecydowaliśmy co do firmy. Mają być jednak proste, najprostsze jak tylko się da (decha płaska na zawiasach :) )

Widzieliśmy ostatnio w OBI czy Praktikerze drzwi Hiszpańskie, bardzo ładne, cena ok. 600 - 1000 PLN za sztukę. No i się zastanawiamy.

Gdzie jeszcze można szukać czegoś ładnego ???

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!!!

 

Jestem tu nowy. Od niedawna jestem posiadaczem projektu D08 PRZESTRONNY. Przeczytałem już większość postów zamieszczonych na tej stronie. Zajeło mi to trochę czasu! Rozpoczęcie budowy planujemy z żoną na wiosnę 2005 (marzec\kwiecień). W związku z tym poszukuję wszelkich informacji na temat tego projektu tj., zdjęć z wykończenia wnętrz, wszelkich zmian dokonanych w tym projekcie, kosztorysów itd. Jeśli ktoś posiada takowe to proszę o przesłanie na mój e-mail [email protected]. Zgóry dziękuję i obiecuję pojawiać się tu częściej w przyszłości! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - trochę tego jest :)

Na razie masz odnośniki do 2 moich albumów, do albumu Grzegorza i jeszcze jednego (nie pamiętam czyjego - sorka).

Co do zmian, to masz opisane - chyba w większości.

 

Jeśli chcesz moje wydatki na tą chatę, to mogę ci wysłać (o ile masz stalowe nerwy). Jestem przed malowaniem, sufitami, płytkami itp. Prace zewnętrzne prawie ukończone (myślę, że w tym tygodniu skończymy - bez malowania).

 

Pozdro

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - trochę tego jest :)

Na razie masz odnośniki do 2 moich albumów, do albumu Grzegorza i jeszcze jednego (nie pamiętam czyjego - sorka).

Co do zmian, to masz opisane - chyba w większości.

 

Jeśli chcesz moje wydatki na tą chatę, to mogę ci wysłać (o ile masz stalowe nerwy). Jestem przed malowaniem, sufitami, płytkami itp. Prace zewnętrzne prawie ukończone (myślę, że w tym tygodniu skończymy - bez malowania).

 

Pozdro

 

JB

Witam, również buduję D08, na chwilę obecną mam stan surowy otwarty. Zainteresowany jestem dalszymi kosztami które mnie czekają, stolarka okienna, ocieplenie domu i stropu, instalacje elektryczna, co, itp, jeżeli ktoś posiada takie informacje to proszę przesłać na email: [email protected]

Czy montujecie okna 150x150 w sypialniach.

Jakub jakie wymiary ma Twoje okno w salonie. Czy była możliwość jego wykonania bez podziału, jako jedna płata szkła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary okna - 1,9m x 3,5 m. Oczywiście chcieliśmy w całości, ale się nie dało, więc wybraliśmy z takim podziałem.

Co do kosztów - wyślę mailem :)

 

Pozdro.

 

JB

 

Dzięki,

A czy okna w sypialniach masz 1,5x1,5?

Czy nie wydają się zbyt małe?

A propos Twojego dużego okna jaki jest wymiar środkowy, czy zrobiliby np 3x1,9? Jaki największy chcieli zrobić?

Czy okna są drewniane czy plastikowe?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek66 - mam prośbę - możesz przesłać to co ode mnie dostałeś do adadus'a. Ja wykasowałem maila z wysłanych, no a zbierałem to z dziwnych miejsc i nie mam siły po raz drugi.

Byłbym wdzięczny. Adadus pewnie też :)

 

Pozdro

 

Jakub

 

 

Żaden problem! Właśnie przed chwileczką wysłałem! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Co prawda budowę planuję na wiosnę, mam jeszcze trochę pracy do tego czasu. Jak narazie muszę zająć się zmianami w projekcie. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego jestem zmuszony do zaadoptowania poddasza lub jego "części", a kąt pochylenia dachu musi wynosić 30 lub 45 stopni. Niezła niespodzianka jak na początek, ale jest to wyłącznie moje niedopatrzenie.

Zwracam się do wszystkich z prośbą o udostępnienie wszelkich informacji na temat adaptacji poddasza. Jeśli ktoś posiada takowe to proszę o kontakt [email protected]. Również zdjęcia odnośnie wykończenia wnętrz są mile widziane!

 

Pozdrawiam!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja chyba będę zmuszony kolegę wypisać z dezeroósemkowców :) HIHI żartowałem. Natomiast myślę, że warto poszukać innego projektu (może w Muratorze da się go jeszcze zwrócić). Fakt - występuje też D08 zmodyfikowany z użytkowym poddaszem, ale ze względu na kąt nachylenia, nie wygląda moim zdaniem ciekawie. No ale to są subiektywne odczucia.

Poza tym pociąga to spore zmiany w projekcie. A 1500 PLN na nowy projekt, to nie aż tak dużo. Fakt - wpada na początek, ale ... nie ma róży bez ognia :)

 

Pozdrawiam,

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja chyba będę zmuszony kolegę wypisać z dezeroósemkowców :) HIHI żartowałem. Natomiast myślę, że warto poszukać innego projektu (może w Muratorze da się go jeszcze zwrócić). Fakt - występuje też D08 zmodyfikowany z użytkowym poddaszem, ale ze względu na kąt nachylenia, nie wygląda moim zdaniem ciekawie. No ale to są subiektywne odczucia.

Poza tym pociąga to spore zmiany w projekcie. A 1500 PLN na nowy projekt, to nie aż tak dużo. Fakt - wpada na początek, ale ... nie ma róży bez ognia :)

 

Pozdrawiam,

 

JB

 

 

 

Co do zmiany projektu to już dużo nad tym myślałem i po dyskusji z żoną doszliśmy do wniosku, że pozostaniemy przy tym projekcie bez względu na koszty ponieważ on się nam bardzo podoba. Na chwilę obecnom zdecydowaliśmy, że podniesiemy poddasze o dwa bloczki supereksu, a co do stropu to jeszcze nie jesteśmy pewni. Pozatym jutro jestem umuwiony z architektem, który zajmie się adaptacją projektu i będziemy również rozmawiać na temat zmian w projekcie i ewentualnych kosztów. Co do budowy, to będziemy budować metodą gospodarczą (Ja, ojciec i wójek - specjalista od dachów) i etapami w dużym odstępie czasu, bo od dwóch i pół tygodnia jestem ojcem wspaniałej córeczki Ameli. Niestety mieszkamy ciągle w bloku z moimi rodzicami i moją siostrą, która w tym roku będzie podchodziła do matury. Jak się łatwo domyśleć życie to nie należy do najłatwiejszych, dlategoteż rozglądamy się za kupnem jakiegoś małego mieszkania, a za pozostałe pieniądze rozpoczniemy budowę. Myślę, że zajmio to trochę czasu, bo co do kredytów to nie mam przekonania.

 

Uppsss trochę się rozpisałem, ale jak wspomniałem na początku będę do budowy tego domu za wszelką cenę. Nawet jeśli mi to zajmie parę "ładnych" lat!

 

Pozdrawiam!!!

Sławek66

 

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...